mìøák - zaèáteèník

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#31 Příspěvek od Maskot »

Merit muzes podle manualu,vetsinou je maximalni rozsah omezen,na nizssich je to jedno.Je to poddimenzovanym bocnikem pro ty max. rozsahy,ktere jsou u tech lacinych dost na hrane,spis i pres.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#32 Příspěvek od Puma17 »

Do 10A AC.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od stepa »

Merit muzes to co ti dovoli manual, nebo napisy na meraku...ty bys nemel prekrocit.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#34 Příspěvek od Filda »

já mám UT70A a měřím s ním všechno (mám ho cca 2 roky a nebyl s ním zatím žádný problém) .......... pro začátek mě samozdřejmě postačila tato hrůza ------ teď si tento šit kupoval spolužák u ťamanců za 60kč a 10A pojistka je nahrazena tlustým drátem :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Fildo, tato hrůza je docela obyčejný klon zde už několikrát zmíněné DT830, což na svou cenu není zase až tak úplně špatný měřák - jen se musí počítat s faktem, že jeho přesnost, zatížitelnost a napěťová odolnost není srovnatelná s přístroji za 3 a více tisíc našich volně směnitelných a čím dál tím tvrdších peněz. Používá ho hodně profesionálů jako rychlý a velmi laciný diagnostický přístrojek pro opravy v terénu - složitější a důležitější měření se dělá v dílně, stejně jako nastavování - ale rychlá diagnostika je s ním jednodušší. A když ho upečeš, škoda je max. 130 kaček...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#36 Příspěvek od Filda »

Ekkare ...... samozdřejmě máš pravdu!! :D Sám mám ty hrůzy 2 kousky. Je to takový obětní beránek, měřím s tím ty místa, kde si nejsem jistý, jaké je tam napětí. :D.

Uživatelský avatar
salzvo
Příspěvky: 219
Registrován: 03 čer 2005, 02:00
Bydliště: okres Opava

#37 Příspěvek od salzvo »

U těchhle laciných DT830 apod. žádná pojistka na 10A není (je tam napsáno 10A unfused). Ten hrubý drát vevnitř je proudový bočník. Jinak na většinu běžných měření používám právě takové "laciné šity" a zatím jsem vyřadil jenom jeden (některé rozsahy blbly).
A že už jsem se párkrát spletl :lol: .

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#38 Příspěvek od Filda »

salzvo píše:U těchhle laciných DT830 apod. žádná pojistka na 10A není (je tam napsáno 10A unfused). Ten hrubý drát vevnitř je proudový bočník. Jinak na většinu běžných měření používám právě takové "laciné šity" a zatím jsem vyřadil jenom jeden (některé rozsahy blbly).
A že už jsem se párkrát spletl :lol: .

možná je bočník uvnitř, ale já myslím to místo nad baterkou. U těch mých je na tom místě pojistka (10A) u toho od ťamanců je prostě napájený (docela hnusně) drátek.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Ten 10A (alebo 20A - podla typu) rozsah na lacnych multimetroch je vzdy bez poistky.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#40 Příspěvek od Filda »

rnbw píše:Ten 10A (alebo 20A - podla typu) rozsah na lacnych multimetroch je vzdy bez poistky.
Máš pravdu .... teď jsem setřel :oops: ...... ta pojistka je tam 0,5A --- takže pro ty nižšší rozsahy. Ale stejně ji ten ťamanský multimetr postrádá :lol:

Uživatelský avatar
salzvo
Příspěvky: 219
Registrován: 03 čer 2005, 02:00
Bydliště: okres Opava

#41 Příspěvek od salzvo »

Co jsem se zatím setkal , tak tyhle levné DT830... měly nad baterkou pojistku kolem 200mA pro jištění "nízkoproudových" rozsahů.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#42 Příspěvek od Puma17 »

Kupil som si UT55. Je napisane v manuali, ze meranie prudu max. 15 sec. Ak by som meral cca 1 - 2A dlhsie ako 15 sec, stane sa nieco zle ? Inac, k tomu je aj teplotna sonda a neviem, ci mozem s nou merat aj kvapaliny.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od stepa »

Jestli si z toho chces udelat radiator, tak prosim...mas tam jenom kus dratu jako bocnik a ten bude topit, jde o to aby si to neupekl. Ale 1-2A nebudou podle me zase az tak kriticke, takze by se dalo merit dele.

U tech teplotnich sond bys mel merit jenom na konci, aby byla co nejmensi chyba mereni, tak nevim jak si predstavujes mereni kapaliny...jako potopit cele to telisko do kapaliny?

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#44 Příspěvek od Puma17 »

Stepa, merat som myslel aj obcasne ponorenie do kvapaliny.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od stepa »

No jit by to melo...musis to vyzkouset.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“