Protažení otvorů v desce PS mikrovrtačkou - napěťové špičky?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

Jirko - nějaký takový by snad mohl sekat "válečky", nebo ne?

Obrázek
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#32 Příspěvek od Balt76 »

Nebo mám ještě jeden blbej nápad. Nastříhat (nařezat) si filcový kousky, navlíknout je na čtyřku šroub, stáhnout co nejpevněji mezi podložky a pak si vysoustružit, případně dobrousit těch 11mm. Díru po šroubku bys pak musel zacpat. To je asi to poslední řešení, kdyby nebylo zbytí a jestli to nějak hodně spěchá.

Uživatelský avatar
Dekker
Příspěvky: 48
Registrován: 11 led 2017, 01:00

#33 Příspěvek od Dekker »

v práci sme na vyřezávání děr v izolaci používali měděnou trubku co sme si obrousili :D, ale ta by asi filc nedala XD. Ale normálně jsem měli raznice pro vysekávání kruhů, měli právě zkosenou vnější stranu a ne vnitřní

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#34 Příspěvek od Celeron »

kokun píše:Jirko - by snad mohl sekat "válečky", nebo ne?

Obrázek
Aha, to čumím že Narex dělá i lochajzny s vnějším sešikmením. Já mám sadu od 3 do asi 16 mm, taky Narex a ta má vnitřní sešikmení. Kdysi se to prodávalo v takový rozkládačce z nějakýho vixlajlantu.
Díky za tip.

Ale budu to řešit jinak na radu mýho kámoše, pistolníka. Mám si koupit ucpávky do perkusáku ráže 40 nebo 44, stojí to pár kaček. Tabule 10 mm filcu 1 x 1 m stojí skoro desítku...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od PotPalo »

Idete na to moc komplikovane. Ja tie zalepené diery normálne prepichujem špendlíkom. Na tie väčšie použijem krajčírsky, asi 7 cm dlhý. A prepichne to aj tenký cín keď ostane, ale treba ísť zo strany spojov, inak by sa odtrhla medená vrstva. Kolofóniu prepichnem z obidvoch strán, trochu pošmrdlám dokola, a dierka je čistá, kolofónia sa rozmrví a vypadne.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:Aha, to čumím že Narex dělá i lochajzny s vnějším sešikmením. Já mám sadu od 3 do asi 16 mm, taky Narex a ta má vnitřní sešikmení. ...
Jirko - a díval ses na ten můj google odkaz pořádně? Já tam vidím vnější sešikmení snad na všech :o :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

Ale to víš, že jo. Jen jsem podle těch mých Narexu z dob bolševika předpokládal, že se stále dělají tak jak je mám v sadě já, tedy s vnitřním sešikmením.
Jak jsem psal, ucpávky do perkusáků jsou na cestě. Nemusím řešit kde koupit malej kousek filcu, lochajzu a babrat se s vysekáváním, jen je nacpu do filtru.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#38 Příspěvek od kokun »

Jj - chápu a pokud budou ucpávky v tebou požadovaném průměru, tak není co řešit. A máš to bez práce!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Poradna“