Aiwa nsx-S112,regulace hlasitosti

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

Aiwa nsx-S112,regulace hlasitosti

#1 Příspěvek od riki »

Zdravím všechny.U této věže mám problém s regulací hlasitosti.Když otáčím kolečkem hlasitosti tak to potřebuje hodně otáček a dostanu se max.na úroveň 5.Na schematu je napsano "Rotaly encoder" "EC16B24304".Může mi někdo vysvětlit jak to funguje,jak to opravit popř.kde to sehnat nové.Děkují.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

já mám věž sony MHC-771
zkus to jenom rozdělat a vyčistit.... mě to dělalo taky jak volume tak ještě multifunkční kolečko na otáčení... stačilo rozebrat vyčistit. kotakty sem přegumoval gumou na gumování střiknul kontakotlem a poskládal a funguje..
taky mi přestala číst jakákoli CD... stačilo vyčistit čočku a už zase čte :D byla na ní vrstva prachu....

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#3 Příspěvek od SIDTIM »

Závadu nejčastěji způsobuje ten původní tuk-nutno se jej zbavit pomocí např. benzínu. Pak gumou nebo leštící pastou poléčit kontaktní plošky - pozor, ať si neohneš nebo neulomíš sběrače. Kontox, WD40 apod. nanést , složit, zapájet. Ušetříš pěkné korunky!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DiGiCo »

Klasický rotační kodér... Sehnat se to dá, drahé to zas až tak není, ale obvykle pomůže jeho opatrné rozebrání a vyčištění, stejně jako u modeswitchů ve VCR...

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#5 Příspěvek od riki »

Dík za rady.Vyčistil jsem to,promazal a šlape jak hodinky.Mám ale problém s CD mechanikou,někdo to rozhodil a nevím jak to složit.Jsou tam nějaké značky ale nepodařilo se mi to dát dohromady.Existuje nějaký manuál na to?Předem dík.
Přílohy
Aiwa.jpg
(58.22 KiB) Staženo 80 x

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“