Náhrada hlavy v Tesle CONDOR

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

Náhrada hlavy v Tesle CONDOR

#1 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Zdravím vás. Rozhodl jsem se pro výměnu celkem projeté hlavy v Condoru. Podle ohmického odporu jsem vybral tuto hlavu která má i vzhledově stejné čelo jako původní ALPS. Indukčnost nemám čím změřit. Bude to vhodná náhrada? Azimut mám jak seřídit ale záznamovou elektroniku už teda ne. https://www.ame.cz/Elektronika/Dily-pro ... G44c6wYqy4

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

A mas v planu na tom nahravat?

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Právě že bych rád. Alespoň na Normal kazety. Budu mít nějakou možnost to alespoň rámcově nastavit i bez adekvátní techniky?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Jasně, že to jde. V zásadě tam můžeš dát jakoukoli rozměrově vyhovující hlavu pro Fe/Cr s indukčností 90 - 120 mH při 10 kHz.
Vypni automatiku a DNL, na generátoru nastav 1 kHz, na indikátorech záznamové úrovně plné vybuzení a pak už na regulátor záznamové úrovně nesahej.
Předpokládám, že kolmost hlavy budeš mít předem nastavenou přesně.
Začni s kazetou Chrome (IEC-II) a předmagnetizaci nastav pomocí RP505 (levý kanál) a RP555 (pravý kanál) takto:
na generátoru sniž úroveň o 20 dB, nahraj za sebou kmitočty 1 kHz a 8 kHz. Pak to přehraj a měř: oba kmitočty by měly mít stejnou úroveň. Jestli naměříš na 1 kHz víc, uber příslušným trimrem předmagnetizaci (a naopak) a postup opakuj, až budou oba kmitočty mít na výstupu snímacího zesilovače stejnou úroveň.
Pak tam vraž kazetu Ferro (IEC-I) a postup zopakuj. Tentokrát se předmagnetizační proud nastavuje trimrem RP51, ten působí stejně na oba kanály, takže RP505 a RP555 už se nenastavují. Ty výstupní úrovně 1 kHz a 10 kHz by se neměly navzájem lišit víc, než o ±1 dB.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#5 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Tak podle tohoto to musím zvládnout i já. :D Moc děkuji za polopatický návod. Teď měním všechny elyty a potom se na to vrhnu a dám vědět.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#6 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Tak musím říct že se zadařilo. Ještě teda čekám na pondělí až mi dorazí nějaké Chromky abych předmagnetizaci doladil na přesno. Nejprve jsem zkusil záznam ze zvědavosti s původním nastavením a záznam byl samé výšky, žádné basy. Tak jsem analogicky jen tak od oka přidal předmag. a záznam luxusní. V pondělí to doladím napřesno podle vaší kuchařky a bude to supr. Ještě jsem musel řešit občasné, nahodilé kolísání výšek jako by někdo na ekvalizéru švenkoval s šavlí 10 khz. To se nakonec ukázalo být páska krčící se o vodítko na mazací hlavě (to už teda dělalo i s původní kombi. palicí). Tak jsem vyházel z pod mazací hlavy ty mosazná Účka abych ji snížil a magič hraje jak víno. Jediné co, tak že s novou hlavou maličko ubylo v reprodukci hloubek ale nic hrozného. Hlavně že tam je hlava která nemá drážku že se o ni zalamoval nehet. :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“