Teplota Opterona vrs.teplota reg.chladice

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 13
Registrován: 11 čer 2005, 02:00
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Teplota Opterona vrs.teplota reg.chladice

#1 Příspěvek od Karel2 »

Poridil jsem si Opterona a chladic Silencer 64 ULTRA TC.Je regulovatelny.Zajima me, proc je teplota procesoru v rozmezi 40-55 st(nepretaktovany). a chladic(sam.cidlo) jen v rozmezi 28-32 st.A otacky jsou porad na 850.Pasta je OK.Ktera pasta prevadi teplo nelepe?Je na prd chladic?Vyradit termoregulaci?Jde posunout nejak zvyseni otacek pri zachovani termoregulace?Nebo poridit jiny chladic?Diky

Uživatelský avatar
flick007
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od flick007 »

Nejlip vodi teplo stribrna pasta. ale nektery byvaji vodivy takze se nismi placat na ty otevreny procaly (maji kolem cipu odpurky) coz ale neni pripad opterona. Max. teplota Opterona je kolem 67°C.

Jak je reseno cidlo v tom chladicu?

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 13
Registrován: 11 čer 2005, 02:00
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Karel2 »

Cidlo mam co nejblize k procesoru a termoregulacni rezistor je vlozen mezi zebra(uz z vyroby)a protoze je tam na chladici jen kolem 30st.tak asi nepusti vic otacek.

Uživatelský avatar
Choose
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2005, 01:00

Pasta?

#4 Příspěvek od Choose »

Jako nelepší pasta se mi osvědčila keramická. (Bíla) Ale nesmí se to plést stou silikonovou. Ta je na prd. Jinak stříbrná neni taky špatná , ale nesmí se dostat na pločnák a na kontakty na CPU. Jinak doporučuji jednou za čas pročistit hladič a vyměnit pastu.. :-)

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od daton »

Zase tak moc bych si z toho nedělal z vlastní zkušenosti vím, že deska může ukazovat teplotu co vůbec nemusí být pravda. Je fakt že pasty mají své učinnosti ale pokud ji tam nedáš mnoho a po aplikaci s chladičem na procesoru mírně zahýbeš a vytlačíš přebytky není výběr pasty vůbec kritický a jestli je na ní ztráta 1 nebo 2 stupně max 3 stupně tak tě to nemusí nijak zneklidňovat. tímto obdobím výběrů past a větráků už jsem prošel taky a dostal jsem se tak daleko že jsem měl pujčený laserový bezkontaktní teploměr a měřil teploty u procesoru abych zjistil právě onu výše uvedenou věc, že teploty uváděné biosem nebo tím programem co měří teplotu procesoru průběžně (ted si nemohu vzpomenout jak se jmenuje)- nemusí udávat skutečnou hodnotu. Moje doporučení Prsty páli zhruba při 40 - 45°C tak si sáhni na chladič co nejblíže k procesor a pokud tě to nebude moc pálit (udržíš na tom ruku jsi na teplotě procesoru zhruba někde kolem 50°c a to je normální provozní teplota. Jinak ostřílení hoši co znám vyřazujou regulace u větráku a pouštějí je naplno tedy pokud to nejsou nějaké hlučné potvory.
Pokud jsi hodně velký fajnšmekr tak ti doporučuji vodní chlazení viděl jsem to a je to super ale taky dost drahé.

Uživatelský avatar
Choose
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2005, 01:00

Pasta.

#6 Příspěvek od Choose »

Co se týče teploty 1 ,2 nic moc neni , ale může-li pasta snižit teplotu o 3 stupně tak i to je dost.cca 5 procent. a při změně hladiče na chladič změděnou základnou + vetrákem s lepším výkonem tak se pak dostanem na nějakých 15 procent níž. a to už je si myslím celkem dostačujících. Jinak každá pasta má tzv. teplotní součinitel. A proto aby se přenesla teplota na chladič tak musí být i ta pasta co nejlepší. Jinak bych pak po změně pasty změnil i chladič. Nebo jak bylo zmíněno na hoře "vodní chlazení".Já jsem jich i pár poskládal ,takže mám přehled. dobrá stránka je www.pctuning.cz .Kde je taktéž toto dost vysvětleno.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“