Philips VR 457/58

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

Philips VR 457/58

#1 Příspěvek od almas »

Zdravím všechny,
sháním schéma na toto video,ale asi nic z toho nebude.Takže: za provozu došlo k nějaké závadě,nešla už vytáhnout motoricky kazeta.Na zdroji nějaká napětí jsou,displej svití,ale VCR nevezme kazeti.Mechanika má proti sobě umístěny foto snímače zasunutí kazety.Pojistky na DPS jsou v pořádku.Poraďte,prosím.Almas

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#2 Příspěvek od SIDTIM »

Z velké pravděpodobnoti odešlo turbo-protáčí se plastové pastorky na ocelových hřídelích.
Koukni na starší vlákna - bylo o tom napsáno moc a moc...
Teď by to bylo jako nosení dříví do lesa. Použij "HLEDAT" .
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#3 Příspěvek od almas »

To bylo první,co jsem kontrolova.Protáčením hřídelky motorku mechanika natahuje i vysouvá kazetu.Chyba je v někde v elektronice.Neobjevuje se napětí na motorku(ani na DPS).Jakým způsobem tato mechanika předává povely ovlád. procesoru - nenašel jsem klasický otočný přepínač ?
Almas

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#4 Příspěvek od SIDTIM »

Mechanika Philips nepoužívá standartní mode sw. Prověř, zda všechny pojistky na hlavní desce jsou OK-vypadají jako elyty a nejsou pohromadě.
Otáčením řemeničky motoru vybavení by měla mechanika dojet až do cílové fční polohy a naopak. Pokud takhle chodí, je skutečně chyba v elektronice. Pokud budou pojistky v pořádku, osonduj zdroj.
Ať se daří !
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#5 Příspěvek od almas »

Pojistky jsem také proměřoval /ten typ znám/-,jsou ok.Ze zdroje napětí jdou,problém je ,že je jich tam víc a plošné vodiče nejsou popsané,takže nevím,jestli nějaké napětí nechybí.Scéma VCR by trochu tuto záležitost zjednodušilo.
Almas

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “