Jak na okamžitý mp3 výstřel bez prodlevy.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#16 Příspěvek od golemson »

A co to udělat obráceně?
Tedy, zvukovej generátor (jedno, jestli MP3, nebo něco jiného) nechat jet pořád v opakovacím módu, zesilovač puštěnej a jen zapínat výstup? Délka zmáčknutí spouště nám dá počet výstřelů. A hlavně, nebude mít žádné zpoždění.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Ak ti nevadi, ze trafis koniec jedneho zvuku a zaciatok dalsieho...

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#18 Příspěvek od golemson »

Pokud bude zvuk střiženej šikovně, nemusí to být ani poznat.

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#19 Příspěvek od jodaps »

golemson píše:A co to udělat obráceně?
Tedy, zvukovej generátor (jedno, jestli MP3, nebo něco jiného) nechat jet pořád v opakovacím módu, zesilovač puštěnej a jen zapínat výstup? Délka zmáčknutí spouště nám dá počet výstřelů. A hlavně, nebude mít žádné zpoždění.
No mne napadlo podobné - nahrát např. 60sec nekonečnou smyčku s kaskádou mp3 výstřelů kontinuálně spojených. Mezi ně vložit ticho např. 5ms, a to ticho zachytávat. Výstřel mp3 trvá 1sec, s dozníváním 2sec. Kdyby smyčka běžela např 20x zrychleně, bylo by to 50ms na výstřel. Jak by PCX zaznamenal zásah v terči, tak by zachytil první úroveň L a vydal pokyn zpomalit smyčka na normál a sepnout výstup do repráku.
Nebo naopak - nahrát zrychlený záznam a ten pak zpomalit.
Ale jak to (jednoduše) zrealizovat...

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#20 Příspěvek od golemson »

Bylo poznamenáno, že jde o zvuk laserové zbraně. Tam ani nemusí být výstřel jako takový, jak ho známe třeba z flinty. Podle mě to může být klidně i jen boostrovaný tón, u kterého tím pádem nemusí dojít k odlišování začátku a konce.
A pokud jde o můj názor, já bych se vykašlal na MP3 a udělal kvákadlo. Kdysi to vyšlo v Amáru, ale je to pravěk, 80. léta. Tenkrát jsem to stavěl z CMOS, mám pocit že 2x 4011 a 4046. S tím šly udělat pěkné divočiny. :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Neda sa jednoducho spustit prehravanie a hned ho pauznut? Pri vystrele len vypnes pauzu.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#22 Příspěvek od ferdislav »

Taky bych to řešil nějakým 4000 obvodem, nebo vypreparovanim z nějaké hračky od Vietnamců, tam už by to bylo vcelku hotové..

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#23 Příspěvek od jodaps »

To bych už raději řešil s 555 CMOS, tři by měly bohatě stačit.
CMOS ano, mám nakřečkováno snad od každého zajímavého typu, ale z těch spojů se mně dělá šoufr.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“