Konfigurace vodníku Karcher

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#16 Příspěvek od DukeNuke »

Jedna kalovka ve studni přečerpávající vodu ze studny do jímky, druhá kalovka v jímce čerpající vodu ven. Když budou obě vybavena plováky, tak není třeba řešit spínání - stačí je mít umístěné v určité hloubce.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

JirkaZ píše:Není lepší to řešit nějak systémově, jinými slovy třeba hlídat hladinu vody v té studni a včas ji začít odčerpávat?
Hmm, to je ale nápad. :lol: Tu studnu má co dělat vyčerpat metr vysoká kalovka na béčkovou hadici. Trvá ji to skoro půlhodinu. Vydatnost 14 litrů za sekundu. Normálně je hladina 2 metry pod podlahou. Tohle se stalo za celej můj život 3 x.
Jestli to je povrchovka nevím. Naše čtvrť je vytěženej hliňák, odhadem o 3 metry níž než byl původní terén. Sklep má hloubku 2 metry a studna v něm má 4 metry, takže ta studna je hluboká k původnímu terénu, kterej začíná jen 60 m od nás celkem 9 metrů a je v ní běžně 2 metry vody. Pod tou cihlářskou hlínou je nepropustnej jíl a pod ním je zvodněnej štěrkopísek. Pokud se v tom zvodnění zvýší tlak, tak se to dere studnama v okolí nahoru. Voda je nezávadná, dusičnanů málo ale má moc minerálů, co se 80 let vyplachují z toho zvodněnýho štěrkopísku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaZ »

Nápad potřebuje zpravidla doladit, zhodnotit přínos atd.

Dostatečně výkonné čerpadlo (nebo několik současně) by to jistě zvládlo.

Ale pokud to považuješ za nesmysl, tak si dál odsávej vodu ze sklepa...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

JirkaZ píše: Dostatečně výkonné čerpadlo (nebo několik současně) by to jistě zvládlo.
Víš kolik stojí ta kalovka na B hadici? Potřebnej cuc, aby to stíhal skoro 23 tisíc. Dobře uložený peníze na to že se to stalo 3 x za můj život.
Nějakou čínskou srágoru s bočním vývodem za 6 tisíc tam dát nemůžeš, protože pokud není čerpadlo celý pod vodou, tak se neuchladí, musí být obtokový kolem motoru.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#20 Příspěvek od JirkaZ »

No tak jsi zhodnotil ekonomickou stránku a nevychází to.

Čili chystej dostatek hadrů a kýblů, ty jsou levnější, ale zase budeš muset běhat po schodech...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Ty musíš mít vždy poslední slovo. :roll: :lol:
Hadr jsem nepotřeboval, kýbl jen jeden a po schodech jsem tam sešel celkem 3 x, jednou s čerpadlem, podruhý vymýst louže a potřetí čerpadlo vynýst zase ven. Víc času jsem projebal zde na fóru s dotazem jak předělat Karchera, kterýho jsem nakonec ani nepoužil. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“