Nefunkèní Plazma Firestline(LG)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Jardik11111111

Nefunkèní Plazma Firestline(LG)

#1 Příspěvek od Jardik11111111 »

Zdravím, potøeboval bych poradit, mám doma plazmu a pøestala chodit, když ji zapnu,tak svítí zelená ledky a slyším jak najede zdroj a po cca 5 vteøinách se vypne(ten zdroj)za slebého pískání(asi pøetížení). nevíte kde hledat závadu? díky za odpovìï.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

prosím o vaši pomoc , piste klidnì i na email: Jardik2@seznam.cz
Díky

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od silio »

Všetci vedia,kde hľadať závadu. V tom prijímači !! Mal si to vôbec otvorené?? Tipujem,že nie,takže ani nič odmerané,že. Nechcem Ťa uraziť,ale na tvoju otázku sa asi nedá ináč odpovedať.

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

ale mám , když odpojím 5 voltù, tak zdroj pøestane pískat, ale Tv se chová úplnì stejnì.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

Tak mi asi nejde 190V. Nikde ho nemùžu namìøit, mám tam jen 5V, 4,5V a 65V ale jen cca tìch 5vteøin co najede ten zdroj, ale 190 nikde a to mám vypojené výstupy. Není to nìjaká typická vada tech 190V?????

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

Plazmu postavit ke smeťáku a koupit si normální CRT, protože tyhle placky způsobují šílené širokopásmové rušení.
Nemáš vadné kondíky na sekundáru zdroje? Radši je vyměň všechny.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

budu se muset podívat, jejich tam mrtì, zaènu s tìmi na 250V (+190) Tøeba se trefím

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#8 Příspěvek od silio »

Plazmu som ešte nerobil,cca 150V u CRT šlo na rozklad,je to aj u plazmy??? Sa mi to moc nezdá.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Skontrolovat pojistky na levé a pravé desce. pokud je některá vadná tak desku vyměnit,... obvykle se vyměňujou obě desky zdrojů a případně ještě deska s řízenim. Pokud jsou všude pojistky oka tak odpojit hlavní zdroj od zbytku silových částí a měřit jestli z něho něco leze. Pokud ne tak uchopit a vyměnit hlavní zdroj. Pokud z něho něco leze a pojistky na deskách jsou ok tak jen nestihly shořet. Je třeba oměřit jestli nemá některý zdroj skrat. V záruce se u LG preventivně měnily všechny tři desky, hlavní zdroj se nechával když chodil. Teď jsem řešil jednu 107ku LG postřílené zdroje no a ty oba zdroje + deska řízení stáli asi 4 litry.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od kozoka »

HiGhLaNdEr píše:Skontrolovat pojistky na levé a pravé desce. pokud je některá vadná tak desku vyměnit,... obvykle se vyměňujou obě desky zdrojů a případně ještě deska s řízenim. Pokud jsou všude pojistky oka tak odpojit hlavní zdroj od zbytku silových částí a měřit jestli z něho něco leze. Pokud ne tak uchopit a vyměnit hlavní zdroj. Pokud z něho něco leze a pojistky na deskách jsou ok tak jen nestihly shořet. Je třeba oměřit jestli nemá některý zdroj skrat. V záruce se u LG preventivně měnily všechny tři desky, hlavní zdroj se nechával když chodil. Teď jsem řešil jednu 107ku LG postřílené zdroje no a ty oba zdroje + deska řízení stáli asi 4 litry.
Přesně tak vypadá to zkrat +190V KS SustainScan desek. Některá z nich bude vadná. Je to typická závada u LG Panelů. V zarukách se menila cela sada desek včetně CTRL(řídicí D. Board) A to proto, protože chodili náhrady a k nim CTRL. Nákladná oprava :roll:

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

Takže myslíš, že namá cenu se stím zabývat? Nemám žádné náhradní desky, takže to mám postavit ke kontáku?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od kozoka »

Anonym píše:Takže myslíš, že namá cenu se stím zabývat? Nemám žádné náhradní desky, takže to mám postavit ke kontáku?
Nevím jaký tam je typ panelu ale oprava tak 5000

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

Namáte nìkdo nahodou schema??? Alespon na nìco podobného?

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#14 Příspěvek od pit »

a co tam chceš v tom schematu hledat ???? :D

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#15 Příspěvek od Deny »

Reklamace nebo kontejner, jinak moooooc velké peníze.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“