První dojem...

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Re: První dojem...

#16 Příspěvek od Sandal »

Jardo, díky za skvělou práci, kterou jste odvedli.
Přihlášení proběhlo OK, bez problémů. První dojem? No je vidět velkej kus práce, a mne osobně se to moc líbí. Je to trochu nezvyk, ale podoba se starou bastlírnou tu bezesporu je, takže za mne :prst:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: První dojem...

#17 Příspěvek od Hill »

TOPOVÁNO:
Mně neděkuj, já se jen snažím udržet stránky a teď čekám, co se po mně bude chtít za papíry pro přepis domény. Na stránkách odvedli největší kus práce kluci z UniPernerovky v Pardubicích, teď zase stahujeme aktuální zálohu celého starého fóra, protože od včerejška máme nové přístupy na hosting. Jak koukám, migrace funguje přinejmenším uspokojivě, a ladíme. Telefony při tom i docela topí.
Tedy nejen první dojem, ale i druhý a třetí jsou také lepší, než se za tak krátkou dobu daly čekat.

Já naopak děkuji všem, kdo se k této betaverzi vyjadřujete, a navrhujete vylepšení.
Zatím jich přišlo nějak málo, nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, zkrátka tu chybí připomínky dalších z vás, které jsem vyzval mailem.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: První dojem...

#18 Příspěvek od JirkaZ »

Jardo, já si myslím, že toto fórum je v současné podobě (po realizaci těch pár připomínek) už velmi dobře použitelné... Klíčové bude, zda tvůrci budou ochotni příp. změny (nebo spíš opravy či úpravy) dělat i "za pochodu", pokud se fórum použije.

Ony totiž mnohé detaily mohou vyplynout až z konkrétních situací při běžném provozu, to tady nenamodeluješ.

Za mě je zásadní, že zůstalo phpBB a javascriptová hrůza je omezena na minimum (spíš ji musím hledat).

Drobné odchylky v GUI vůbec nejsou podstatné, naopak je dobře, že začaly fungovat některé věci, které měly fungovat už dřív a k tomu se přidávají různé jiné použitelné (tedy nepovinné) vlastnosti či novinky.
Přílohy
1N5817.pdf
pokusné vložení přílohy s komentářem
(69.41 KiB) Staženo 12 x
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

Re: První dojem...

#19 Příspěvek od fredis »

Zdravím tvůrce. Velký dík za vše, co jste udělali! Vypadá to moc hezky a časem si určitě na změny zvykne každý uživatel. Velké plus je mj zvětšená velikost příloh. Jen jsem musel pátrat, jaké to mám vlastně heslo.. :D :D Jinak :prst:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: První dojem...

#20 Příspěvek od Hill »

Za tvůrce děkuji za příznivé ohlasy, ale hlavně za připomínky vedoucí k užitečným koncům.
Mailem mi dorazil dotaz, jestli zprovozníme FTP server. Abych se přiznal za svou osobu, nijak moc jeho absenci nepociťuji, zvykl jsem si na to, že ho Zdeněk odstavil.
Už jsem to s některými z vás navíckrát probíral, protože mizí externí úložiště jedno po druhém (s odvoláním na autorská práva) a do příloh na starém fóru se toho moc nevejde, nebo se musí umět soubory efektivně zmenšit. Prozatím to budeme řešit dostatečně vysokým limitem objemu příloh v příspěvcích a nově i v soukromých zprávách. Jestli přesto ani tento prostor nebude dost, nebo to bude na úkor přehlednosti, pak s tím něco provedeme.
Prioritu má teď fórum samotné.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Re: První dojem...

