Dandy50, problém!

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

Dandy50, problém!

#1 Příspěvek od Deny »

Ahoj borci. Mám zvláštní problém.
Včera přijel kámoš s motorkou Dandy 50, že mu nechce běžet v otáčkách a "chcípá". Odpojil jsem veškerou nepotřebnou elektroniku, baterii, regulátor, protože motorka chytne i jen s generátorem a tyristorovým zapalováním. Problém je v tom, že nedrží volnoběh, otáčky vylezou tak do 2.000 a dál se již přidáváním plynu nezvyšují, najednou začnou pravidelně cyklicky klesat tak na 1.000 pak zase stoupnou a tak dále. Maximum je ale těch 2.000. Vyměnili jsme tyristorové zapalování, ale problém zůstává, rovněž jsem měřil napětí vycházející z generátoru, to je bez zátěže kolem 16V při zatížení tak 8V, a to se mi zdá málo, když je regulátor stavěný na 12V. Někde to asi teče do země přes malý odpor, nevíte radu? Vysoké napětí na cívce jsem kontroloval doutnavkovou zkoušečkou a je v pořádku, impulzy pro buzení tyristoru, jestli přicházejí ve správném pořadí a čase nemám čím změřit. Prosím poraďte, ¨pokud si víte rady. Díky.
PS: Mechanickou závadu vyloučil odborník, přidřený motor, atd.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Takto sa prejavuje výfuk zanesený karbónom, kontrolovali ste ho?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od DELONG »

PS: Mechanickou závadu vyloučil odborník, přidřený motor, atd.
No to záleží aj od toho "AKÝ TO BOL ODBORNÍK" :lol: niekedy sa takto prejavuje aj zakarbónované výfukové potrubie (ako napísal helios) ,vysokonapeťový kábel k sviečke, sviečka ale aj prisávanie falošného vzduchu alebo nedostatočné množstvo vzduchu.Guferá na kľukovej skrini dokážu tiež znepríjemniť chod a štart motocykla.Nie vždy je to len o elektrike.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#4 Příspěvek od zouzel1 »

helios píše:Takto sa prejavuje výfuk zanesený karbónom, kontrolovali ste ho?
Měl jsem stejný problém a dělal to skutečně výfuk, rychlá zkouška-odpojit výfuk a nastartovat...

Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Zl

#5 Příspěvek od hop »

U Koráda mě to damé dělalo falešné přisávání vzduchu ke vzduchovému filtru.Krabice s filtrem byla špatně zacvaknuta.

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#6 Příspěvek od Deny »

Všem Vám děkuji. Dnes jsem v práci, zítra vyzkouším.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“