První dojem...

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Re: První dojem...

#76 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše: 18 úno 2024, 09:07 Kdybych měl napsat, kdy jsem naposled použil v počítači mechaniku... Hodně bych musel pátrat v paměti.
To já pátrat nemusím - pár CD s muzikou do auta si ročně vypálím.

jimirek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 548
Registrován: 06 kvě 2013, 02:00

Re: První dojem...

#77 Příspěvek od jimirek »

Karel_IV píše: 08 led 2024, 20:58
Crifodo píše: 08 led 2024, 20:41 Naproti tomu rozlišování přátelské/nepřátelské odpovědi mi připadá spíš vhodné pro studenty základní školy než pro techniky.
Souhlasím, ale zase to má i jiné funkce, například odpovědi poslané "nepřítelem", by se neměli zobrazovat a neměl by být schopen ani napsat SZ. Prakticky je to něco jak blocklist.
Souhlas s Crifodo. Vyzkoušel jsem a dobrý, jen pokud by to nebylo moc náročné, nešlo by ty kategorie přejmenovat například na "slušňák" a "blbec" ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: První dojem...

#78 Příspěvek od EKKAR »

I "slušňák" může bejt pro někoho nepřítel ...
Ponechal bych volbu pojmenování skupin na uživateli (každej sám pro sebe) a pro veřejnost bych zachoval "black list"-"white list" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: První dojem...

#79 Příspěvek od Hill »

Když už se tu souběžně bavíme o více tématech najednou:
Hubert_79 píše: 18 úno 2024, 09:07 Kdybych měl napsat, kdy jsem naposled použil v počítači mechaniku... Hodně bych musel pátrat v paměti.
No vidíš: já jsem ji použil zrovna před měsícem, vypaloval jsem na DVD PDF skeny všech vyšlých čísel časopisu Hudba a zvuk. Vešly se na něj v rozlišeních 150 dpi a 300 dpi jen tak tak. V rozlišení 600 dpi už by se na 8 GB flešku nevešly a, ani kdybych je nacpal všechny dohromady, 16 GB bych nevyužil.
Jo, a taky jsem do cestovního noťasu doinstalovával drivery skeneru a dva starší grafické programy (skenovalo se dvěma skenery na dvou počítačích, kdykoli to šlo, tak ať to pořád nemusím stěhovat do jednoho). Od Epsonů by to sice šlo stáhnout i bez CD, ale, když už ho mám... To ostatní bylo taky rychlejší nainstalovat jen z CD, na kterých jsem měl nevyčerpané druhé či třetí licence.
jimirek píše: 08 kvě 2024, 10:38 Souhlas s Crifodo. Vyzkoušel jsem a dobrý, jen pokud by to nebylo moc náročné, nešlo by ty kategorie přejmenovat například na "slušňák" a "blbec" ?
Tady asi tolik nezáleží na pojmenování, důležitý je účinek. Zdravím nahoru pana Boolea, to jeho true/false tady není ideální dělení, většina z nás se pohybujeme v nějakém hazardním stavu mezi tím. Jako uživatel, nechci-li číst něčí zprávy, a to ani veřejné, ani soukromé, dám si dotyčného na blacklist (tuším, že tento novotvar už uznává i národní korpus, jakkoli není český, ani slovenský). Chce to ale nezapomenout, proč jsem ho tam dal - i ze slušňáka může vypadnout kravinimum, stejně, jako blbec má šanci utrousit perlu, která by usnadnila řešení, ale nedovím se o ní a jalová diskuse bude pokračovat. To riziko prostě existuje.
Jako moderátor či admin mám k dispozici i položku "proč?", to abych nezapomněl, čím si to ten mnou postižený vysloužil. Přitom zjišťuji, že definovat přiměřeně stručně důvod, či dokonce napsat číslo porušeného článku Pravidel fóra, nestačí, a může časem zavádět k chybným závěrům.
Meze dané pravidly máme každý nastavené individuálně a nejednou jsem musel uznat, že, než můj čítač dopočítal k hranici mezi zbytečností a škodlivostí, se uživateli povedlo vyvolat reset zpět k užitečnému. Nebyly to, pravda, snad ani dva případy ročně, tak jsem je nezadokumentoval, ale některé si pamatuji.
No a pak tu byli jedinci, kteří narazili, protože jen přičítali...
S těmito novými nástroji se tedy budeme muset naučit pracovat, ať už se jmenují jakkoli. Kdo nechce, nepoužije je.

jimirek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 548
Registrován: 06 kvě 2013, 02:00

Re: První dojem...

#80 Příspěvek od jimirek »

Prima je, že si to otevřu jednou a při další návštěvě vlákna už třeba ty špalky neopruzují, i když se mi zdá, že jich na starém fóru nějak ubylo. 8-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: První dojem...

