Ikea Koncis otvírák na konzervy

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Otkundes »

Nejlepší asi byly univerzální otvírače konzerv a korunkových uzávěrů, zn. PERFEX. Byly zhotovené z kvalitního černěného ocelového plechu, a po přimáznutí dělovou vazelínou – kdepak byla nějaká koroze!
(fotka je stažena z internetu)
Přílohy
perfex.jpg

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od PavelFF »

Když to dáš dnešnímu dvacetiletému člověku, nebude vědět co s tím. Ale to jen tak na okraj, já zas nevím, co vědí oni.

Měli jsem doma otvírák podobného stylu jako na obrázku. Ale pak začali dělat konzervy z tenkého měkkého plechu s měkkým lemem a otvírání byl trochu problém. A taky se mi blbě otvíraly sardinky v plechovce s rovnými dlouhými stranami a z extra tenkého plechu. Otvírák měl snahu zajíždět mimo trasu. A leváci s ním, myslím, měli velké problémy taky.

Otvírák s kruhovým řezacím kolečkem je pokrok, ale už se mi taky některé konzervy nepodařily. Mají moc tenký plech a úzký lem, takže se víčko nějak nedoříznulo a nechtělo jít sundat. Pak je nebezpečí, že se člověk pořeže, když se ho snaží sundat. Ale možná už máme tupé kolečko.
Přílohy
Otvírák na konzervy .jpg

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#18 Příspěvek od DedVseved »

Koupím si otvírák za 119 korun a čekám zázrak. Potom tam jedu znovu v ten samý den kvůli reklamaci. Vždyť bych promrhal víc času a projel zbytečně benzín, než je samotná cena toho otvíráku. Asi taky začnu nakupovat podobně, abych tady mohl založit vlákno.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#19 Příspěvek od Hydrawerk »

PavelFF
Mám ho taky. Funguje, ale občas dělá kovové špony.
DedVseved
Kolem Ikey jezdím občas na kole, nejel jsem tam jen kvůli otvíráku.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od PavelFF »

DedVseved píše:Koupím si otvírák za 119 korun a čekám zázrak. ...
Když si kupuju otvírák, u kterého prodejce IKEA uvádí, že je nerezový, tak čekám, že nebude rezavět. Je mi celkem jedno, že stojí "jen" 119Kč. Cena jen málokdy odráží skutečné výrobní náklady. Takže klidně mohl být nereznoucí i za mrzkých 119Kč.
A naopak, jiný prodejce může ten samý nabízet o dvě stovky dražší.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Když si jdu kupovat COKOLIV do obchodu označenýho těma vošklivýma 4 písmenama s údajně švédskou kulturou prodeje a bydlení, nesmím počítat s nějakou extra kvalitou. Veškerý produkty, který v nich jdou koupit jsou udělaný tak "ekonomicky", že se je ani nevyplatí po dvou-třech letech opravovat, ale musejí se rovnou vyhodit. Líbivej dýzajn, ale materiály a kvalita zpracování veskrze poplatný výroku "Velebnosti, to je hnus, du blejt!". To už je kvalitnější polskej nábytek přeprodávanej v BauBau a podobnejch krámech pro "samodomo". Příklad? Konferenční stolek, na pohled nádhernej, namořenej na tmavej palisandr a v matným laku - dodávanej v "demontu" = v dílech zabalenejch do úhledný škatule, cena lákavá ... Doma po rozbalení úder realitou do xichtu - stolek nemá vrchní sklo, deska je přitom udělaná z topolový laťovky, krycí dýha z něčeho dostatečně odolnýho jako je třeba buk se absolutně nekoná a finálního laku je na ní jen aby se neřeklo, takže je na povrchu měkká jak s prominutím čerstvý hovno a rejhy na něm nechá i psaní propiskou na ničím nepodloženým listu papíru nebo škrábnutí nehtem. OK, 5mm silný sklo se koupilo za cenu srovnatelnou s celým novým stolkem - ale i tak CO S TÍM KŘÁPEM, když nosnej skelet je udělanej zase z nějaký osiky nebo podobnýho, na nějaký mokřině rychle narostlýho a po vytěžení rychlosušenýho dřeva, který je řídký jak čínskej prezervativ - a utažený vruty a konfirmáty se z něj jeho dodatečným sesycháním v bytě uvolňujou takovým způsobem, že se musí co 2 měsíce dotahovat znovu a znovu? Takovejhle "mébl" je doslova zadarmo drahej a není to ani do "studentskýho pokoje", protože ten študent by si to musel každýho půl roku dát spravovat - anebo se vyučit za truhláře. Prostě - tahle "značka" je pro mne synonymem odfláknutýho nablejskanýho šmejdství a nesmí mi víc do kvartýru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Ano, mnoho veci odial je neskutocny smejd.

