Clarion autorádio

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lacco
Příspěvky: 35
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: SK

Clarion autorádio

#1 Příspěvek od lacco »

Zdravím všetkých. Mám autorádio Clarion DRB 4375 R na opravu od kamaráta. Rádio hrá, iba po vypnutí má stále odber skoro 300mA. Po odpojení 12V na pamäť síce odber klesne na nulu, ale aj nastavené pamäte sa vymažú. Pomohla by schéma alebo každá dobrá rada.
Vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od DELONG »

Skúšal si pozrieť a premerať filtračné kondenzátori na vstupe zdroja?Potom ako druhú možnosť by som videl premerať stabilizátori napetia.Potom postupným odpájaním obvodov z napájacích vetiev by sa dal aj odhaliť aj ten 300mA "žrút".Napríklad odpojiť CD mechaniku ,panel možností je viac.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

U Clarionů je 300mA ve stby hodně, 50-60 úplně normální, už mi to přineslo plno lidí že to bere pořád proud. Co by chtěli za ty prachy.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#4 Příspěvek od SIDTIM »

lacco píše:Zdravím všetkých. Mám autorádio Clarion DRB 4375 R na opravu od kamaráta. Rádio hrá, iba po vypnutí má stále odber skoro 300mA. Po odpojení 12V na pamäť síce odber klesne na nulu, ale aj nastavené pamäte sa vymažú. Pomohla by schéma alebo každá dobrá rada.
Vopred ďakujem.
Napětí pro držení pamětí se sráží dolů a stabilizuje. Prověř tuto sekci. Třeba to bude jen obyčejná Dz a rezistor. V lepším případě pak stabilizátor.
..a co shoří, nezhnije..!

Martinekkskola

#5 Příspěvek od Martinekkskola »

bacha na koncaky, lebo mal som na opravu podobne radio. trval zrut 500mA... koncak bol prevaleny, jeden kanal nehral. takze to bolo jasne...
prever a uvidis.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“