Zesik KD503

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zesik KD503

#1 Příspěvek od thunderstrike »

Zdravim,neměl by někdo schema případně číslo nějakého AR ,na zesilovač s KD503 ?(min.150W) Mám jich tu krabici a chtěl bych si udělat nějakej nenáročnej zes na odposlechy,(zesik od Ing. Štefana se mi stavět nechce protože nemám a nechci scháňet KD338 apod..Tak kdyby někdo o něčem věděl byl bych rád.Dík

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Zapomeň na stavbu zesu, byť jen na odposlechy, s tak starým a z výroby vyběhlým typem - buď ho nahraď něčím modernějším (řady BDW, BDX a podobné, klidně stejně dobře poslouží i pár TIP142/147, prostě něco, co se stále ještě běžně vyrábí), nebo se na diskrétní trandový konec vykašli úplně a "lupni" tam LM3886 nebo něco takového. Bastlit novou věc s tak starých trandů je na nic - kdyby se jednalo o renovaci - prosím. Ale novostavbu - neee.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

KD338 v tom zesilovači se dá nahradit BD139(140).

Jinak no coment, jak začnem doporučovat úpravy, vznikne nový schema.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od vombat »

Na Aukru koupíš Vrábelský zesilovač 100W do 600Kč,zpravidla funkční nebo s jednoduše opravitelnou závadou, nikdo se o ně nijak nedere, za tu cenu stěží pořídíš materiál.

Uživatelský avatar
kellik
Příspěvky: 154
Registrován: 12 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od kellik »

Zosilňovač s KD503 je v AR A 1993, 1.

alebo mrkni tu:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 3&start=15

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ten TIP142 stoji 18 korun a TIP147 tak isto :lol: Takze tie KD503 nechaj na opravy, ich pouzitim vobec nic neusetris.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jojo, styl zesilovačů Onkyo. Pět "pouzder" na jeden kanál a je z toho HI-END.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#8 Příspěvek od SIDTIM »

Opravdu, také se přikláním k již hotovému továrnímu modulu, cheš-li, s 503kami. Budeš je mít alespoň do zásoby a můžeš je přehazovat, jak lopatou uhlí...

Při troše nostalgie zavzpomínám na dobu, kdy žádný z ČSSR trandů neuměl (katalogově) 20A, no, škoda, neměl k sobě nikdy Tesla-samičku PNP.
S komplementárem by to bylo zase někde jinde...
Na trhu už jsou opravdu lepší kousky, tyhle nechat jen na opravy vrábelských hrůz ASO, AUJ, či na konstrukce klasických st. zdrojů.
Byť jsem vždy byl proti IO PA, tak po zkušenosti s 3886, příp 7294 - hlavně mám na mysli konstrukční jednoduchost - už bych dnes zesilovač středního výkonu s diskrétními prvky nestavěl,
I když, "neříkej nikdy - nikdy - " :lol:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od thunderstrike »

No mě šlo jen o to že jich tu mám opravdu dost i naměřených se stejnou betou,tak jsem je chtěl použít...no možná nakonec toho Štefana vyskouším...Ale jde o to jestli se bude muset něco upravovat pokud bych použil místo těch KD338 ty BDčka...
Ještě jsem si vzpomněl že tu někdo kdysi psal že těchto modulů od Štefana má doma několik ,ale už nevim kdo to byl...

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Oldradio »

Možná by bylo lepší ty KD503 nabídnou k prodeji, zájemců se určitě najde dost. Ve vrábelských bednách odcházely jak na běžícím pásu.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#11 Příspěvek od tandel »

Nabídnout k prodeji, je vidět, že se prodávají http://aukro.tiscali.cz/item312749425_k ... _10ks.html

Dají se taky vcelku dobře použít na zdroj.

Uživatelský avatar
jehlik
Příspěvky: 41
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00

#12 Příspěvek od jehlik »

Zdravim,zacatkem 80.let vysla v AR kopie koncoveho stupne Sinclair,na konci byly KD503(2ks),ktere budily KFY16,34.(kvazikomplementarni zap.napajeni 30-50DC-podle vykonu-uz si poradne nevzpominam),Pouzivali jsme je v bigbitu,nechali si hodne libit,vykon byl vsak pouze 50W

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

Oldradio píše:Možná by bylo lepší ty KD503 nabídnou k prodeji, zájemců se určitě najde dost. Ve vrábelských bednách odcházely jak na běžícím pásu.
KD 503 špatný nebyly, pokud odcházely tak to mělo jinou příčinu a odešly by i jiné typy a možná ještě dřív. Já tahám teslácký koncáky 100 a 500W s KD po akcích, vozím to v autě, hraje to v
-10C a +50C, občas to jde do zkratu, nápájení od 180 do 260V a ještě mě nezklamaly. Ty konce je potřeba nastavit a dotahnout trandy na chladiči a zkontrolovat RC výstupní člen.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#14 Příspěvek od Radix »

Můžu ti oskenovat poměrně jednoduché schéma 100 W zesilovače s KD503. Je z knihy Elektronické hudební nástroje a jejich obvody.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#15 Příspěvek od tandel »

Nehodíš to na upload?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“