Naposledy som nadaval pri slovinskych pantoch na nejakej talianskej skrinke s tureckymi dverami. Dosky boli extremne lahke, asi z kartonu (ako stoliky LACK za 5 eur). Nemalo to ani klasicke drevene spojovacie koliky a kovove otocne zapadky ako byva zvykom. Namiesto toho len plastove spojovacie diely. Hlavne, ze to stalo 170 eur.

Tie panty mali v plechu vylisovane zavity na samorezne skrutky, ktore bolo potrebne narvat do tej kartonovej dosky. Lenze co sa stane, ked to clovek zacne zatahovat? Nezacne sa hned rezat zavit do dosky. Vznikne tam pol milimetra medzera, takze to zatiahnes na koniec zavitu v plechu a cele sa to kyve :evil: Ako bonus sa v tych zavitoch skrutky zasekavali.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR píše:Když si jdu kupovat COKOLIV ...
Vidíš. A přitom to spousta lidí považuje za něco lepšího, kvalitního, udržitelného a kdesi cosi. Přitom je to naleštěný prd.
Ale abych byl spravedlivý, před 20 lety jsem tam koupil skříňku na audio komponenty a tu mám dosud, kvalitní bytelný výrobek. Tehdy to stálo asi 3500,- Kč.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Niektore veci odtial boli pouzitelne - mam postel, skrinu alebo v obyvacke stenu BILLY.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Hubert_79 »

Ze série Billy mám dvě knihovny a dobrý. Ještě dělali takový asi 190 cm vysoký sloup na CD, to taky nebylo špatný.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Ano, mam tie CD stlpy dva v tej stene. K tomu 3 siroke policove diely, 1 uzky do rohu v 45° uhle. Mam tam aj dvierka a tam nebol s pantami ziadny problem.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty sloupy mám tři, šedivé. To pak přestali vyrábět, měl jsem dva. Jeden pak byl opřený u popelnic na sídlišti, nebylo to vůbec poškozené a ještě tam byly všechny ty pindíky na poličky a poličky taky. Pěkně se to teda proneslo.
Ta skříňka na komponenty je taky šedivá, patřily k tomu i nožičky, ty jsem nemontoval a skleněná dvířka, to taky ne. Mám v tom docela těžké krámy (třeba 13 kg zesilovač...) a nepozoruji problém.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od PavelFF »

EKKAR píše:...Příklad? Konferenční stolek, na pohled nádhernej, namořenej na tmavej palisandr a v matným laku - dodávanej v "demontu" = v dílech zabalenejch do úhledný škatule, cena lákavá ... Doma po rozbalení úder realitou do xichtu - stolek nemá vrchní sklo ...
Zajímavé. Zrovna ty, takový zkušený, kupuješ zajíce v pytli. Já raději, než si tam něco koupím, výrobek si pořádně prohlédnu sestavený. Pak mě nemůže překvapit třeba "chybějící" sklo.

