Autokamera

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

Autokamera

#1 Příspěvek od Yarda1 »

Mám autokameru - už druhou. První Platinium jsem koupil v kamenném obchodu za zajímavou cenu 666Kč v roce 2015. Pak jsem ji nahradil autokamerou LAMAX Drive C7 - už nevím, proč, kameru Platinium jsem zkoušel jako zadní kameru.
Ta současná kamera začíná zlobit, při jízdě se samovolně vypíná, nahrané soubory se nedají na počítači přečíst (soubor je přiměřeně dlouhý, ale přečíst se dá jen kousek na začátku). Tak uvažuji, jestli se dá nějak rozumně opravit (vyměnit paměťová karta, lze se dostat k baterii v kameře?) nebo raději kamerám dopřát lehké spočinutí v kontejneru na elektroodpad a koupit novou - pokud možno ne moc drahou.
Vyhledal jsem tu první kameru Platinium, tehdy jsem vyndal baterku, tam to šlo (BL-5C Nokia Li-Ion 1020 mAh 3.7 V), je nafouklá a dát tam už nejde.
Můžete mi někdo poradit jestli má cenu zkoušet kameru opravit nebo jakou koupit? Už jsem trochu hledal, moc mne neuchvacují ceny.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Baterky BL-5C mám, kdybys potřeboval.
Jinak bych tipnul, že v té novější odešel superkapacitor nebo akumulátor, proto se kamera vypíná. A s tím souvisí i to, že jsou soubory poškozené.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hape »

Zatím žádnou kameru v autě nemám, ale když jsem se o to někdy v loni zajímal, tak jsem nejlepší hodnocení viděl u kamer Viofo. Ale jejich ceny nejsou moc hezký.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#4 Příspěvek od piCZus »

Cenu navyšuje nejspíš snímač od Sony.
Mám přední kameru se 4,5" displejem kvůli couvací kameře v osvětlení SPZ, kde se přepnutí spíná od zpátečky, ale ta je z AE asi za 40 dolarů, každopádně nahrává slušně i v noci.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

Michal22 píše:Baterky BL-5C mám, kdybys potřeboval.
kolik kusů ?
za kolik ?
jakou mají historii ?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Našel bych třeba okolo 10 ks? Historii už fakt nevím, přestal jsem se věnovat opravám mobilu před skoro 4 roky, ale některé jsou třeba 15 let staré? Každopádně pokud nejdou nabít, nebo se nafouknou, hned letí do elektroodpadu. Jestli něco chceš, napiš do SZ, budu něco doručovat do ČT.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

Michal22 píše:Jestli něco chceš, napiš do SZ, budu něco doručovat do ČT.
máš SZ

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Michal22 píše:... Jestli něco chceš, napiš do SZ, budu něco doručovat do ČT.
Když sem pojedeš, můžu se taky připojit s prosbou o doručení něčeho? Tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 34#1287934 Eleferner nabízí za odvoz dvě škatule makulatury, pro kterou bych měl zase já využití. Pokud by se to dalo sladit dohromady, nemusel bych já letět k vám do Štatlu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“