#81 Příspěvek od Hill »

TeslaPC píše: 17 úno 2024, 13:49
Mikras píše: 17 úno 2024, 10:59 Mírně OT, ale když už je zde zmíněno to vytáčené připojení, může někdo napsat telefonní čísla pro dial-up a jaký je to ISP?
Děkuji, Jirka
Funkční poskytovatel dneska už v česku nefunguje, ale pokud to chceš zkusit, a máš pevnou tak se mužem domluvit, a můžu ti tam ten dialup zkusit poslat jestli to přeleze. Mám zkušenost s tím že někam to přeleze a někam ne, proč to netuším.
Když už jsme mírně OT, tak taky přidám nějakou tu zkušenost: těch důvodů může být víc, například rozbočovač hovorového pásma a A(V)DSL kdekoli na lince, délka linky od posledního převodníku (dnes už analogové linky jsou jen na konci k účastníkovi, zbytek běhá digitálně). Už se ty analogové kabelové délky zkrátily, ale ještě před pár lety nebylo vzácné připojení analogem na vzdálenost i přes 6 km, ta linka měla na konci vedení nerovnoměrnost charakteristiky od 300 Hz do 3,4 kHz běžně přes 1,5 Np (13 dB), pro hovor ještě žádný problém, ale telefonní modem někdy padal i do rychlosti nižší, než 9,6 kb/s. Asi s tím rozbočovač neměl moc společného: když se do takové linky pustila ADSL, na konci se ADSL modem nechytal.
Dnes by takových případů nemělo zbývat moc, ale zase je jiných, a mnohem rychlejších, způsobů datového připojení na výběr. Především cena za přenesený kb je nesrovnatelně nižší. Hezká nostalgie, ale podívejte se někdo na objem dat prvního načtení hlavní stránky na jakékoli jiné adrese. To tady jsme na tom ještě dost dobře.

A ještě k dalším příspěvkům:
Hubert_79 píše: 18 úno 2024, 09:07 Kdybych měl napsat, kdy jsem naposled použil v počítači mechaniku... Hodně bych musel pátrat v paměti.
Horší je, když máš průmyslový systém (železo je po 15 letech ještě v záběhu, elektronika dávno zastaralá), který nenainstaluješ (ba ani nenabootuješ) bez disket, na nichž se ve své době používaly ochrany nestandardní délkou sektorů, nebo úmyslnou chybou v jejich číslování, aby se nedaly zkopírovat. Mechaniky ještě k mání jsou, dokonce diskety jsou dodnes čitelné, jestli je ještě najdeš. Ale systém nebude hledat instalační diskety přes USB, a při použití emulátoru PATA - USB vyhodí chybu.
Pak ti nezbude, než najít borce, který lámal ochranu proti kopírování denně a dodnes to všechno nezapomněl, a svěřit mu to, nebo objednat novou sadu disket ze Švýcarska, Německa či Francie. Bez ohledu na to, že už jednou byla licence zaplacená, nechají si alespoň část zaplatit znovu (v roce 2013 jsem umlátil pantem jednoho šéfa v Sargans tak, že mi dal tři diskety, co disketa, to funkce, za cenu dvou, takže dohromady stály "jen" 10 tisíc švýcarských frantíků). Původní provozovatel mašiny ty tři funkce totiž nepotřeboval, tak je nekoupil. Nic nepomohlo, že jsme původně ty licence měli, a původní mašina i s licencemi na vše nám shořela, tedy mimo další mašiny a půlku haly... prostě trvali na tom, že každá licence se váže k výrobnímu číslu stroje a fertig, i když zrovna v tomto případě museli vědět, že vím, že je to kravinimum, a že to můžu nahrát do libovolné jiné mašiny stejného typu a výbavy.
A, pokud jde o CD/DVD mechaniky a disky, jednu jsem použil zrovna minulý týden. Ukládat někam 3,9 GB dat, aby si je mohl někdo další stáhnout, na to si nikde prostor neplatím. A flešky ztrácím, nebo si je nejsem schopný vyzvednout.
Ale DVD jde dovézt nebo poslat snadno.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

httpessssssssssssssssss

#82 Příspěvek od PotPalo »

Pozerám že sa zasa ide na http. Nebolo to predtým https?

Aha, takže zistenie: mailová notifikácia má odkazy http, ale keď prepíšem v adresnom riadku na https, tak to ide tiež.

A zistenie 2: som na https, dám upraviť príspevok, to je tiež na https, a po odoslaní som zasa na http. Tak fakt už neviem.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: První dojem...

#83 Příspěvek od Hill »

Ještě bych byl pro to, aby, jako ve starém fóru, platil název tématu uvedený pouze v prvním příspěvku. Jak si ho bude moci kdokoli změnit v průběhu vlákna, budeme v tom mít nepřehlednou džungli.
Viz zde.

bockischjan
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2024, 01:02

rychlá a NE-legitimní nabídka

#84 Příspěvek od bockischjan »

Nabízím nebankovní půjčku...

SPAM!
Na těchto stránkách jsou komerční sdělení zakázána bodem 11 Pravidel.
Příště BAN

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“