Mikrofon přímo do usb ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Mikrofon přímo do usb ?

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající , dá se zapojit mikrofon přímo do usb portu bez nějaké přechodky ? Vím , že jsou mikrofony s konektorem USB , ale nemám ....zatím

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Analogovej ne.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Zničil se mi vstup na čele PC a vytáhl jsem ven ten kabel a konektor na konci byl tvaru běžného USB dvoukonektoru ... že by šel do integrované zvukovky? Čert mi byl ten čelní vstup dlužen, je hrozně na ráně a byl ... Vzadu další vstup pro micro není .... Asi něco hned objednám ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Bořku, vyfoť tu zadní stranu kompu - já si myslím, že tam mikrákovej vstup je ... To by už musel bejt jo extrofkovej kompl, kterej by neměl na integrovaný zvukárně vstup i zezadu. A ano, ten front panel je přímo připojenej na interní zvukárnu na desce. Teď je důležitý, jestli sis zničil enem ten konektor na čele komplu, nebo jestli sis přes něj odčudil přímo vstup na desce.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Na MB ten konektor sice může připomínat interní header pro USB, ale je to AC97, nebo HD audio konektor, USB určitě ne.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

nebo si pořiď externí zvukovku a do ní můžeš zapojit sluchátka i analogový mikrofon . . . celé za dvě stovky !
a nebo o trošku dražší a trošku lepší
stojí to jako dvě krabičky cigaret a na počet piv si to přepočítej sám . . .

já si k tomu pořídil kvůli brumu ze zemní smyčky ještě galvanické oddělení USB portu a mám velmi dobrý, kvalitní zvuk . . .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Na tom mámoprkně je port pro front-audiopanel taky 4hrannej 2řadovej konektor, PODOBNEJ jako na USB port - ALE MÁ JINAK ROZMÍSTĚNÝ PINY!!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

a tusim ma na strane MB jeden pin zaslepeny, aby sa dal rozoznat od dvojiteho usb headra.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Tak jsem tam dal ze šrotu CT4750 , ale nechce se to rozejít , tak jsem již objednal USB micro . Jaký odpor cca vzhledem polaritě naměřím na mikru ?
Jo , je tam pin zaslepen , ale ten konektor (vstupní) jsem úplně zničil .... Něco se nauč , je to HP a jen vpředu . Však jsem se ho něco napoprvé nahledal ..

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

To je taká tá extra doska kde je predný konektor priamo na nej? A aj keby bol na vlastnej DPS na kábli... zober letovačku a konektor vymeň, sakra. Náhradný vyber z nejakého vraku, je ich všade dosť.

Na CT4750 (SoundBlaster 128 PCI) potrebuješ ovládače. Existujú do Windows 7 32-bit, na 64 alebo novšie Winy už nie.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše: .... Něco se nauč , je to HP a jen vpředu . Však jsem se ho něco napoprvé nahledal ..
když předtím EKKAR píše:Bořku, vyfoť tu zadní stranu kompu - já si myslím, že tam mikrákovej vstup je ... To by už musel bejt jo extrofkovej kompl, kterej by neměl na integrovaný zvukárně vstup i zezadu. A ... je důležitý, jestli sis zničil enem ten konektor na čele komplu, nebo jestli sis přes něj odčudil přímo vstup na desce.
Tohle přesně jsem měl na mysli - jestli to není nějaká extra oyebaná pracovní stanice, na kterou nic jinýho než značkový díly neexistuje. Tady jsem Jaromírovi nabízel komplet header vymontovanej z jinýho kompu - nevzal si ho, takže ho můžeš mít ty. Kdoví, jestli to taky není přímo z nějakýho hápéčka ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#12 Příspěvek od nixdorf »

BOBOBO píše:dá se zapojit mikrofon přímo do usb portu
Jasné, že dá. Spoj DATA+CLK dokopy, aby tomu vindous nehladal driver a rozpoznal zariadenie automaticky, a pripoj na to ideálne uhlikový mikrofon, s predpätím aspoň 40 volt, nech systémovej zbernici prehovoríš jak Gottwald v '48, keď sa vracal z Hradu od präsidenta asvabaditeľa.

Teď vážne: to sa ti ako podarilo zničiť ten vstup spredu? Ak si vylágroval vstupný jack, odletuj a osaď nový, alebo, ako ti správne OK1HGA poradil, do volného USB pripoj lacný Axagon za pár eur a v nastaveniach Windows nastavíš druhý mikrofon ako predvolené zariadenie (prípadne ten poškodený vstup vypneš).
Kupovať USB mikrák ako taký je blbosť, do toho modelu z odkazu vložíš bárčo s 3,5mm vstupom (navyše je to stereovstup, ešte ti to spraví aj druhý audiovýstup); alebo si dobastlíš adaptér. Konkrétne ten model z odkazu používam v dvoch laptopoch na rôzne vstupy - mikrák kondenzátorový, elektretový, dokonca zo srandy i ten uhlíkový (stíšený), tiež to funguje ako line-in (mávam tam zapnutý výstup z radiostanice), ak v nastaveniach vypneš mic-boost. Ergo, neni to velké, je to lacné, zožere to 1 port a je to viacúčelové.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Asi by to všechno šlo , díky . Ale vylámal jsem to zpředu a zalepil zpět ta USBčka a objednal USB mikro za tři kila a nedám ho určitě dopředu . Děkuji
Asi by to Karle bylo ono , ale jsem a budu línej odkabelovávat a zase připojovat komp , díky .

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

Podle mě to bude fungovat zepředu i zezadu, pokud tam nějaký jack ještě zbyl. Dnešní zvukovky nemají pevně přiřazené vstupy, ale po připojení zařízení se zeptají, co se připojilo a interně přepnou vstupní I/O přepínač.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

8O 8O 8O

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“