Porucha myčky AEG - netopí

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mycka
Příspěvky: 2
Registrován: 01 srp 2023, 02:00

Porucha myčky AEG - netopí

#1 Příspěvek od mycka »

Dobrý den,

přestala nám fungovat myčka, normálně myje, ale studenou vodou. Výrobce je AEG a PNC je 911424387/03.

Topné těleso se zdá být v pořádku, při běhu programu na něm však není žádné napětí. Relé jsou vypnutá a na jejich cívkách taktéž není napětí. Na základě toho jsem usoudil, že zřejmě MCU topit nechce - zřejmě proto, že má špatná data. Došel jsem tedy k tomu, že problém bude v senzoru teploty a vyměnil jej. Závada ovšem stále přetrvává.

Zvláštnost je, že než se to rozbilo na dobro, tak to nefungovalo občas - třeba 3 mytí normálně a pak jedno studené. PCB vizuálně vypadá dobře, pokud nic lepšího nevymyslím, můžu zkusit proměřit cesty od MCU, jestli neodešel tranzistor/dioda, ale nezdá se mi to pravděpodobné...

Dokázal by někdo, prosím, poradit, v čem by ještě mohl být problém? Mě už úplně došli nápady.

Díky moc všem za nápady!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

mycka píše: Topné těleso se zdá být v pořádku, při běhu programu na něm však není žádné napětí. Relé jsou vypnutá a na jejich cívkách taktéž není napětí.
Pro jistotu bych proměřil topné těleso zda není přerušeno a také zkontroloval relátka zda nejsou opálené kontakty.

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#3 Příspěvek od PbSn »

Zdravím, k tomu, co napsal kolega bych jen dodal, že je potřebné proletovat všechny pájené spoje na desce elektroniky, všechny konektory a rovněž kabeláž pod dvířky

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

delo se mi neco podobne na moji favoritce a nemohl jsem kapnout na to co je pricinou... rele bylo vymeno, proste neseplo. Menil jsem OWI cidlo, do zdroje jsem pridal par kondiku na sekundar a myslim ze to prestalo... Pohledal bych servisni dokumentaci k danemu modelu, podival se jak se spousti testovaci rezim a mazou chybove kody...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

je vadné tacho

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Nevím, zdali můj problém s nefunkčním sušením může být podobný tvému problému s nefunkčním ohřevem - ale já zvítězil výměnou tacha. I když bych dal ruku do ohně za to, že to původní bylo OK. Řešil jsem to tady.

PF

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

Je to běžná závada, velmi často se to tacho přeruší a po ohřátí motoru, tak se stává, že krátké programy proběhnou OK ,ale u delších už neusuší, po schladnutí zase vše funguje. Myčka před spuštěním ohřevu, zvýší otáčky oběhovky a pokud nemá odezvu, že došlo ke stabilnímu zvýšení od tacha, nepustí topení. Některá vadná tacha se přerušují při razantním poklepu (samozřejmě vyjmutá z motoru)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

A programuju to asi niekde v Indii, ked to nemoze zobrazit nejaky chybovy kod...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

niektore chybove kody su uzivatelovi viditelne, niektore nie. problem s ohrevom zrovna viditelny nieje a pokial odkazuje na problem s ohrevom a nie na problem s tachom tak to BFU aj tak nic nepovie...

Uživatelský avatar
mycka
Příspěvky: 2
Registrován: 01 srp 2023, 02:00

#10 Příspěvek od mycka »

otakarv píše:
mycka píše: Topné těleso se zdá být v pořádku, při běhu programu na něm však není žádné napětí. Relé jsou vypnutá a na jejich cívkách taktéž není napětí.
Pro jistotu bych proměřil topné těleso zda není přerušeno a také zkontroloval relátka zda nejsou opálené kontakty.
Ano, topné těleso bylo první co jsem kontroloval. Myslím, že je v pořádku, odpor byl nějaké nízké desítky ohm... Relé samy o sobě také fungují, ale při běhu programu mají na cívkách stále 0V.
PbSn píše:Zdravím, k tomu, co napsal kolega bych jen dodal, že je potřebné proletovat všechny pájené spoje na desce elektroniky, všechny konektory a rovněž kabeláž pod dvířky
Vím, že to nemusí být na pohled vůbec vidět, ale ta deska vypadá fakt dost dobře. Kdyby mi někdo tvrdil, že je nová, asi bych tomu i věřil :) Jestli nepřijdu na nic jiného tak to určitě zkusím. Díky
bu2520 píše:je vadné tacho
petrfilipi píše:Nevím, zdali můj problém s nefunkčním sušením může být podobný tvému problému s nefunkčním ohřevem - ale já zvítězil výměnou tacha. I když bych dal ruku do ohně za to, že to původní bylo OK. Řešil jsem to tady.

PF
Moc díky za nápad. Vůbec jsem netušil, že tam tacho vůbec je. Zítra zkusím, co se s ním dá dělat. Zní mi to jako dost smysluplná a reálná příčina, to by určitě mohlo být ono... Dám potom vědět, jestli to byla příčina problému. Díky!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“