vrtanie do zarubne euro okien

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

vrtanie do zarubne euro okien

#1 Příspěvek od kajsmentke »

zdar,
nieje to sice elektro dotaz, ale potrebujem vyvrtat dieru (1cm priemer) do zarubne euro -balkonovych dveri kadial chcem viest von hadicku na odvod kondenzatu z chladenia.

Je to mozne ? nenachadza sa v tom rame nejaka zelezna konstrukcia alebo nieco comu by vrtanie vadilo ?

Predpokladam ze tam bude len drevo narozdiel od samotnych euro dvery kde bude vnutrom vedeny ten system na zatvaranie a otvaranie.

Do muru koli hrubke a zatepleniu objektu vrtat nemozem.

Dik za rady.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Tak si sežeň elektrikářskej hledák na kabely a kov a zkus co tam je. Možná by stačil i silnej magne,t třeba kroužek z mikrovlnky. Ten má takovou sílu, že skrz 12 mm sádrokartón se udrží na plechovým SDK profilu na stropě a nespadne.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

Stačí dať do vyhľadávača "euro plastove okna" a pozrieť obrázky. V ráme býva kovový profil, prevŕtať ho by nemal byť problém. Tiež je možné vŕtať ďalej v špalete, už za rámom. Pri osádzaní tam zvykne byť medzera (možno aj centimeter, záleží ako to presne zamerali), ktorá je vyplnená PUR penou a omietnutá. To sa dá prevŕtať aj ručne tupým skrutkovačom.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#4 Příspěvek od piCZus »

Do zdi vrtat nemusíš, ale to okno jde obejít ve zdi jen kolem něj. V práci mám takhle protažený 8mm koaxiál. Je to vratné a kdykoliv jde koax vytáhnout a omítka opravit.
Jinak kondenzát jde chytat i do nějakého barelu (mám ho na balkóně na zemi). U mě to je necelý litr během 10 hodin a vždy s tím jednou za tři dny zaliju kytky.

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#5 Příspěvek od kajsmentke »

no podla obrazkov na nete by tan menalo nic byt

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Yarda1 »

kajsmentke píše:...chcem viest von hadicku na odvod kondenzatu z chladenia...
Já kondenzát z klimatizace a sušičky chytám do kanystru a když u auta umeju okna od breberek, tak tím kondenzátem okna ještě opláchnu. U nás máme tvrdou vodu a kdybych po umytí nechal okna uschnout bez opláchnutí, po uschnutí by na oknech zůstaly šmouhy (pravda, asi by stačilo okna utřít do sucha, ale opláchnutí je rychlejší a méně namáhavé).
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Taky jsem první dva roky chytal kondenzát z klimačky. Třeba pro napařovací žehličku nebo do ostřikovačů. Už nechytám. Zkus si nechat pár dní flašku s nachytanou vodou stát na teplým světlým místě a uvidíš co se objeví. Ten kondenzát je koncentrát všeho, co poletuje ve vzduchu a co smyl z registru klimačky. Na umytí oken OK ale do nádobky ostřikovače ani náhodou, pokud nechceš čistit trysky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

kajsmentke píše:no podla obrazkov na nete by tan menalo nic byt..
Není tam nic.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Eurookna jsou bez vloženého kovu a po několika letech na slunné straně lak stejně popraská a do dřeva to začne zatékat .
Tato okna nedoporučuji spalovat , narozdíl od klasických starých ošetřených fermeží , která hoří jako uhlí . To napuštěné dřevo eurooken ti zasviní za chvíli komín. Opravdu jsou slušně ošetřena proti hoření .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Eurookna jsou bez vloženého kovu a po několika letech na slunné straně lak stejně popraská a do dřeva to začne zatékat .
Tato okna nedoporučuji spalovat , narozdíl od klasických starých ošetřených fermeží , která hoří jako uhlí . To napuštěné dřevo eurooken ti zasviní za chvíli komín. Opravdu jsou slušně ošetřena proti hoření .

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#11 Příspěvek od milosak »

Do rámu okna bych nikdy nevrtal, ten už asi nevymněníš !

Taky doma chytám kondenzát do kanystru o destilky ...

bobobo má recht eurookna jsou pro zlost, co jsem je viděl u zákazníků, tak
povrchovka zvenku zmizla do 5 let a dveře ty se zkroutěj jak paragraf,zákazník
potom brečí jestli by nešly nějak seřídit :D

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jak ten název "eurookna" vlastně vzniknul? Pamatuju si, jak před dvaceti lety najednou museli mít všichni eurookna. Začala se většinou rozpadat ještě rychleji než první plastová.

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#13 Příspěvek od kajsmentke »

PavelFF píše:
kajsmentke píše:no podla obrazkov na nete by tan menalo nic byt..
Není tam nic.
Dik, naozaj tam nic nebolo ... slo to bezproblemov prevrtat

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#14 Příspěvek od josef_novak »

Pokud to je odvod kondenzátu z vnitřní jednotky splitové klimatizace a vnější jednotka je na balkoně, tak se hadice pro odvod kondenzátu přece přikládá k trubkám.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Mám eurookna na dílně a kanclu. Výrobce byl ve Vysokým Veselí, rok 1995, už asi skončil. Tenkrát plasťáky ještě moc nebyly. Je to z "nekonečnýho profilu" poskládanýho z asi 30-50 cm dlouhých kusů do sebe napojených takovejma zubama.
Nový okna jsem namořil nějakým fundicidem a pak natřel Wettershutz Consolanem, kdysi ho prodávali v OBI nebo Baumaxu. Ta barva je stále taková trochu gumová, nepraská, neoxyduje, neloupe se. Poprvé jsem ji přetíral v roce 2016, tedy až po 21 letech! Blbý je, že ten Consolan u nás zmizel z trhu a v říši se dá koupit jen větší balení a na firmu. Ta podělaná ekologie, co je kvalitní je potřeba zaříznout.
Okna jsou na jih a západ 120 x 120 a 120 x 90 cm, nic se nekroutí, po skoro 30 letech naprosto v pohodě.
Jo a nejsou tam ty plastový hovadiny ale jen okapnička z hliníkovýho plechu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“