Identifikace SMD asi Mosfet

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Identifikace SMD asi Mosfet

#1 Příspěvek od Celeron »

Mám tady modelářskej regulátor - měnič pro trojfázový BLDC motory. Na výstupu je 6 pravděpodobně Mosfetů s ochrannou diodou, popis je HAF850. SMD provedení 8 noh, dost podobnej tomuhle ale malinko větší, cca 6 x 6 mm.
Nejsou si všechny odporově totožný, asi jsou některý přerušený. Viditelně na nich nic není, což je s podivem, protože u jiných regulátorů často bývají rozstřelený s dolíčkem.
Vůbec netuším, co to je, HAF 850 k nenalezení, jen samý blbiny pro psy.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Nikdo nic?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#3 Příspěvek od Balt76 »

Není na tom toho napsáno víc? Třeba tohle není HAF245, ale BSC0901NS od Infineonu. Rozměry plus mínus těch 6x6 sedí. Akorát v datasheetu nevidím, co to HAF znamená. Pouzdro by snad mělo bejt PG-TDSON-8. Koukal jsem chvíli u Mouserů, a Infineon v tomhle pozdru vyrábí těch mosfetů mraky.
Přílohy
0901NS.JPG

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaZ »

Poctivě jsem hned po položení dotazu hledal HAF850 i různé příbuzné stringy, ale fakt nic. MOSFETy HAF2011 dělá nějaký PRCák (nebo možná Renesas), ale s tímto číselným označením ne. HAF s jinými čísly najdeš u Renesas nebo Hitachi.

Přikláním se ke klasice: buď je to OEM (a tedy bez zveřejňování jakýchkoliv údajů), nebo je to úmyslně "zašifrované" (v podstatě totéž jako OEM), nebo tam má být ještě nějaké jiné označení.

Není něco třeba zespodu?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#5 Příspěvek od ondraN »

JirkaZ píše: ...........
Není něco třeba zespodu?
Na tomhle pouzdru je zespodu jen pájecí plocha. Spíš to bude proprietární, možná upravené rozložení vývodů.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Balt76 píše:Není na tom toho napsáno víc? Třeba tohle není HAF245, ale BSC0901NS od Infineonu.
Pravda, něco dalšího tam bylo ale taky mě to nedávalo smysl. Už jsem to vrátil jako neopravitelný, tak se už nekouknu. Na řídícím procíku byly nějaký paůrovně nejspíš bylo po něm.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Ještě by tu byla možnost některý z těch přerušených odpouzdřit opatrným rozdrcením pouzdra ve svěráku, a prohlédnout pod mikroskopem, jestli na čipu nebude nějaký nápis.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“