#21 Příspěvek od Crifodo »

Karel_IV píše: 09 led 2024, 13:44
Mělo by to fungovat, stačí kliknout na svůj nick, tam kliknout na Uživatelský panel > Nastavení > Upravit nastavení upozornění
Tam si můžeš vybrat, na co přesně chceš dostávat email / upozornění (notifikace).
Myslel jsem to hlavně tak, jestli se dříve označené sledování dřívějších vláken podaří zmigrovat do této nové verze. U stávající verze EB se občas "samočinně" sledování některého vlákna zruší, netuším proč.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#22 Příspěvek od Karel_IV »

Vůbec netuším, jak phpnuke měl toto vyřešené, pokud to najdu (a porozumím, jak to importovat). Zkusím to přidat, ale nedokážu slíbit.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

PŘIHLÁŠENÍ

#23 Příspěvek od Karel_IV »

Byly (možná ještě jsou?) problémy s přihlášením. Kdy se uživateli zobrazí něco ve stylu "Odeslaný formulář byl neplatný. Zkuste odeslat znovu."
Doporučuji smazat cookies na stránce a následně restartovat prohlížeč (pro jistotu).
Jak smažu cookies? Vedle odkazu "www.ebastlirna.tech" by měl být vidět "zámeček", na ten když kliknete, tak by tam měla být na výběr možnost s cookies a ty následně smazat (NEFUNGUJE smazání dole na stránce přes tlačítko "Smazat cookies"). Nedokážu teď zaručit v tento moment, že přihlášení půjde bez problémů. Jelikož nemám přístup do proxy, která právě nechává podepisovat SSL certifikát (pro HTTPS) a Vítek přijede až někdy v průběhu víkendu, abychom jsme se na to podívali proč formulář neprochází.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: První dojem...

#24 Příspěvek od Hill »

Teď to jde, na odchyt much se nám udělal čas: do dosavadní Bastlírny nové přístupy máme, doménu jsem zajistil do února 2025.
S proxynami bývají potíže, přechod na ostrou verzi by nás jich měl zbavit. Zatím zůstávám zvědavý, co se na proxy serveru najde za šotka.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#25 Příspěvek od Karel_IV »

Nedostupnost opravena, byl přesun na silnější hardware serveru.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#26 Příspěvek od TeslaPC »

Na první dojem to vypadá stejně jako původní stránky, což je pozitivní že není problém s neznalostí s ovládáním. Velká škoda a dost velký omezení pro mě je to že tahle verze bastlírny nepojede pravděpodobně na IE4, a asi bych řekl že bude v objemu dat větší, tudíž bude větší problém s používání přes pomalá připojení k internetu jako je třeba GPRS nebo dialup, přes která se připojuju dost, troufl bych si říct že teměř jenom přes ně.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Re: První dojem...

#27 Příspěvek od mi-ro »

První zkouška. ...Jsem tady? Ok!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#28 Příspěvek od Karel_IV »

Vítám vás tady,
prosím prošmejděte co můžete, zakládejte nové vlákna / témata. Zkoušejte odpovídat...
Pokud naleznete jakoukoli chybu (kterou byste neměli mít), prosím udělejte nové téma v této sekci.

Děkuji!
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: První dojem...

#29 Příspěvek od EKKAR »

TeslaPC píše: 11 úno 2024, 21:05 Na první dojem to vypadá stejně jako původní stránky, což je pozitivní že není problém s neznalostí s ovládáním. Velká škoda a dost velký omezení pro mě je to že tahle verze bastlírny nepojede pravděpodobně na IE4, a asi bych řekl že bude v objemu dat větší, tudíž bude větší problém s používání přes pomalá připojení k internetu jako je třeba GPRS nebo dialup, přes která se připojuju dost, troufl bych si říct že teměř jenom přes ně.
Tak to o testuj, jak ti to po tom "dvojdrátu" pojede, protože s výjimkou Dálnýho Východu už dneska nikdo pomalejší připojení než VDSL nepoužívá ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

Re: První dojem...

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

Metrel MD9055 pic02.jpg
Ahoj, tak se mi povedlo přihlášení...
Přílohy
Velleman EL3001.jpg
Suin SA2100.jpg
IMG_4587----002.jpg

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“