Zkušenosti s regulovatelným stabilizátorem LM338K, použití!

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od mtajovsky »

S rušením jsem nezaznamenal problém, ony ty proudové rázy jsou tlumeny také rozptylovou indukčností trafa a vypínání se děje v proudové nule. Celý zdroj je v kovové skříni a na síťovém přívodu je jakýsi zbastlený filtr. Nějaké rušení by se asi naměřilo. 723 byla v té době běžně nedostupná, něco se dalo sehnat z černého dovozu, ale cena byla asi 150 Kčs, no je na tom vidět, že něco se horko těžko sehnalo a ostatní jsou šuplíkové zásoby. Ale funguje to dodnes.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Jenys »

mtajovsky píše:S rušením jsem nezaznamenal problém, ony ty proudové rázy jsou tlumeny také rozptylovou indukčností trafa a vypínání se děje v proudové nule. Celý zdroj je v kovové skříni a na síťovém přívodu je jakýsi zbastlený filtr. Nějaké rušení by se asi naměřilo. 723 byla v té době běžně nedostupná, něco se dalo sehnat z černého dovozu, ale cena byla asi 150 Kčs, no je na tom vidět, že něco se horko těžko sehnalo a ostatní jsou šuplíkové zásoby. Ale funguje to dodnes.
No jako zajímavost a vzpomínka na doby mládí...dobrý,ale jinak si myslím, že by si to zasloužilo zmodernizovat na nové součástky. A myslím, že toto by spíš patřilo mezi stabilizované zdroje s tranzistory. Já ale potřebuji spíš řešit ten LM 338T,zdroje mám tři 0-30V/3A, ale spíš bych chtěl něco udělat s tím obvodem, když už ho mám. Ty Germánia bych doma našel, myslím, že jsem je zrovna nedávno viděl. Jo a dokonce tam mám i výkoňáky. :wink:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od mtajovsky »

Souhlasím, dnes by se udělal spínací celý zdroj třeba s LM2576HVT-ADJ a je vymalováno. Je to spíš inspirace co dělat s otravným teplem ve spojitém zdroji.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“