Auto na blikačkách

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#76 Příspěvek od tomasjedno »

EKKAR píše:…že by jakákoliv taková národní/lokální úprava dopravních předpisů musela svojí srozumitelností a názorností plnit mezinárodní požadavky, aby přestala existovat právě takováhle vyžírkovost, která místním zaručuje bezpracný zisky na nebojím se říct vydírání cizinců.
Čili jinými slovy hlasuješ pro více nadnárodních předpisů/standardů, ty že to spraví.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#77 Příspěvek od EKKAR »

Naopak - nesměli by si dělat nařízení který nemají v globálním pohledu ekvivalent "harmonizovanej" ve zbytku €U, všecky ty "městský vyhlášky" nebo "regionální nařízení", na místě uveřejňovaný jen formou perhubního vykecání obecníma hlásnýma troubama, který ale nejsou a ani nemůžou bejt známý a srozumitelný cizincům a náhodným návštěvníkům. Chtějí po celým městě zónu, kde se nesmí stát jinde než na vyznačeným parkovišti? Fajn, ale ať to vyznačí mezinárodně srozumitelným dopravním značením. Když musíme harmonizovat my, proč nemusej harmonizovat voni? Nebo snad neplatí žádný celo€uropský nařízení, že v dopravě místní úprava nesmí porušovat celo€vropsky harmonizovaný dopravní předpisy minimálně co se týče mezinárodní srozumitelnosti označení míst platnosti? Stačilo by pár aut zabavenejch cizincům z konkrétního státu €U odmítajících zaplatit libovolnou pokutu a poslání jejich řidičů domů hromadnou dopravou případně i s kuframa a rodinou stopem - a viděl bys ten poprask ... Zákonů, paragrafů, vyhlášek a nařízení je všude šest půlek, ale skutečně je vymáhat i po "devizovejch cudzincoch" se někomu moc nechce - věřím tomu, že kdyby se tohle vymáhání skutečně provádělo tak, jak jsou za něj státní ingoustoškrabáci placení, naskočilo by hezkejch pár desítek mega do státního rozpočtu ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#78 Příspěvek od tomasjedno »

EKKAR píše:Naopak - nesměli by si dělat nařízení který nemají v globálním pohledu ekvivalent "harmonizovanej" ve zbytku €U
Čili naopak potvrzuješ, co jsem napsal.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#79 Příspěvek od Yarda1 »

EKKAR píše:...Chtějí po celým městě zónu, kde se nesmí stát jinde než na vyznačeným parkovišti? Fajn, ale ať to vyznačí mezinárodně srozumitelným dopravním značením. Když musíme harmonizovat my, proč nemusej harmonizovat voni?....
Občas když jsem u nás potřeboval zajet na náměstí a moc dlouho jsem se tam nezdržoval, zaparkoval jsem tady:
https://goo.gl/maps/95LnhyXRChzRSpJJ8
(je to jednosměrka)
Neviděl jsem tam žádný zákaz, snad kromě vjezdů do dvorů co zákaz stání plyne z vyhlášky. Jednou, to jsem tam naštěstí byl pěšky, jsem viděl, že měšťáci autům co tam stály nasazovali botičky. Tak jsem se poptal na městské policii, upozornili mne, že na vjezdech kudy se tam dá vjet jsou tyhle cedule. Dřív jsem je přehlédl jako krajinu.
https://goo.gl/maps/d4aEms8ei1VU24he6
https://goo.gl/maps/J6dAJzgmYQFiJYj87
:-(
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#80 Příspěvek od EKKAR »

Jo, to je cedule, mezinárodně akceptovatelná, protože odpovídá "harmonizovaným" předpisům o tvorbě tvaru, barev a symbolů na dopravním značení. Ale ve stěžovatelově případě si JINÝ STÁTY €U (jmenovitě Talošsko, ale hodně taky třeba nečlenové €U Helvítsko nebo Lucembursko) dělají doslova co chtějí a podobně fungující zóny prostě vyhlásí jedenkrát v roce vybubnováním obecním drábem - takže to vědí akorát místní a těm stejně dává městský četnický příživnictvo pardon, právě proto že jsou místní - ale běda 3x běda jakýmukoliv cizákovi, když vjede kam nemá nebo si postaví káru kde by neměl - přestože nemá šanci se o nějakým zákazu nebo omezení vůbec dovědět, bo značení jemu srozumitelný v nějaký mezinárodně odsouhlasený podobě tam na místě neexistuje, je bleskově ověřenej jako oškubatelná husa a tím pádem se o čemkoliv pro sebe negativním doví právě až doma, po návratu z dovolený, z vymahačskýho dopisu nějaký vyděračský agentury, soustředící se na výběr výpalnýho. Na tohle je prostě dobrej záznam z palubní kamery s GPS souřadnicema a časovým kódem, pokud dojde výzva od vyděračů, nerozumím - neznám důvod, pokud pošlou odůvodnění nějakým nařízením, požaduju vyznačit a ukázat, kde jsem se já o daný skutečnosti měl dovědět. A pak vyhledávám záznam, jestli jsem v danou dobu nebyl prokazatelně někde úplně jinde = pokuta je fejk, nebo jestli jsem skutečně měl možnost rozpoznat danej zákaz/omezení z dopravního značení. A pokud ani potom nedají pokoj, tak už zbejvá jen ministerstvo zahraničí a právníci ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#81 Příspěvek od Yarda1 »

Historka, nevím, jestli pravdivá.

Kdosi přijel do nějakého městečka (snad v USA) a zaparkoval na ulici kde nebyl žádný zákaz. Když přišel k autu, našel pokutový lístek, tak šel na policejní stanici, proč tu pokutu dostal, když tam žádná značka není:
"Ta značka je zrovna u lakýrníka. Ale všichni víme, že tam ta značka je".
:D
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#82 Příspěvek od p32 »

To je těžké. V normálních městech jsou označené zóny podle nálady obecního zastupitelstva, ale řidiči z maloměst to prostě nesledují a pak se diví při nějaké pokutě.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“