Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

všeobecné hlasování (jestli ano, zaškrtněte)

Anketa končí za 27 úno 2024, 21:04

Vyhovuje vám toto barevné schéma?
19
25%
Dá se snadno orientovat v ovládání?
18
24%
Vyhovuje vám srozumitelnost ikonek?
15
20%
Bude se vám hodit možnost rozlišení témata nabízenou ikonkou?
10
13%
Máte zájem o vlastního avatara po určitém počtu příspěvků?
14
18%
 
Celkem hlasů: 76

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání? Mám.

#91 Příspěvek od samec »

Karel_IV píše: 12 úno 2024, 22:53
PotPalo píše: 12 úno 2024, 22:15 Smajlík : pako : (tento Obrázek) je iný, je zobrazený ako :pako:. Možno aj ďalšie, neporovnával som. Toto by sa meniť nemalo, zmení to význam už napísaného textu doplneného smajlíkom. Pokiaľ sa budú meniť smajlíky, mali by sa pri konverzii zo starého fóra v texte všetky zkonvertovať na správne, aby sa zobrazovali také aké tam boli autorom vložené.
Vskutku, první dobrá nalezená chyba! A už jsem nalezl i chybu. Dokonce není (vlastně je, měl jsem kontrolovat duplikace) kvůli novému enginu... Na staré EB jsou totiž 2 emotikony co jsou : pako :. Takže se to převedlo stejně. Díky za upozornění, přejmenuji na : prasteny : :prasteny:
Díky moc, opraveno.
Som na to upozorňoval ešte skôr, ale na inom fóre http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=17
Tak sa pozrite aj tam na pripomienky.

Uživatelský avatar
asdf
Příspěvky: 64
Registrován: 06 říj 2022, 02:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#92 Příspěvek od asdf »

Když jsem na obrazovce s tématy a prohlížím si jednotlivá témata, klikám buď na nadpis tématu (když chci zobrazit první stránku nebo když tam je jen jedna stránka), nebo na poslední stránku ze seznamu stránek. Jenže tyhle dvě věci jsou dost daleko od sebe, takže pořád jezdím přes půl obrazovky tam a zpátky. Na staré bastlírně je to hned pod sebou. Nevím, jestli zrovna tohle jde změnit, ale bylo by to fajn.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#93 Příspěvek od Karel_IV »

Byla provedena týdenní aktualizace, něco málo věcí bylo přidáno. Pro více informací doporučuji přečíst hlavní příspěvek zde
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#94 Příspěvek od Hape »

Tak já jsem si okamžitě všiml úpravy tvého podpisu :) , a přesunu a úpravy tlačítka pro přeškrtnutý tex na stránce pro psaní příspěvků, to chválím :prst: .

EDIT:
Hmm... Moje reakce přišla asi moc brzy, protože než jsem jí dopsal, tak je tvůj podpis opět změněný.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#95 Příspěvek od Karel_IV »

Hape píše: 20 úno 2024, 23:37 EDIT:
Hmm... Moje reakce přišla asi moc brzy, protože než jsem jí dopsal, tak je tvůj podpis opět změněný.
Testoval jsem, zda funguje dynamické měnění obrázku.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#96 Příspěvek od Hape »

Tohle bych asi potřeboval vysvětlit: "Barva u signature změněna na černou a hover efekt byl upraven téměř k nepoznání"
Nevím co si pod tím mám představit. Kde na stránce najdu signature a co je to hover efekt? Možná se mi zdá, že se změnily trochu barvy podkladu příspěvků a celé stránky, jinak nevím co by to mělo být za změnu.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#97 Příspěvek od PotPalo »

Signatúra je podpis, teda ten text automaticky vkladaný pod príspevkom. Ten sa zmenil zo sivej na čiernu. Čo je hover efekt fakt netuším.

Neviem či zle pozerám ale nieje tu nič čo by ma informovalo či tému sledujem alebo nie. V starom fóre bol vždy dolu text typu "Sledovat odpovědi na toto téma", podľa neho som vedel že sledovanie nemám nastavené, a opačne, skrátka či sa samé nezrušilo sledovanie. Tu nič také nevidím, jedine keď rozkliknem ten vidlicový kľúč. Úplne by stačilo dolu pod príspevkami krátke info type "tému sledujete".

