Xiaomi redmi note 11S - ochranná folie z výroby

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Xiaomi redmi note 11S - ochranná folie z výroby

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.
Chtěl jsem dceři udělat radost za moc hezké vysvědčení, tak jsem v Datartu koupil telefon Xiaomi redmi Note 11S + ochrannou folii na displej a flipové pouzdro. Ale jaké bylo moje překvapení, když na displeji už nějaké ochranná folie nalepená je. Myslíte, že je to normální nebo mi Datart prodal nějaký vrácený telefon? Nekupoval jste někdo v poslední době podobný kousek? Podle mě je nesmysl, aby byla na displeji nějaká folie z výroby- navíc nalepená lehoulince nakřivo.
Telefon byl (zřejmě) vyroben v 10. měsíci roku 2022.

Posílám foto - ale špatně se to fotí.

Díky za odpověď.

Petr Filipi
Přílohy
Folie.jpg

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

Nedávno som kúpil Redmi Note 12 a tiež mal nalepenú ochrannú fóliu. Alza.

Kód: Vybrat vše

Obsah balenia
Príslušenstvo v balení Nabíjačka (adaptér s káblom), Obal, Fólia na displej (nalepená z výroby)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Není to chyba, ty fólie tam lepí už výrobce displeje - je to primární ochrana pro výrobu/montáž, balení, dopravu a prodej a klidně se dá na displeji nechat, ničemu nevadí - a až se poškrábe nebo jinak poškodí, nahradí se tou dokoupenou zvlášť.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Nekupuj fólii, kupuj tvrzené sklo.
Vydrží o něco víc.
A hned jak potomkovi koupíš telefon, sejmi původní fólii, hned nalep tohle tvrzené sklo.
Většinou ušetříš za následné opravy...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Někdo tvrdí fólie, někdo sklo - měl jsem obojí, fólie se mi v práci, kde musím mít founa v kapse a je tam horko přes 40°C, shrnula po displeji jako žvejkačka - a to byla na zakázku plotterem řezaná fólie přímo u obchodníka s příslušenstvím pro šmatlafouny, která měla údajně mít odolnost až do 60°C. Ano, po narovnání byla fólie jak nová, akorát její lepidlo šlo nebojím se říct do prdele. A tvrzený sklo se mi na jiným mobilu předcházejícím současný POCO X3 taky při nošení v kapse rozlámalo tak, že jsem ho musel sám dát pryč - displej přitom normálně vydržel, ale sklo bylo na kousky velký asi 1-2cm. Žádný extra namáhání na founa přitom vyvozovaný nebylo, sklo se rozlámalo při tom, když jsem se s founem ve stehenní kapse kapsáčů sednul do auta ... Je to prostě o volbě toho každýho soudruha, jestli si nechá fólii nebo ji strhne a nahradí sklem. Každopádně NĚCO na ochranu povrchu displeje je dobrý mít, ale neodvažuju se jako někdo tvrdit, že varianta A je lepší než varianta B nebo obráceně. Každý má svý pro a svý proti.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Když to tak nějak shrnu do dob, kdy jsem se ještě věnoval opravám mobilů:
1. Různě prasklých displejů jsem vyměnil snad tisíce (docela dost i v době, kdy telefony neměly dotykové ovládání, displej byl většinou krytý ještě nějakým sklíčkem).
2. Když už se začaly objevovat telefony s dotykovým ovládáním, tak měly v počátcích rezistivní dotykáče - tam člověk s nějakou ochranou fólií moc parády nenadělal, natož s tvrzeným sklem...
3. Kolem roku 2008 se začaly objevovat modely s kapacitním dotykáčem (v určité době třeba dost Iphone 2, ale i HTC a pod.). Tam už se vyplatilo něco nalepit na dotykáč, jen se původně daly koupit pouze relativně tenké fólie, které se navíc blbě aplikovaly.
4. A nakonec se objevila tvrzená skla, o něco později. Sám si na nový telefon dávám hned po startu, když náhodou praskne, tak většinou samotné sklo, displej s dotykáčem přežije.
Potom hned kupuju (nebo dokonce vytahuju ze šuplete) další kus a nalepuju.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pocitujlasku »

Aj rezistivne displeje mali folie. Mal som na mojich htc (tytn, tytn II...)
Len to sa kupoval vacsi kus a strihala sa.
4 roky som nemal na mobile ani foliu, a to som ho bezne pouzival, cize v kapse medzi klucmi, vo vrecku, kade-tade polozeny, popadany a displej okrem jemnych skrabancov v pohode.
Ale zas poznam ludi, ktori dokazu aj cez to sklo rozmlatit displej
No vidis, a tak si sa bal

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od petrfilipi »

Chlapi, díky za odpovědi.
Výměnu ještě rozmyslím - ale jak je ta fólie (sklo to asi nebude) řezaná, tak když chci zobrazit nastavení, tak když přejedu prstem přes horní okraj displeje směrem dolů, tak ta fólie je v tom místě dost ostrá. Ale nechalo by se na zvyknout a zas tak často se to nepoužívá.
Já to lepení fólie/skla nedělám rád - bojím se nečistot, které se na displej dostanou v době mezi očištěním displeje a instalaci nového skla.

PF

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#9 Příspěvek od josef_novak »

Fólii z výroby dává Xiaomi asi dva roky. Už rok mám připravené sklo, které nalepím místo této fólie a zatím leží v šuplíku.
Co se týče nalepení skla, tak nejhorší je odstranění nečistot před nalepením. Skla beru vždy od SmartDevil, dodávají rámeček a sním to je hračka
https://youtu.be/OY6Qc-BfcTk?t=17

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“