Co to je?

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Co to je?

#1 Příspěvek od kulikus »

Plastová pinzeta na AA 1,5V článek s tlačítkem, LED a vestavěnou elektronikou jednotranzistorového asi oscilátoru a trafem/tlumivkou o mnoha závitech.
Jdou z toho dva drátky na půlkruhy ve špičce pinzety...
Přílohy
stitek
stitek
Elektronika pinzety
Elektronika pinzety
20230806_121545.jpg

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Pinzeta na klíště.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Jo, "popravčí pinzeta" na humální usmrcení klíštěte. Rozmáčknutí nehtem je totiž týrání zvířat. :lol: :lol: :lol:
Kdo může takovou blbost vymyslet, vyrábět a prodat je mi záhadou. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Kdo může takovou blbost vymyslet, vyrábět a prodat... A koupit.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

jaké napětí to generuje na té pinzetě ?
změříš to ?

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kulikus »

Se k tomu pár týdnů nedostanu (dovolená), ale změřím a napíšu sem.
Naposledy upravil(a) kulikus dne 12 srp 2023, 10:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Jo, "popravčí pinzeta" na humální usmrcení klíštěte. Rozmáčknutí nehtem je totiž týrání zvířat.
Ono možná nejde o to, zabít ho humánně, ale o to, zabít ho tak, aby se do té ranky nevyblilo - při tom se právě ta ranka infikuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Jo, "popravčí pinzeta" na humální usmrcení klíštěte. Rozmáčknutí nehtem je totiž týrání zvířat. :lol: :lol: :lol:
Kdo může takovou blbost vymyslet, vyrábět a prodat je mi záhadou. :roll:
Vona to zas taková blbost není - teda ne to tejrání, ale zabití "zažíráka" (jak klíštěti zásadně říkala moje babička) rozmáčknutím vede k tomu, že jak je přisátý, zmačknutím těla se do rány doslova vstříkne obsah jeho "žaludku" - kterej je často infikovanej. Klíšťová encefalitida, Lymeská borelióza a další humusárny šířený klíštětem jsou prostě v jeho "břuše". A když ho před odstraněním upečeme výbojem vysokýho napětí, riziko infekce pravděpodobně klesne, protože ta mrcha se samozřejmě pustí a není potřeba ji tahat tak velkou silou, jako když ho taháme "za živa" a ta mrcha se samozřejmě vehementně brání ...

Ha, Tomasjedno byl rychlejší ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

kulikus píše:Se k tomu pár týdnů nedostanu (dovolená), ale změřím a napíšu sem.
mám tady elektrickou plácačku na mouchy, komáry a jiné létající hmyzáky . . .
uvnitř rukojeti jsou dva články AA, které přes měnič nabíjejí "smrtící mřížku" až na 600 VDC !
teda má to na výstupu kondík 0,47 uF na 630V a ten se nabije na těch 600V a po dosednutí mouchy na mřížku se zase do ní vybije.
má to docela sílu, omráčí to i sršáně aby dal pokoj.
Přílohy
elektricka placacka na mouchy.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

tomasjedno píše:Ono možná nejde o to, zabít ho humánně, ale o to, zabít ho tak, aby se do té ranky nevyblilo - při tom se právě ta ranka infikuje.
Aha, a jak se dá nehtem rozmáčknout na kůži přisátý klíště? :roll: Samozřejmě, že jsem myslel rozmáčknout ho o něco tvrdýho po odstranění.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Niekde som počul že kliešťa stačí jemne majznúť mentolovou masťou a pustí sa dobrovoľne aj sám.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

Údajně mu stačí jakákoliv "masť" (a nemusí být zrovna mentolová) - stačí prý i kapka oleje. Má se tím zamezit přísun vzduchu (kyslíku) a pustí se samo.
Ráno jsem ho tahal klasicky - pinzetou (a celé!). Donesl jsem si ho včera (k večeru? - ale byl jsem v lese i dopoledne, takže kdy nwm) z lesa a nestačilo se ještě ani pořádně přisát, páč moc k odtržení nepotřebovalo. Obyčejně mu pinzetou odtrhnu tělo a "zakousnutá hlava" tam zůstane - a o to víc to potom ještě několik dní svědí tak, že to pak do krve rozškrabu a hlava "odejde" až se strupem :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

kokun píše: Obyčejně mu pinzetou odtrhnu tělo a "zakousnutá hlava" tam zůstane - a o to víc to potom ještě několik dní svědí tak, že to pak do krve rozškrabu a hlava "odejde" až se strupem :wink:
Tak to jseš dobrodruh, neb očkování funguje jen na jednu chorobu co to přenáší. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#14 Příspěvek od DukeNuke »

PotPalo píše:Niekde som počul že kliešťa stačí jemne majznúť mentolovou masťou a pustí sa dobrovoľne aj sám.
Nemusí to být ani mast. Stačí takový ten esenciální olej z máty peprné. Stačí kápnout a než zdechne tak se snaží vzít kramle, co to jen jde. :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel normálně se nepustí . A po udušení "normálním" olejem se zadusí a vyblije do rány . Ten mentolový olej ho má opravdu vyštvat . Ono se ani samo jentak nepustí . Někde jsem viděl obrázek těch kusadel a jsou pěkně hrbolatý , aby se udrželo bez dalšího snažení . Ano proti borelioze jaksi očkování není .

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“