To logo musí byť fakt vektorové? 8O Nestačí použiť staré a dať ho do PNG, prípadne z neho odobrať pozadie keď sa to nevie zarovnať?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#98 Příspěvek od EKKAR »

PotPalo píše: 21 úno 2024, 12:04 ...
To logo musí byť fakt vektorové? 8O Nestačí použiť staré a dať ho do PNG, prípadne z neho odobrať pozadie keď sa to nevie zarovnať?
Ne, nestačí - jinak s tím engine fóra nebude umět pracovat podle prohlížeče, kterým se to výsledně zobrazuje. Uvědom si, že se to musí umět zobrazit na CRT monitoru 4:3, LCD placáku 16:9, tabletu 4:3 i mobilu 20:9 tak, aby to pokaždý vypadalo stejně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#99 Příspěvek od Karel_IV »

PotPalo píše: 21 úno 2024, 12:04 Signatúra je podpis, teda ten text automaticky vkladaný pod príspevkom. Ten sa zmenil zo sivej na čiernu. Čo je hover efekt fakt netuším.
Hover efekt, je označení efektu, když najedeš kurzorem nad nějaký text.
PotPalo píše: 21 úno 2024, 12:04 Neviem či zle pozerám ale nieje tu nič čo by ma informovalo či tému sledujem alebo nie. V starom fóre bol vždy dolu text typu "Sledovat odpovědi na toto téma", podľa neho som vedel že sledovanie nemám nastavené, a opačne, skrátka či sa samé nezrušilo sledovanie. Tu nič také nevidím, jedine keď rozkliknem ten vidlicový kľúč. Úplne by stačilo dolu pod príspevkami krátke info type "tému sledujete".
Nahoře, vedle tlačítka odpovědět je takový klíč, když na něj klikneš, můžeš téma sledovat.
PotPalo píše: 21 úno 2024, 12:04 To logo musí byť fakt vektorové? 8O Nestačí použiť staré a dať ho do PNG, prípadne z neho odobrať pozadie keď sa to nevie zarovnať?
Preferuji vektorové formáty, jelikož i na displeji s vyšším rozlišením nevypadá jak rozsypaný čaj.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#100 Příspěvek od otakarv »

Karel_IV píše: 21 úno 2024, 21:41 Hover efekt, je označení efektu, když najedeš kurzorem nad nějaký text.
Před pár dny když jsem najel kurzorem nad text podpisu tak změnil barvu, nyní už se tak neděje, že by "Hover efekt" přestal fungovat pokud jsem to správně určil?

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#101 Příspěvek od Karel_IV »

otakarv píše: 22 úno 2024, 08:52
Karel_IV píše: 21 úno 2024, 21:41 Hover efekt, je označení efektu, když najedeš kurzorem nad nějaký text.
Před pár dny když jsem najel kurzorem nad text podpisu tak změnil barvu, nyní už se tak neděje, že by "Hover efekt" přestal fungovat pokud jsem to správně určil?
Dá se to tak říct. Hlavní je, že už Vám to tolik nevadí ne?
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#102 Příspěvek od PotPalo »

Za mňa dobré. Ale môžeme dať demokraticky hlasovať.

Maličkosť: pri písaní správy to tlačítko B akože bold by malo byť hrubým, teda B. Zdá sa mi byť nejaké vychudnuté.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#103 Příspěvek od Karel_IV »

PotPalo píše: 22 úno 2024, 11:22 Za mňa dobré. Ale môžeme dať demokraticky hlasovať.

Maličkosť: pri písaní správy to tlačítko B akože bold by malo byť hrubým, teda B. Zdá sa mi byť nejaké vychudnuté.
Ikony ve formátování jsou zobrazovány pomocí FA (FontAwesome). Aktuálně používáme verzi 4.7.0 (protože je zadarmo) pokud se nepletu. Problém je ten, že to písmeno B je definováno tvarem toho vektoru. Takže nejde udělat víc "tlustší" (a teď jsem se podíval do knihovny a víc "tučná" verze tam prostě není :( ). Teoreticky by šla přidat další, ale to by chtělo další knihovnu, jen nevím zda se to vyplatí.

Možná bych to napsal jinak. Nevím zda si někdy instaloval do počítače "další" fonty (například kvůli PhotoShopu, a tak dále). Ale většinou když stáhneš jeden font, tak obsahuje víc verzí a ty jsou právě jak "tlustý" text je.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#104 Příspěvek od PotPalo »

Tie tlačítka niesu obrázky? 8O To by jeden teda nepovedal. Vždy som si myslel že sú. Je tam na tom B vôbec nastavené aby bolo tučné? Steny má totiž rovnako široké ako vedľa I alebo S. Ale inak to okrem vizuálnej nelogiky nevadí, dá sa na to zvyknúť.

Ozaj, keď má byť logo vektorové, nemali by byť vektorové aj všetky avatary a smajle?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#105 Příspěvek od Karel_IV »

PotPalo píše: 22 úno 2024, 13:33 Ozaj, keď má byť logo vektorové, nemali by byť vektorové aj všetky avatary a smajle?
Neznám žádný animovaný vektor :lol:
Ne, logo chci vektorový primárně kvůli tomu, že to je prakticky to hlavní co na stránce je a na každé stránce to vidíš. A hlavně pokud je to nutné, vždy se dá z vektorového souboru udělat rastrový. Naopak to moc dobře nejde.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“