Renault Thalia 2006 - kde podepřít auto při opravě?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

Renault Thalia 2006 - kde podepřít auto při opravě?

#1 Příspěvek od PavelFF »

Dobrý den,
budu muset něco dělat na zemi pod autem vepředu a nerad bych, aby mě rozmáčklo, kdyby třeba prasknul hever. Thalia 1,2/55kW benzín/r.v.2006

Pojistnou podpěru prý mám dát pod "nápravnici". Ten náhradní díl jsem si našel na netu, ale jaksi nevidím žádnou podobnost zespodu pod autem.
Můžete označit na fotce, kam byste dali podpěru/podpěry?
Přílohy
Thalia - nápravnice .jpg

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#2 Příspěvek od Ivan_01 »

najskôr ma zmiatlo to koleso vpravo dole :) ... Podoprel by som to pod tento šroub
Přílohy
thalia_-_n_pravnice__199.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Mám taky takové auto. Vždy podepírám pod prahy. Jinak moc nerozumím o co se jedná. Potřebuješ vyměnit část nápravy a nechceš aby ti spadla na hlavu? Takže chceš podepřít nápravnici? O jaký díl se jedná?
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od PavelFF »

Potřebuju vyměnit prasklý snímací kroužek ABS. Častý problém starších aut.
Hever nebo podpěra se má umístit do zpevněného lemu pod prahem. To je jasné, ale je to úzké místo.Když tam dám hever, nevejde se tam podpěra a naopak. Tak jsem chtěl použít ještě druhý pevný bod, který by se v případě selhání heveru dal použít a nepromáčknul se.
Soused, znalec, řekl, že mám podepřít nápravnici. Akorát jsem ho rovnou nepožádal, aby si lehnul na zem a ukázal mi, kde to je :-) Myslel jsem, že to najdu.
Dosud jsem si na autě sám jen vyměňoval kola. Jsem neznalec, jak říká BOBOBO. Možná při této opravě ani nemusím pod auto strkat hlavu, ale riskovat nechci, když nemusím.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Jo pokrok nezastavíš . Dříve na snímání stačil perforovaný plech ..... do smrti auta .

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

Já používám na zvednutí a podložení auta tyto dva přípravky. Nevím jak to výrobce myslel, ale mi se to vyztužené místo začalo při zvedání bortit. Takže v autě vozím to delší dřevo které podkládám pod ten lem a na podložení ke zvedáku používám to kratší dřevo.
Jinak mi ten kroužek zatím nepraskl. Po 15 letech dobrý.
Přílohy
P7060219 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#7 Příspěvek od MiraSt »

Zeptám se na jiný problém když tady jsi jako majitel stejného auta. Jak ti jdou dolů zadní bubny? Na nich se dělá zápich od brzdění a pak to nejde dolů protože tomu brání roztažené pakny které se o ten vytvořený lem zachytí. Já to vím a tak jsem to místo preventivně obrousil aby lem nevzniknul. Jde mi to sundal velice lehce rukou.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Ten rantl se dělá na všech autech . Inu čím větší kladivo , tím větší řemesník . Také ho odbrušuji .

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Mně se zatím podpěrná místa naštěstí nebortí I když je v nich paradoxně díra. :) Asi proto, že kromě výměny zimní/letní je nijak nenamáhám. Rozložit tíhu na větší plochu mě taky napadlo. V nejhorším strčím pod auto špalek na štípání dřeva. Místo, které označil Ivan_01 mi připadá vhodné.

S brzdama bohužel neporadím. Autům se ze záliby nevěnuju, na opravy nebo výměny kapalin jsem ho vždy dával do servisu.
Tohle je můj první pokus o samodomo opravu, protože jsem našel postup na YT a zdá se mi to proveditelné. Nejdéle ze všeho mi vždycky trvá psychologická příprava, než se do toho spustím.

Třeba mám klasický problém se špatným startováním v chladném a vlhkém podzimním počasí. Za mrazu ne. Podle diskuzí je to oblíbená závada, která může mít spoustu příčin.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#10 Příspěvek od MiraSt »

Co auto to jiný problém. Mi to zase jede i když to stojí dva měsíce v garáži.
Ty bubny doporučuju zavčasu zkontrolovat jinak to půjde dolů velice špatně.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hape »

A není někde v bubnu, nebo z druhé strany ve štítu otvor skrz který se dá vhodným nástrojem uvolnit samoštel mezi paknama? Možná otvorem po šroubu disku?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Nejspíš bude , ale trtkej se s tím bez jámy ...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#13 Příspěvek od Sandal »

PavelFF: Na youtube to jde vždycky jak po másle. Realita je úplně jiná. Nic nejde povolit, všechno zarezlý, semtam se utrhne nějakej šroub, a půl dne ho pak dobejváš... někdy potřebuje spešl klíč...
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#14 Příspěvek od vrky »

Nikdy si nenechávám auto jen na heveru. Mám ten hydraulický na čtyřech kolečkách. Vždycky to jistím podpěrama, aspoň na straně kde dělám. https://www.uni-max.cz/produkty/autotec ... stavitelne

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#15 Příspěvek od Sandal »

Nejhorší je přestat se toho bát. Mám doma fabrickej dvousloupovej zvedák Zavagli-Santi, a bojím se pořád, kdy se něco stane, ikdyž je zvedák v pořádku. Pořád mám v podvědomí, kudy budu utíkat kdyby auto padalo.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“