KarelIV

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

KarelIV

#1 Příspěvek od kutilmil »

Zjavil sa tu karel IV. Kto to je?
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

To je v pořádku. Když Ti řeknu že nikdo, tak neuvěříš, ale je to tak. Já nevím, jestli to můžu říct, tak vyčkej odpovědi kompetentní osoby.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#3 Příspěvek od kutilmil »

Tak to je zaujímavé. Aby to nebol nakoniec nejaký svetlý mok uzavretý penovou čapicou!
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Čekal jsem, kdy se v tom někdo začne vrtat, a už je to tu.
Sandal to napsal celkem správně - jen upřesním, že ten nick skutečně je ZATÍM Nikdo.
Je to fiktivní moderátor určený ke stažení pokud možno všeho na fóru a pro testovací účely nových stránek. Jestli ho pak bude dál používat jeden z nových superadminů, nechám na nich. Využil jsem totiž svého práva superadmina zcela nedemokraticky přizvat pár podstatně mladších informatiků, kteří ale už nějakou zkušenost s tvorbou stránek mají, ale hlavně jim to běhá na modernějším a snadněji zabezpečitelném software, kde nebude třeba omezovat funkce, které tady nešly efektivně zazáplatovat, s mobilní aplikací navrch.
Bastlírna se dostala do situace, z níž vedou tři cesty, zatím jdeme preventivně po všech, ale nevíme, která povede k úspěchu. Nebudu se šířit veřejně o detailech, jako neregistrovaná banda nadšenců jsme ze zákona NIKDO a mohli bychom si tak i ty poslední legálně průchodné možnosti zasypat.
Hned se ale našlo pár uživatelů v místech, kde pro to můžou aspoň zkusit něco udělat, jsem jim za to vděčný, ať dopadnou jakkoli. Také už tu mám nabídky na příspěvky na zřízení a provoz nové Bastlírny. Ty jsem zatím s díky pozdržel, nemyslím si, že bychom zakládali příspěvkové konto dřív, než budeme mít jasno, co dál. Ale těší mě ten zájem.
Jedna ze zmíněných variant počítá i s tím, že všechna data, která se podařila, a bohdá se ještě podaří stáhnout, budou tvořit základ databáze nových stránek na jiném hostingu. Netroufám si předjímat další administrativní vývoj, tedy musíme počítat i s tím, že tady vyvěsíme oznámení o novém názvu domény (to bych tedy nerad, ale i k tomu může dojít) a všichni se budeme muset znovu zaregistrovat, protože k přihlašovacím údajům se možná ještě dostaneme, možná taky ne. Dosavadní moderátoři pochopitelně rovnou dostanou moderátorská práva.
Jak jsem zvyklý na tyto stránky, stejně, jako většina z vás, a nerad bych se s nimi loučil, vyrovnávám se s tím, že budou trochu jiné. A asi nebudeme mít dlouho možnost paralelně používat obě verze.
Pomalu se připravujte i vy na změny, ty přijdou zcela určitě. Věřím, že budou k lepšímu, a že bastlířské stránky budoucnost mají.

Přiznávám, že na této situaci mám svůj podíl - nevyžadoval jsem po Zdeňkovi, aby mi posílal po každé změně aktuální přístupy a certifikáty zabezpečení přístupu na server. Ty mi posílal on sám vždy, když se delší dobu nemohl administraci věnovat, nebo, když jsem si je sám vyžádal. Hrabat se ve dvou současně v databázi bylo totiž v tak zastaralém systému potenciálně nebezpečné, tak jsme na tom dělali buď jeden, nebo druhý.
Jenže nikdo z nás jsme jeden den večer nemohli tušit, že druhý den mi Zdeněk ty platné přístupy už nepošle.
A teď je pozdě, s posledními přístupy se na hosting ani do administrace nepřipojím.
Přitom tam máme uložených teď 1106608 příspěvků v 84755 vláknech, registrováno je 18341 aktivních uživatelů, z nichž 4435 má v nějakém tom příspěvku jednu i více příloh, těch příspěvků je celkem 61242 ve 29183 vláknech, čili příloh je dohromady 87323.
Databáze má velikost 2075,82 MB, soukromých zpráv v ní je teď 115555. O prostoru zabraném soubory a přílohami už nemám údaje dostupné... maličkost, co?

Zamčeno

Zpět na „Poradna“