zenerky v Panasonic

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dac
Příspěvky: 38
Registrován: 27 úno 2009, 01:00
Bydliště: Staré Hobzí

zenerky v Panasonic

#1 Příspěvek od dac »

Ahoj lidi, potřebuju poradit, čím nahradit zenerovy diody BZX79A75A26A a MA29TA5. Tyhle mršky mi odešly v tv Panasonic TX-25MD4P (chassis Euro-4) a nejsou k sehnání. Díky.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

dac píše:Ahoj lidi, potřebuju poradit, čím nahradit zenerovy diody BZX79A75A26A a MA29TA5. Tyhle mršky mi odešly v tv Panasonic TX-25MD4P (chassis Euro-4) a nejsou k sehnání. Díky.
Kolik vláken ještě? Zcela otevřeně: samy neodešly, nekoupíš je a ty náhrady tě někdo jen tak nevyzvoní. Pokud řešíš problém se STBy, tak na to zapomeň, stejně to neopravíš a v servise budou vědět co tam mají dát. Anebo si zaplať Euras, tam řešení bude.

Killroy

Uživatelský avatar
dac
Příspěvky: 38
Registrován: 27 úno 2009, 01:00
Bydliště: Staré Hobzí

#3 Příspěvek od dac »

Vím že samy neodešly, bylo toho víc včetně vertikálu. Teď mi tv naběhne tak, že paprsek míří úplně někam jinam (duhové barvičky na obrazovce). Tak jsem ještě objevil tyhle diody, zejména ta na poz.D704 je těchto jevů příčinou. Tak Ď.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

dac píše:Vím že samy neodešly, bylo toho víc včetně vertikálu. Teď mi tv naběhne tak, že paprsek míří úplně někam jinam (duhové barvičky na obrazovce). Tak jsem ještě objevil tyhle diody, zejména ta na poz.D704 je těchto jevů příčinou. Tak Ď.
Není dávno, co se to tu probíralo - bacha, ať ta obrazovka neskončí "v obrazovkovém nebi" :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#5 Příspěvek od judeware »

Dostala se ke mně tato televize s nikterak ojedinělou závadou - nechce se jí ze standby. Po stisknutí fyzického vypínače naskočí červená LED. Po stisku tl. [+/▲] zhasne LED, TV charakteristicky anodovsky zasrší, současně cvakne relé demagnetizace a ozve se tupý zvuk. Po odpadnutí relé se pokusí "rozzářit" obrazovka (na zlomek sekundy problikne). Pak znovu spadne do standby, LED se rozsvítí.

Doufám, že to bude zdrojem (jen zdrojem).

Stáhnul jsem si dokumentaci k podobné (.pdf: TX-28/25LD4P Service Manual) bedýnce. Je plná prachu, v neděli je taky den. Má někdo s tímto typem/typy zkušenosti? Byly poruchové?

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#6 Příspěvek od judeware »

Aparát obdržel 7..8 očistných dávek vzduchu z bezolejového kompresoru. S výraznými pauzami, neboť bylo teplo v bytě, i venku a kompresor byl po pátém cyklu horký. Liboval jsem si, jak to prokouklo, jak je deska přehledně a precizně řešená, bez viditelných vad (což by ovšem zase ztěžovalo diagnostiku a hledání závady, anžto Panasonic jsem měl otevřený max. 3× a know how mám nulové). Naštěstí jsem jeden mirně nafouklý C našel. 220µF/160V (C851) s logem Matsushita (filtrace +B2 150V). AVR tester ohlásil kapacitu 29p. 8O Po jeho výměně televizor naskočil na první cvaknutí fyzickým vypínačem.

Takže skutečně platí, že není dobré vzdáváti se bez boje. Ale měl jsem zkrátka štěstí...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“