Sony KDL-32U3000 HDMI

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Sony KDL-32U3000 HDMI

#1 Příspěvek od tomasjedno »

Chtěl jsem tuhle starší TV honit přes HDMI vstup. Má dva a na obou se chová divně - úplně poblbané barvy. Přitom obraz z interního tuneru DVB-T je normální, takže problém musí být ve zpracování signálu z HDMI vstupu.
Jako zdroj signálu používám MacBook - na jeho displeji, stejně jako přes HDMI na monitoru nebo jiné (nové) TV, jsou barvy OK.
Štelováním podsvícení, jasu, kontrastu, barevného kontrastu, barevného podání teplé/normální/studené, režimu text/video se to srovnat nedá.
Čím to může být?
Přílohy
obraz na té TV přes HDMI
obraz na té TV přes HDMI
normální obraz
normální obraz

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Problem je v Macbooku, teda v jeho dementnom OS.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#3 Příspěvek od tomasjedno »

Nedá se to vyloučit. Když mu řeknu, aby tam posílal 720p nebo 1080i, tak je to OK, ale jak nastavím 1360x768 (nativní rozlišení TV), tak se barvy zblázní.

Zajímavé ovšem je, že s monitorem ani s druhým TV takový problém není, a to jsem vyzkoušel rozlišení 1920x1080, 1600x900, 1280x720, 1080p, 1080i). Tak mi to ukazuje spíš na tu TV. Ona vůbec je nějaká náladová - vytáhl jsem DVB-T STB Strong, připojil ho přes HDMI a ta TV chvíli (asi 5 minut) hlásila rozlišení mimo rozsah, pak se to zmátožilo a začalo to fungovat 1080i (což mě navedlo k tomu zkusit z nouťasu posílat jiné rozlišení).

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Ne, 🤐 je fakt v Macbooku. On tam při tom nastavení začne posílat signál v jiném módu, než TV umí. Po HDMI lze posílat jak RGB, tak YUV a to ještě ve dvou režimech. A to máš ještě kliku, ty nové M1 už ani prokládané režimy nedávají.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

Tak to se mám na co těšit - záměr byl šoupnout ji na venkovské statky. Se settopboxem problém nebude, ale promítání večerníčků vnoučatům z velmi nového dceřina Macbooku asi nepůjde.

Nejde tomu někde říct natvrdo a explicitně, co tam má posílat? Ne naklikáním v nabídce, ale v konfiguračním souboru?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

tak at si ty vecernicky nacpe na usb flashku a prehrava to ze sexboxu primo...anebo pres usb v tv jestli jej ma-nezkoumal jsem...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

To víš, že nějaký workaround vymyslíme, ale lepší by bylo donutit ten Mac posílat něco, čemu ta TV rozumí (USB nemá a jestli STB nevím, mám to k němu 170 km.)

Ale teď koukám, že xsc píše, že Mac nebude nabízet prokládané režimy - takže 720p by snad umět měl, to by stačilo.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od xsc »

Jo, 720p tam pošleš.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“