Panasonic TX-55HX580E - žádný obraz, zvuk OK

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StastnyMates
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2023, 02:00

Panasonic TX-55HX580E - žádný obraz, zvuk OK

#1 Příspěvek od StastnyMates »

Dobrý den,
sehnal jsem si nefunkční TV s tím, že si ji opravím. Již mi takto prošlo pár TV a vždy byl špatný podsvit (LG, Samsung). Nyní jsem zakoupil výše zmíněnou TV. Po zapnutí TV se na displeji nic nezobrazí, tak jsem si myslel, že to bude zase podsvitem, nicméně jsem TV rozebral, vyndal displej a zkusil TV zapnout bez zapojeného displeje - pro kontrolu LED diod. LED diody se rozsvítily, tudíž problém bude někde jinde. A zde je má otázka, jak zjistím, kde je problém? Podezření je samozřejmě na main board, ale je nějaká možnost jak to zjistit? Případně je možné, že by byl špatný displej? Když jsem se na něj podíval pořádně, tak jsem žádne mechanické poškození nenašel. Dle původního majitele se normálně díval na TV a najednou mu zhasl obraz a zvuk jel dál.. Předem všem děkuji za případné rady. :wink:

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Pokud to funguje a mluví, pro začátek najít servisní manuál, kouknout do schemat a zkontrolovat napětí. Tady bych prověřil pojistku na T-conu (pokud tam je).
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 28 črc 2023, 13:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

StastnyMates píše:Po zapnutí TV se na displeji nic nezobrazí, tak jsem si myslel, že to bude zase podsvitem, nicméně jsem TV rozebral, vyndal displej a zkusil TV zapnout bez zapojeného displeje - pro kontrolu LED diod. ...
A co "prvotní kontrola" - vidíš obraz, když si na displej posvítíš?
Doufám, že jsi už nezačal displej rozebírat na "prvočinitele" . . .
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Ty jsi to asi nečetl. To víš že to cvičně rozhodil a pak teprve zjistil, že podsvit jede. V podstatě bych kouknul na napájení T-conu, jak psal už Jarda a pokud je OK, tak už toho asi moc nevymyslíš.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
StastnyMates
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2023, 02:00

#5 Příspěvek od StastnyMates »

Ahojte, díky všem za rady.
Objednal jsem z netu celý nový Tcon board.. Dnes by mi měl dorazit, tak uvidím jestli to bude tímto.. :) Pokud TV pojede po výměně, tak pak mrknu na ten původní board, až bude chvíli času.. :) Každopádně díky všem.. 8-)

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od texi »

....někdy se podsvit nerozsvítí,protože je problem v konektorech, když to opět složíš,stále obraz nefunguje ?

Uživatelský avatar
StastnyMates
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2023, 02:00

#7 Příspěvek od StastnyMates »

Díky všem za rady a informace. Na TV jsem vyměnil TCON board a vše se rozběhlo jak mělo.. 🙂

Takže ještě jednou díky.. 🙂👍

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“