Jak ověřit, že je přístroj funkční?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
heroj
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 2023, 01:00

Jak ověřit, že je přístroj funkční?

#1 Příspěvek od heroj »

Dobrý den,

mám zastřihávač vousů Braun BT7240 , do kterého jsem omylem vložil baterii póly naopak, přístroj se chvíli zapnul a nic, nejeví známky života, ani nejde nabít. Je tam tato baterie:

https://www.sportlampa.cz/Sanyo-UR14500 ... -Reclaimed

Poraďte prosím nějaký test, abych věděl jestli mám shánět nový přístroj. Podle multimetru má baterie 3,8V, ale netuším, jak přeměřit funkčnost přístroje.
Je zničený přístroj, nebo nějak zkratovaná baterie?
Děkuji.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

heroj píše:jsem omylem vložil baterii póly naopak, přístroj se chvíli zapnul a nic, nejeví známky života, ani nejde nabít. . . . . Podle multimetru má baterie 3,8V
odpověděl sis sám . . .
test jsi udělal a nefunguje to, co chceš víc měřit ?
budeš se v tom vrtat sám ?
přístroj obsahuje ovládací a nabíjecí elektroniku, kterou jsi přepólováním zničil . . .

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od kulikus »

Číňan ušetřil na ochraně proti přepólování, snížil tak cenu produktu, zvýšil jeho konkurenceschopnost, zajistil výrobu pro fabriku. Zákazník si koupí jiný... na pověst značky se dlabe.
Aspoň jim to napiš do hodnocení.
Než strojek vyhodíš, můžeš elektroniku vykuchat a aku propojit s motorkem přes vypinač napřímo. Aku dobíjet v externí nabíječce po každém použití.
Napětí na aku se musí udržet v rozsahu 2,5 až 4,2V, jinak půjde rychle do kontíku.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#4 Příspěvek od Ruprecht »

Číňan ušetřil na ochraně proti přepólování...
Proč by měl výrobce řešit ochranu proti přepólování u přístroje s vestavěným, uživatelsky nepřístupným akumulátorem? Aku není uživatelsky výměnný, heroj se pokusil o servisní zásah, který prostě nedopadl.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kulikus »

Inu, chybami se člověk učí.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“