Paralelní spojení Lion článků v jeden k navýšení kapacity

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od kybrex »

Takže řešení je umístit takto ubastlenou baterii do plechové utevřené bedny, kde to kdyžtak "v klidu" dohoří? :lol: Určitě to nehodlám provozovat v interiéru a bez dozoru. :opravar:

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#17 Příspěvek od dracekvo »

Já pochybné baterie vyhazuju.

A více jak dva články bych natvrdo paraelně nespojoval.
Elektrokola a koloběžky to tak mají, navrdo. Zajímavé je, že když něco hoří, tak je to právě tento vehikl. V notebookach jsou články po 2, max 3 a nevím o tom, že by něco zahořelo od baterie v notebooku.

On totiž když se jeden článek vyzkratuje, tak do něj ostatní začnou cpát co můžou. A čím více článků je paraelně spojených, tím více do toho jednoho vadného jde. Pokud je jich dostatek, tak to prostě blafne.

Dělejte si to jak chcete, ale příjde mi poněkud nezodpovědné, takové prasárný radit ostatním. To je jako, kdyby jste jim radili rozvody doma dělat dvoulinkou, místo svorek používat smotaný drát a tak dále. Ono to funguje, může to někomu fungovat i řadu let, ale...

A jestli někdo spojuje seriově baterie bez balančního konektoru či BMS, tak k tomu nemám slov.

Když už, tak aspoň zároveň s takovejma radama dávejte doporučení na nějakou dobrou pojišťovnu.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od kybrex »

Dám pozor. :) Mám k těm věcem respekt, proto se na to ptám. Divili byste se, kolik lidí tyhle věci rovnou dělá, protože ani netuší, co se může stát - "vždyť je to jen taková malá baterka" :whistling:

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od kybrex »

Jde koupit drát, který by měl deklarovaný proud pro přepálení, nebo si to mám spočítat, vyzkoušet a koupit si nějaký hliníkový drátek o takovém průměru, který se přetaví, když by nějaký článek selhal a šel do zkratu?

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#20 Příspěvek od VASEK_W »

Hliníkový drátek zřejmě nebude to nejlepší řešení.
Není co dodávat ...

Vašek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“