Přechodka z PCIe na PCI - sháním

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Přechodka z PCIe na PCI - sháním

#1 Příspěvek od EKKAR »

Juniorovi se povidlo zničit mi mámoprkno, protože má vobě ruce levý a zkurwil nejdřív upevnění chladiče k socketu a následně i sokly pro RAM, když tam všecko rval jak vidle do psa. Takže sice koupil jiný mámoprkno, jenomže na tom už není klasickej plnej PCI slot, jen dvojice PCIe se zajišťovací packou třeba pro grafárnu a dál už jen ty malý redukovaný mrdky PCI-Ex16. Bohužel provozuju už léta pro mě dost podstatnou kartu, která je PCI a žádnej ekvivalent do slotu PCI-Ex nemá. Ovladače na ni jsou i pro "děsítka", takže se nebojím, že bych ji nedokázal urejdovat, jen mě prostě sere, že výrobci dostupnejch mámoprken absolutně hodili sranec na možnost používat PCI slot. Takže poptávám nějakej meziksicht, kterej bych zarazil do minislotu PCIe a do něj pak starší kartu PCI. Nevíte někdo o něčem takovým? Ujec Ghůůůghl i srovnávače typu Heuréka-Zboží mi vyhazujou jen návrhy z PCI na PCIe neboli obrácený než potřebuju, případně z malýho slotu PCIe na velkej se zajišťovací páčkou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Asi budeš muset polknout svoji evropskou hrdost a jít za žluťákama, mají i USB3 :)

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »


Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#4 Příspěvek od judeware »

Zajímala by mě míra funkčnosti tohoto přípravku (např. toho v prvním odkazu od dj_Paul). Nemyslím běžný zápis/čtení do/z IO portů (to by EKKARovi zřejmě stačilo). Mám na müsli např. chování karty "SB Live!" - tato využívá přerušovací subsystém PeCe a emuluje pro (herní) programy konvenční ISA IRQ5, DMA1&5 (bus masteringem PCI), též příslušné "dosovské" IO adresy. V PC s normálními sloty funguje "laivka" ve hrách pro DOS nadmíru uspokojivě. Ale takto?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Junior to splašil z Aukra, ale ještě jsem se nedostal k tomu to do kompu vecpat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“