Cínování konců audio kabelu pro repro

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#46 Příspěvek od ransom »

Repro zásuvka DIN by správně měla být utopená cca 10mm hluboko pod otvorem v panelu, o průměru akorát na vidlici. Právě proto aby se nevylamovala. U většiny tuzemských přístrojů to tak nebylo. A u tak malého krámu jako NZC070 hrozilo vylamování ještě víc, zadní část nebyla moc schovaná.
A kdo ví jak jste s ním zacházeli. Na NZC070 jsem se jako spratek učil poprvé vnímat hudbu. Ten dostával záhul...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#47 Příspěvek od Celeron »

judeware píše:Celerona respektuju za dosažené vzdělání, široký přehled a zejména znalost počítačové techniky z dob dávno před PeCe. Ale v tomto případě spíš hlasuju ve prospěch argumentů, které napsal JirkaZ.
Hmm, tak druhej Don Kichot de la Mancha. Já zase nechápu lidi, kteří budou za každou cenu bránit svoji "pravdu" i když nejspíš vědí, že řešení není technicky správné a může způsobit škodu i velkýho rozsahu. Nebo možná nevědí a pak tady tvrdí, že v EZU jsou pitomci, revizázáci taky včetně bývalýho šéfa IPB, kterej mnoho let dával oprávnění revizákům, jezdil jako vyšetřovatel k průserům a podílel se na normách. Hill bude zajisté vědět, o koho se jedná. Toho člověka dobře znám a pro mě je kolem silový elektriky a bezpečnosti nejvyšší autorita se kterou jsem se kdy za život seznámil.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#48 Příspěvek od konosuke »

To je Technics, zasunout lanko do terminálu a otočit 90° vpravo, drží
nic necínovat!
Přílohy
SU700.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Hubert_79 »

Nečetl jsem to vlákno celé, půlku je nějaká hádka. Ale umožňuje ten Denon připojit banánky? To by mohlo být lepší, ne?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#50 Příspěvek od JirkaZ »

Celerone, prober se. Umíš vůbec číst?

Celou dobu tady diskutujeme o Tvém "šíření poplašné zprávy", technickou podstatu věci nezpochybnil nikdo.

Ono to není poprvé, vzpomínám si, že před nějakým časem jsi tady taky napsal tuším cosi o jakémsi údajném zákazu či naopak příkazu (máš je rád, viď?), já jsem Tě vyzval k doložení toho faktu a skončilo to stejným mlžením a překrucováním z Tvé strany, jako nyní...

Taky si Tě vážím za technické schopnosti, široký "záběr" v oboru a pracovní elán, ale právní máš nikoliv vědomí, nýbrž bezvědomí. A nejhorší je, že je Ti to úplně šumák.

Jestlipak vůbec tušíš, že v demokracii (kterou snad ještě pořád alespoň trochu jsme) se bez soustavné snahy "zdola" nezmění k lepšímu vůbec nic a nikdy?

Možná tušíš, ale nejspíš je Ti to putna. Škoda.

Na závěr přidám toto:
Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
Můžeš hádat (ne hledat), co to je za nejspíš úplně nesmyslnou větu...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#51 Příspěvek od xsc »

Někdo je holt tak blbý, že si chce dokázat svobodu děláním pitomostí. Pokud jde o názor, tak proč ne, ovšem používat prokázaný technický nesmysl je prostě hovadina.
A k té tvé větě. Občan může dělat to, co není zakázáno, ale stále je za to zodpovědný. Takže jen pitomý občan bude dělat věci, které jsou prokázaně nebezpečné. Ale jestli chceš platit odškodnění, tak jistě...

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#52 Příspěvek od DukeNuke »

Vždyť je to blbost. Kolik jen máš zaměstnání, kde podepisuješ kdeco, co přímo zákon nenařizuje. Ano, můžeš se svobodně rozhodnout - nechceš tu práci? Tak jdi jinam.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#53 Příspěvek od ransom »

Hubert_79 píše:umožňuje ten Denon připojit banánky? To by mohlo být lepší, ne?
Banánky čumí daleko za terminály. Překážejí a jsou háklivé na vylomení. Některé značky použití banánků ani neumožňují, některé mají v banánkových zdířkách odundavací záslepky.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Hubert_79 »

Záleží na umístění zesilovače, používám to takto už dlouho. Bez problémů :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#55 Příspěvek od ransom »

Blahopřeju! (K dostatku místa a dalším příznivým okolnostem). Ono je to samozřejmě šikovnější. Ale dotaz to posune do dalšího bezvýchodného levelu. (Dedikované audio banánky mají připojení pod šroubek. Kablík tedy do banánku pod šroubek cínovat? Dutinkovat? Zkroutit? Svařit ultrazvukem?)
Já zas mám na zesilovači k přenosné mini aparatůře 1/4" Jacky. Což taky není něco, co bych doporučoval každému. Na časté zapojování/úklid je to velice praktické. A americké. Krabička je totiž tak mrňavá a lehká, že by ji Speakony převracely.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#56 Příspěvek od vav »

Holé vlákna vodiča sú v tomto prípade ovinuté medenou fóliou. Pri doťahovaní spoja, chráni táto fólia vlákna pred poškodením a zabezpečí kvalitný spoj s telom banánika. Táto medená fólia/pliešok/ je súčasťou sady, pri kúpe audio banánikov.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Hubert_79 »

ransom píše:Blahopřeju! (K dostatku místa a dalším příznivým okolnostem). Ono je to samozřejmě šikovnější. Ale dotaz to posune do dalšího bezvýchodného levelu.
Tak. Mám zesilovač i bedny s dírami na banánky a nehrozí jim "úraz", zesilovač je v polici a vzadu místa habaděj, bedny jsou u zdi. Takže pohoda.
Vodiče cínované nemám, jen zakroucené a připojené těmi šroubky. Banánky mám Nakamichi, občas se to objeví na bazarech.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
AZK401
Příspěvky: 141
Registrován: 21 dub 2011, 02:00
Bydliště: Praha 4

#58 Příspěvek od AZK401 »

xsc píše:Někdo je holt tak blbý, že si chce dokázat svobodu děláním pitomostí. Pokud jde o názor, tak proč ne, ovšem používat prokázaný technický nesmysl je prostě hovadina.
A k té tvé větě. Občan může dělat to, co není zakázáno, ale stále je za to zodpovědný. Takže jen pitomý občan bude dělat věci, které jsou prokázaně nebezpečné. Ale jestli chceš platit odškodnění, tak jistě...
Já bych blbost tak úplně nezatracoval. Tisíc blbců napadne, co se stane, když sáhnou nasliněnými prsty do odkrytovaný zásuvky. Ty co přežijou, už věděj a dávaj si bacha. A tisící, když se vzpamatuje z tý pecky, tak se zamyslí a vymyslí defibrilátor. :D

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#59 Příspěvek od DukeNuke »

Obávám se, že nemáš pravdu. Blbec nemůže nic vymyslet, natož aby dokázal svůj objev použít pro praxi. Blbec může vymyslet jen blbost.
Co se týče defibrilátoru, mám za to, že to vymysleli doktoři, a to určitě nebyli blbci.
A co se týče rány od proudu - neznám jediného elektrikáře, který by ji nedostal.
Neříkám, že by bylo špatně ukoušet jinou cestu, než je zažité - to je gro objevů. Na to je ale třeba vědět co dělám, proč a evidovat výsledky. I náhodné objevy existují, ale nikdy nebyly nalezeny blbcem.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“