Čím nahradit telefon BlackBerry? :-(

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#16 Příspěvek od nonius »

V Androidu se sice dá nastavit hodně věcí, ale některé věci nastavit nejdou. Pokud jste zvyklý na nějaké nastavení a chování v BB, tak v Androidu to nemusí jít.

Největší problémem jsou podle mě aplikace, sice jich je hodně, ale většina buď funguje omezeně a za plnou funkčnost je nutné zaplatit nebo obsahují spoustu reklam. Navíc když se nepovede aktualizace, tak ty aplikace přestanou fungovat úplně.
Opravdu funkčních je málo a člověk stráví hledáním použitelné aplikace spoustu času.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#17 Příspěvek od piCZus »

Každý systém je takový, jak zdatný je uživatel. Strašit reklamou, která je dnes všude, je zbytečné. V Androidu jde blokovat pro všechny aplikace včetně prohlížečů.
Hromada aplikací je multi-platformních, takže si stačí najít to, co jsem používal jinde. Najít si něco, chce někdy trochu snahy, ale to platí všeobecně i pro jiné systémy. Jako základ je, že se prvně podívám, kdy byla naposled aktualizovaná, jaké má hodnocení a přečtu si pár reakcí na tuto aplikaci.
Na tohle vše stačí selský rozum, nic převratného.
Přílohy
adaway.jpg

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#18 Příspěvek od nonius »

Člověk, který používá nějakou dobu Android, si poradí. Chtěl jsem jenom tazatele upozornit na některé věci.

S výběrem aplikace to není vždy jednoduché, někdy člověk zjistí jak vlastně funguje, až když si jí nainstaluje. Někdy se popis a hodnocení vztahuje ke staré verzi, nová může fungovat jinak.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od jade »

Ono nejde o to učení se něčeho nového, jde o to, že v systému BB jsem doma.
Jiný, než BB telefony, jsem neměl 20 let (postupně BB7230, BB7290, BB8800, Bold9900 a BB Classic-Q20) a jiný telefon, než s QWERTY klávesnicí jsem neměl nikdy.
Jako úplně první, ještě neBB telefon jsem měl Motorolu V100 https://najdinavod.cz/navod-na-motorola-v100/ :-)
(Všechny stále fungují, až na Bold9900, který jednou po vypnutí už nešel zapnout, nejstarší BB7230 stále používám jako budík a BB8800 stále udržuji jako zálohu)
Hledám tedy platformu, kde se když ne jako doma, budu cítit aspoň jako na chatě. Nevidím důvod něco lámat přes koleno, když je možností více.

Telefon s Androidem nějakou dobu mám, ale jak píši, používal jsem ho zřídka jen kvůli aplikacím, které na BB nešly (nebo po aktualizaci přestaly jít). Nikdy jsem si ale nezvykl a na komunikaci používal a používám stále BlackBerry Q20.
To jen na vysvětlenou, abych nebyl podezírán z lenosti se učit novým věcem.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od pocitujlasku »

tu v100 si pamatam, to daval este vtedy tusim oskar k nekonecnym sms.
ja som mal velmi rad motoroly, lebo mali menu pre mna logicke, pre ostatnych divne, a tak aspon si ho nechceli ani pozicat :-)
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#21 Příspěvek od piCZus »

Nikdy mě nenapadlo, že bych se vracel z novějšího zařízení zpět a to jsem měl od starých křápů s alfanumerickou klávesnicí přes Symbian, Windows Mobile, Windows Phone, iPhone a Androidů těch zařízení dost. Vždy to pro mě byl pokrok a přeučil jsem se.
Hlavně bych dnes nestrpěl, kdyby mi klávesnice zabírala 1/3 displeje, když ji využívám asi 3% času, protože většinou sedím za nějakým PC a na nich mám desktopové verze komunikátorů jako Viber, WhatsApp nebo Telegram, ale nejsem komunikační maniak, akorát se mi rodině nebo známým takto odpovídá lépe.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od jade »

Děkuji za všechny reakce, na závěr ještě poslední otázka: Jaký iPhone byste doporučili na vyzkoušení, aby nestál majlant, ale zase aby byl použitelný?
Podle mého průzkumu se mi tak jeví iPhone8.
Díky...

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#23 Příspěvek od vladodyno »

Žiadny! Už maš telefón z androidom (dúfam že nie nejaký šrot s 2G RAM) tak sa donúť používať ho pár dní ako hlavný komunikačný nástroj. Zvykneš si.

edit: z mojho okolia vsetci majitelia iphone starsich verzií (6)svorne nadávali že to mrzne je to pomalé atd.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od jade »

No tak to děkuju za radu.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#25 Příspěvek od piCZus »

U iPhonu 8 bych se také zajímal o dobu podpory, protože to je telefon z roku 2017. Měl jsem iPhone 4 a už ho dlouho nemám, ale doma se už vystřídalo několik iPadů a když ten první nedostal nový iOS a nešly do něj nainstalovat některé aplikace, tak nezbylo nic jiného než koupit nový.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“