zosilňovače STK...

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gonet
Příspěvky: 49
Registrován: 28 úno 2008, 01:00

zosilňovače STK...

#1 Příspěvek od gonet »

Zdravím.Aké máte skúsenosti s integ.zosil. z rady STK/napr.4042II,4044V,3082III/?Dajú sa k nim použiť korekcie TDA 1524,LM 1036,alebo radšej korekcie s operačnými zosilňovačmi?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Zkušenosti s koncema STK mám takový že hrajou dobře, relativně jednoduchý zapojení ale nemají ochranu proti zkratu a přetížení na výstupu. Je přece jedno jaký korekce tam dáš ne?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Měl jsem na opravu mini věž universal. Zvuk 5+1 ale hrál jen přední levý. Bylo tam 2X STK4042II a byl v háji ten na přední repro. Elektronika nepustila ten zbytek. V datashetu je psaný že je na 8ohm zátěž. Dovedové asi zapojily něco jiného.

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#4 Příspěvek od Deny »

Přečti si zkušenosti s integrovanými zesilovači od profíků na :
http://www.aldax.cz/ . Tihle to řeší pouze z diskrétních součástek a ví asi proč.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

pokud jde o audiofilské řešení, tak se to pořád řeší tranzistorama,
v běžně prodávaných systémech jsou integráče naprosto běžné.
STKčka by měla být asi to nejlepší, co se dá běžně koupit za rozumný peníz, prodávají se v několika verzích podle THD, mrkni do datasheetu.
STKčka se tu už jednou řešila, ale vzpomínám si, že moc zkušeností s nima nebylo, patří to k tomu dražšímu na trhu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#6 Příspěvek od Cust »

a tady něco ze stránek ALDAXu (nalezeno před pár sekundama na popud Denyho):
Samostatnou kapitolou jsou integrované obvody, vyráběné hybridní technologií, jejichž tvůrcem je firma Sanyo. Jsou to vlastně integrované obvody, sestavené z diskrétních čipů na společné podložce. Lze s nimi postavit po všech stránkách velmi dobré koncové zesilovače až do sinusového výkonu cca 150-200W /STK4048-4050/, výjimkou nejsou ani můstky 400W/8 ohm s uvedeným obvodem. Mají excelentní parametry, jsou opatřeny celou řadou externě ovladatelných a nastavitelných ochran, mají velkou, eloxem izolovanou dosedací plochu, takže i odvod tepla chladičem je výborný a lze je trvale zatěžovat až do mezních údajů výrobce. Jejich používání bohužel brání poněkud horší dostupnost, vysoká cena a v neposlední řadě nedostatek aplikačních podkladů. Popis celé řady obvodů STK i popis výrobní technologie lze nalézt v článku pana Kosmela v PE 8/97, kompletní "domácí" zesilovače špičkových parametrů s těmito obvody a od stejného autora pak v PE 9/97 a PE 6/99.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“