PC s W98 se nevypne, když 2. PC s W98 není zapnuté.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

PC s W98 se nevypne, když 2. PC s W98 není zapnuté.

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Neøešil to nìkdo? Na problémovém PC zùstane modrá obrazovka s logem a obvyklým nápisem Za chvíli bude možné vypnout poèítaè. Pokud se 2. PC zapne, problémové se probudí a vypne. Nevím naè èeká, není namapován žádný sí￾ový disk. Propojení je klasika pøes pøekøížený kabel a 2 sí￾ové karty 3Com. Normálnì to chodí na 100 Mb/s. Druhý poèítaè to nedìlá, karty jsou na obou stejné. Zkoušel jsem rùznì nastavovat karty i protokoly, ale nic nepomáhá. Na obou PC jsem nastavil i unikátní IP.
Dík za radu.

Uživatelský avatar
jehlik
Příspěvky: 41
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od jehlik »

Tak si na ten problemovy PC doinstaluj ,Opravu vypnuti W98',pak by to melo fachat.Zdar

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Jde o znamou chybu Win98, na opravu tohoto problemu byly dva patche, ketere se musely aplikovat a pak bylo tak v 80 procenteh pripadu po problemu. Oba patche byly taky soucasti tzv. neoficialniho service packu pro Win98. Oboji ale problem s vypinanin neresilo 100procentne. Patche bych ti mohl poslat, kdyz tak dej mail.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

Ten patch znám, ale nìkde jsem ho zašantroèil. Nenapadlo mì ho ale instalovat, protože pøed instalací sí￾ové karty to bylo OK. Pomùže mi jen zakázat sítovou kartu. Pokud se ti bude chtít pošli ho na hejnicek@centrum.cz Jo a dìkuji za odpovìï.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

No, ona ta chyba se totiz projevuje JEN pri sitove praci a JEN na rychlych pocitacich, typicky od 800MHz vyse. Patche posilam.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Ono ale uplne staci pockat az prestane srotovat disk a pak to vypnout tlacitkem, nic se nedeje.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vypnutí W98

#7 Příspěvek od Mourek »

mě to dělalo na 30 Celeronech 400, někdy patche pomohly, někdy nepomohly, záviselo to taky na chipsetu. Ten blbej měl myslím 810. Jinak vypnout tlačítkem někdy znamená spuštění scandisku při startu.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vypnutí W98

#8 Příspěvek od Mourek »

mě to dělalo na 30ti Celeronech 400, někdy patche pomohly, někdy nepomohly, záviselo to taky na chipsetu. Ten blbej měl myslím 810. Jinak vypnout tlačítkem někdy znamená spuštění scandisku při startu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Musi se pockat az se prestane tocit disk plus par vterin navic a pak to nikdy nechce scandisk.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od daton »

No osobně bych vypínání tlačítkem moc nedoporučoval protože, i když už to dnes u těch disků není tak aktuální, starší disky si potrpěli na zaparkování hlaviček do parkovací dráhy před ztrátou otáček . Viděl jsem pár rozdělanejch starších disků a tam jsou krásně vidět dráhy, když spadne napětí jak hlavička letí dolu (možná to nebylo jen od toho ale jsou tam ty dráhy docela dobře vidět). Tak že je to způsobené tím že jsou windows napojené na ty druhé a když odpojíš ten drhý dřív tak oni se je při ukončení snaží kontaktovat a tím že jim nic neodpovídá systém zamrzne - tak je to nějak laicky podané v jednom vysvětlujícím manuále k těm opravným packům. Jinak ten pack určitě na netu seženeš. Řešením by bylo i odpojovaní toho problémového PC dříve než toho druhého. Ještě tip, když všechno selže nainstaluj milenia jsou hodně podobné 98, ale na vzdory všeobecnému mínění mám s nimy na starších PC ty nejlepší zkušenosti.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

Pokud se pocka, az se disk netoci (je to slyset a neblika kontrolka), je disk jiz zaparkovany. Chyba je zpusobena tim, ze se sitovka vypne driv nez dalsi rozhrani a tudiz uz Widle nedokazi se spravne ukoncit.
Pokud je pouzito sdileni v siti MS, je jeste dobre ve vlastnostech u polozky LM Announce dat volbu Ne. To taky zlepsi vypinani ve Win98.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#12 Příspěvek od daton »

No Radku nejsem si tím tak uplně jist vím že to zlobilo i když jsem měl připojený foták přes USB a potom ho vypnul dřív nž jsem ho odhlásil windows zařvaly ale potom byl klid až do vypnutí to se neprovedlo protože windows stále hledaly foták který už tam dávno nebyl a zmrzly. Ale je fakt že windows se chovají různě na různých chipsetec a mužou mít tudíž i různe vrtochy.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#13 Příspěvek od RadekB »

Na sprvnou cinnost sbernice USB je nutne aplikovat patch, ktery byl soucasti instalacniho CD od nejakeho data a dal se stahnout na MS supportu zdarma. Jinak to delalo presne to co popisujes, naprosto spravne je, ze se to chovalo uplne jinak na ruznych cipsetech a v kombinaci s ruznym dalsim HW

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“