Pulzák OB2216AP

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Pulzák OB2216AP

#1 Příspěvek od Celeron »

20W pulzák zdroj do zásuvky, v něm DIL8 OB2216AP. TME, Farnell, Mouser nezná. V ruským porovnávači zdrojových švábů jsem našel nejistou "náhradu"
CR5224 nebo CR6221, 24, 28, 29.
Problém je, že OB2216 má nohu 3 pojmenovanou INV a bere si jako zpětnou vazbu napětí z vinutí trafa, kdežto všechny CR mají nohu 3 pojmenovanou FB a berou si zpětnou vazbu přes optočlen z TL431 v sekundáru. Takže to nejspíš kompatibilní nebude. Sehnatelnost CR stejná jako OB, pouze u PRCáka. Takže asi hodit po psovi, co?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Objednaj na AliExpresse. Je to cista Cina, prehadzuju to tam lopatami - tak snad budu prave.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

Po psovi bych to neházel, proč taky.

Ad oprava: cena nového vs. náklady na opravu + nejistota dodávky dílu atd. asi mluví za vše (i když nejsem příznivcem dementního spotřebního kolotoče a vyhazování).

Kdyby to byl nenahraditelný typ nebo za 20 kKč, určitě by se technické řešení dalo najít.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Není to nenahraditelný, jen je tam idiotskej atyp výstupní konektor asi pozůstatek hodně podobných řadových napájecích konektorů mobilů Nokia.
Na celým napaječi jsem nenašel nic špatnýho, zbývá mezizávit trafa a šváb. V nejhorším vemu jinej 12V/1,5A, rozlousknu ho a přehodím šňůru.
Až budu něco objednávat v číně tak to přihodím. I když tam objednávám jen srašně nerad, v každý dodávce byla aspoň jedna položka sračka.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#5 Příspěvek od gepard »

A co u sousedů - na Amazonu.de - zde ... Je to do týdne doma a bez hraničních obštrukcí s proclením.
-- Gepard --

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#6 Příspěvek od samponek »

Asi se to nevyplatí opravovat, trafo je moc malý a obtížně se to převíjí a nakonec zjistíš, že je puklý jádro a proto vyhořel IO.
Na zkoušení obvodů jsem koupil tento čínský pulzák 12V 3A za 116 a je v pořádku. https://1url.cz/2uegD

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#7 Příspěvek od VASEK_W »

Ten odkaz na Amazon stejně vede do číny podle datumů dodání.
Takže si Amazon klasicky přihřál polívčičku jako přeprodejce. Nic nového pod sluncem ...

Vašek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

samponek píše:Asi se to nevyplatí opravovat, trafo je moc malý a obtížně se to převíjí a nakonec zjistíš, že je puklý jádro a proto vyhořel IO.
Kde ty trafa praskaj? E-čko vevnitř v cívce? Na povrchu není nic vidět.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#9 Příspěvek od samponek »

Nejvíc na straně éčka je prasklá packa toho E. Upadne to až odděláš pásku, kterou je jádro ovinutý.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“