Výrobce baterie pro notebook

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

Výrobce baterie pro notebook

#1 Příspěvek od makak »

Potřebuju novou baterku PG6RC pro DELL Precision M4600. Například Mironet, kde rád nakupuju, nabízí 4 alternativy.
https://www.mironet.cz/prislusenstvi-pr ... EXPT=M4600
Originál DELL za 12 tisíc, to se asi nevyplatí. Patona se mi nelíbí.
Zbývá výrobce T6 nebo 2-Power. Kterou zvolit ? Cena podobná, kapacita není kritická, jde mi hlavně o spolehlivost.
Případně AVACOM ?
https://www.avacom.cz/dell-precision-m4 ... 1v-8400mah
Nebo nějaký jiný výrobce / prodejce ?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Ja som spokojny s AVACOM.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Já jsem v Avacomu koupil baterku do MiniDV kamery Sony a i když měla mít stejnou kapacitu, byla horší než 6 let používanej originál. :roll: Prostě prodali mě šmejd a nebo letitej ležák.
Takže loterie...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Zkusil bych poptat na www.sil.cz bral jsem tam do Dell do práce a mezi originální a neoriginální byl rozdíl snad 3 stovky.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Já jsem v Avacomu koupil baterku do MiniDV kamery Sony a i když měla mít stejnou kapacitu, byla horší než 6 let používanej originál. :roll: Prostě prodali mě šmejd a nebo letitej ležák.
Takže loterie...
Často spíš letitej ležák, protože obrat v těhle kategoriích je minimální. Já takhle koupil originálku do starýho tlačítkovýho Samsung telefonu a výdrž taky odpovídala tak 5 rokům skladování.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#6 Příspěvek od makak »

Poslal jsem dotaz do SIL, tak uvidíme po Velikonocích. Ale stejně se mi moc nepozdává firma, která má e-shop a u většiny položek je "cena na dotaz"
:(

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Nezdat se ti muze. Je to autorizovany servis zn asus pro evropu. Nedrzi skladem vse co maji v nabidce. Jsou to kvanta veci. Nae firma s nimi spolupracuje dlouhe roky a kolikrat zajistili i nemozne.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#8 Příspěvek od makak »

Aha, tak to je dobrá zpráva. Uvidíme, co tedy napíšou.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od RayeR »

Pokud je ten lezak spravne skladovanej, tj. nabitej na 40-60% a nikoliv vybytej nebo nabitej do plna, tak by nemel utrpet ani po 5 letech lezeni ladem...

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#10 Příspěvek od dvorak »

Před časem jsem na doporučení fora zakoupil do NTB Compaq Presario CQ57 akum.baterii T6. 3 roky byla dobrá, ale nyní po nabití výdrž klesla ze 4-5 hodin na pouhých 30 minut.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Zhanal som bateriu do Dell XPS 15-9530. Original som nenasiel nikde na sklade, tak som objednal Avacom...

Tvarila sa, ze funguje, ale nabijanie islo extremne pomaly (mozno 10% za hodinu). Nabijaci prud zacal nad 2A, napatie vyletelo na 12,4V, ale prud zacal velmi rychlo klesat.

Sledoval som komunikaciu na SMBus a nabijac znizoval prud na prikaz od EC (Embedded Controller).

Co s tym? Jedine vyskusat inu bateriu. Kupil som teda najlacnejsiu bateriu Green Cell a ta sa normalne nabila. Napatie nevyletelo tak vysoko, ale postupne rastlo. Takze Avacom ma zjavne v prdeli clanky (vysoky vnutorny odpor) a nabijaci algoritmus v EC na to reaguje znizovanim prudu az takmer k nule.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#12 Příspěvek od JirkaZ »

Kolega má s nedávno novým aku do ntb z téhle firmy taky nějaké problémy (momentálně nevím co přesně, ale můžu se zeptat).

Samozřejmě že to všechno někde bouchá nějaký PRCák a je jen na mezičlánku (tedy tuzemském dodavateli), jak dalece si umí ohlídat kvalitu a zda to skutečně soustavně dělá...

Pochopitelně pak případné dlouhé skladování se na věci taky podepíše.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ano, ta bateria ma na sebe len nalepku Avacom. Vyraba to nejaka cinska firma a su tam napisy bez znacky. Nasiel som na webe identicku bateriu, len s nalepkou T6 power.

ACPI ukazuje, ze vyrobca je Simplo, ale to ukazuje aj u Green Cell (ktora vyzera inak a ma aj nizsiu kapacitu) - mozno je to skopirovane z originalnej baterie. To uz nezistim, vyhodil som ju pred 2 rokmi a vymenil za Cameron Sino - ta sa 🤐, tak sa mi to zase objavilo na stole.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ja mam ve vsech noteboocich baterky od Greencell a maximalni spokojenost.

https://batteryempire.cz/suchen?control ... 9&pmin=649

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Vydrzalo to presne jedno nabitie. V piatok som nabil na 100%, vypol notebook a odpojil napajanie.

Dnes mala bateria asi 10% a pri nabijani vyzera, ze je v riti. Napatie hned 12,4V a prud klesa. Pomalsie ako pri Avacome, ale prve nabijanie vyzeralo uplne inak.

Fakt maximalna spokojnost :evil:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“