IBM E74 - asi vadna EEPROM

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

IBM E74 - asi vadna EEPROM

#1 Příspěvek od hrabosh »

Zdravím.
Dostal se ke mě monitor IBM E74 s údajně vadnou EEPROM. Po zapnutí na něm není žádný obraz, ale LED mění barvu podle zapnutí/vypnutí počítače. Při vypínání se na něm ale neco objeví, takže vylučuji klasickou závadu, tzn. VN-trafo. Chová se prostě tak, jakobych na něm zobrazoval černou plochu...
Můžete mi prosím někdo poradit, jak otestovat tu EEPROM? Počítám, že po připojení k PC by měla posílat rozumná (tz. ne FFF, ani 000) a pořád stejná data, mám pravdu ? Event. pokud máte nekdo nápad, čím by to ješte mohlo být (tzn. co zkontrolovat), byl bych vděčný.
dik
Z.H.
PS...nemáte někdo obsah té EEPROM ?

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#2 Příspěvek od daton »

Zkus vyvolat SM ale nevim ted způsob u tohoto monitoru prostě metodou pokus omyl. Zjisti co to dělá při připojení na PC. POkud nebudeš ani v jednom případě úspěšný je dost pravděpodobné že část programu v eeprom skolabovala i když zapínaní se u některých také řídí procesorem a ten zase musí vědět co dělá a to ví jen z eeprom.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

No co to dela pri zapinani jsem vicemene popsal. Pokud je PC vypnuty, sviti LED cervene, pokud ho zapnu, rozne se zelena, monitor podle zvuku "naskoci", ale nic se nezobrazuje. Pri vypnuti se na obrazovce obevi na chvili neco, jakokdyz normalne vypinate monitor....

Z.

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hrabosh »

Tak sem do toho trochu hrabl. Nasel jsem stranku s dumpama EEPROMek pro podobne veci: http://wsady.elektroda.net/main.php

Odtud jsem stahl obsah EEPROMky pro ten monitor a natahl ho do ni. Monitor mirne zmenil chovani. Po zapnuti obrazovka zjasni (jakokdyz date jas na MAX, ale nic nezobrazuje - ani OSD). Kdyz ho vypnu, tak nez zhasne obrazovka, obevi se na chvili OSD...

Netusite nekdo, cim by to mohlo byt ? Processor ?

diky

Z.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od daton »

Jestli jsi to programoval přes datový kabel monitoru pak je procesor v pořádku jestli jsi eepromu měl venku tak možná ale spíš je to v signálové cestě.Hledal bych to v okolí io zpracovávající signál

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hrabosh »

Tak to nakonec byla vadna 7808cka, ktera napajela video-predzesilovac....

Z.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“