Máme dodnes (a měli jsme v minulých bytech) z IKEA několik skříní (PAX a BILLY) a žádný průser to nebyl a není. Ovšem je možné, jak snižování nákladů stále pokračuje, kvalita stále klesá.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

PavelFF píše:
EKKAR píše:...
Zajímavé. Zrovna ty, takový zkušený, kupuješ zajíce v pytli. Já raději, než si tam něco koupím, výrobek si pořádně prohlédnu sestavený. Pak mě nemůže překvapit třeba "chybějící" sklo.
... jak snižování nákladů stále pokračuje, kvalita stále klesá.
Na krámě sklo na desce bylo, po zpuchýřujícím telefonátu na reklamační linku sděleno, že to je vystavovanej kus a musí mít ochranu před poškozením a že sklo se dodává zvlášť na extra objednávku - za částku srovnatelnou, za kterou jsem si ho nechal uříznout tady u sklenáře, takže jsem ušetřil když nic jinýho, tak aspoň dodatečný náklady na dopravu z Černýho Mostu, kde jsme stolek koupili a kam bych musel pro sklo dodatečně jet, protože na nutnost sklo objednávat extra nás samozřejmě nikdo z personálu neupozornil a na stole vystaveným v krámě žádná cedule "Sklo je zvlášť!" nebyla.

A ohledem výběru a prohlížení - hádej se s ženskou, která vidí jen to navrchu: "Jéé, tenhle stolek chci, ten se nám tam bude dobře hodit!" Nedá ti pokoj, dokud není po jejím, protože "dyť je přeci moc hezkej!".
Já byl v tu chvíli rád, že se ta škatule vešla do Drobka jen po sklopení prostředního zadního opěradla a nemusel jsem ji vázat na střechu - bo byl prosinec, z nebe padaly sračky s háčkama, k tomu silničáři přisypávali tuny soli a výsledek klouzal jak rybí sliz ... Navíc to byla moje první (a pro mě po týhle zkušenosti i poslední) příležitost nakupovat v žlutomodrý sračkovně. Ne, nikdy víc 4 písmenka.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

EKKAR píše:Když si jdu kupovat COKOLIV do obchodu označenýho těma vošklivýma 4 písmenama s údajně švédskou kulturou prodeje a bydlení, nesmím počítat s nějakou extra kvalitou. Veškerý produkty, který v nich jdou koupit jsou udělaný tak "ekonomicky", že se je ani nevyplatí po dvou-třech letech opravovat, ale musejí se rovnou vyhodit. (...) Prostě - tahle "značka" je pro mne synonymem odfláknutýho nablejskanýho šmejdství a nesmí mi víc do kvartýru ...
Pro mě je Ikea synonymem zajímavýho kompromisu. Mají nábytek různých cenových hladin. Kuchyňské náčiní by snad většinou nemělo být horší, než česko-čínská Tescoma.
Mám od nich tři různé regály řady Billy. Je to taková normální dřevotříska, výrobce na tom zas tak moc nemá co zkazit. Životnost je normální, panty nejsou použity.
Legendární jsou jejich židle z borovicovejch prkýnek za 799 Kč. https://www.ikea.com/cz/cs/p/stefan-zid ... -00211088/
Sedí se na nich blbě, protože je všude nějaká hrana! Pevnost je zcela na h0vn0, ty židle se hodí především na natáčení akčních filmů, protože se dají snadno demolovat...
Lepší židle se vyráběly i za komunistů, oni věděli, že tam nemají bejt hrany a rohy!
Normální židle stojí spíš tak 5000 Kč. https://www.ton.eu/cz/ton-produkty/detail/zidle-ideal/ To není reklama... Nemám chuť utrácet 5000 Kč, do své domácnosti bych si asi koupil nějaké staré židle z frcu. Stačí potřebná místa zalejt epoxidem a budou pevné jako skála.
Přílohy
Zidle ze skolni jidelny 02.jpg
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 02 črc 2023, 23:29, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“