Opět šasí ICC20. PROBLÉM

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gabo76
Příspěvky: 4
Registrován: 22 pro 2007, 01:00

Opět šasí ICC20. PROBLÉM

#1 Příspěvek od gabo76 »

Tak jsem se po měsíci znovu dostal k opravě (dosud neopravené ) tv thomson šasí ICC20. Řešil jsem problém s tím, že po zapnutí se TV opět ihned vypla a "vyblikala" mi porucha 25 (ztráta 5V) Tuto poruchu jsem zčásti opravil díky radě od "Robosana", kterému touto cestou děkuji. Vyměnil jsem mimo jiné hlavně kondenzátor CL033(680n).Televize už nabíhá , ale při nabíhání dlouho problikává mezi žlutou a zelenou led diodou na čelním panelu. Po té TV zapne a hraje. Ale stane se, že někdy také probliká mezi žlutou a zelenou led a vypne"nabliká" porucha 25.Ostatní kondenzátory jsou měřením vše O.K., ale snad už káždý jsme někdy měli kondenzátor měřením O.K. a v zapojení byl K.O. TV nejeví změnu ani při zahřátí či ochlazení. Už jsem změríl co se dá a stále nic. Pokud někdo poradí tak předem děkuji.


Zjistil jsem že problikávání mezi žlutou a zelenou diodou značí poruchu 26 což je něco okolo žhavení obrazovky(jinak žhavící napětí je O.K) nebo nedostávání hlášky na TDA9330 pin44 z IO TDA6108 na patici obrazovky.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

zkusil bych pøižhavit obrazovku.ns

Uživatelský avatar
zugwa
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od zugwa »

Jádro VNtrafa v jeho blízkosti je odpor sleduj zda-li nepřeskočí vyboj na danný odpor dosti častá závada u těchto nesmyslných tývek

Uživatelský avatar
zugwa
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od zugwa »

Jádro VNtrafa v jeho blízkosti je odpor sleduj zda-li nepřeskočí vyboj na danný odpor dosti častá závada u těchto nesmyslných tývek

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“