Ultrazvukové naslouchátko

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

Ultrazvukové naslouchátko

#1 Příspěvek od pavel16 »

Nezabýval se náhodou někdo z vás výrobou ultrazvukového naslouchátka pro sledování netopýrů? Něco jsem našel v A RADIU 1/2000 s obvodem SA602,ale je to jen hrubý náčrt.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jankop »

První pokus batdetector v Google:
http://home.netcom.com/~t-rex/BatDetector.html

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#3 Příspěvek od pavel16 »

Paráda.Polepším se v hledání.Dík.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#4 Příspěvek od tandel »


Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#5 Příspěvek od kbulda »

Zvuk je možná úžasný, ale ne netopýři, kteří létají v noci v objektu před čidly EZS. Pak jsou prima poplachy. Když ty netopýry nenajdete, tak jsou ty poplachy téměř nevysvětlitelné.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

poměrně solidně a hlavně ryze prakticky je téma popsáno na http://fonoklub.wz.cz/netopyr.htm

kbulda: i když ty netopýry najdeš, tak ty poplachy asi nejsou tím pravým, proč se EZS montuje :twisted:

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#7 Příspěvek od tandel »

Dobrý odkaz na ten fonoklub.

Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od DAP »

Kde sú tie časy, keď sme ešte ako decká počuli aj najvyššie tony - niekedy od pískania netopierov boleli uši, kto vyrástol blízko železničného depa, zvykol si.
V anglicku vraj chcú zabrániť tomu aby omladina v noci postávala pred obchodom, zaviesť akustické vysoko tonove generátory, dospelou populáciou nevnímané - myslím, že efekt to bude mať opačný, stena pomalovaná zaujimavými grafitami.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Někde na netu jsem našel schéma na "Bat detektor" s NE612 a prej s tím jde slyšet i piezoelektrický krystal v náramkových QUARTZ hodinkách..

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#10 Příspěvek od tandel »

Fakt milé zvířátko

Obrázek

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#11 Příspěvek od jandu »

Milé až na to, že môže byť nositeľom besnoty. Pred snáď 8-mimi rokmi švagrinka na povale rodinného domu pri ukladaní nepotrebných vecí bola "pohryzená" netopierom. Po troch?? dňoch keď sa divne cítila jej diagnostikovali besnotu. To bolo nadelenia.......
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jankop »

Přesně tohle mě také napadlo při pohledu na tu jinak krásnou fotku. Slyšel jsem, že vzteklina je největší nebezpečí v jeskyních hustě obydlených netopýry. A člověka ani nemusí kousnout.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#13 Příspěvek od tandel »

Vzteklinu mají hlavně psi a lišky. Věřte starému myslivci.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#14 Příspěvek od jandu »

Aj lekári boli toho názoru, že netopier besnotu neprenáša. Prípad švagrinky bol na Slovensku takpovediac túto tézu vyvracajúci. Bolo to okrem telky publikované aj v tlači. Že s tým mala problémy aj po troch rokoch a ani dnes sa nedá povedať, že je na 100% bez následkov, je varovný.

Skutočnosť, že bol netopier nakazený sa dalo našťastie preukázať tak, že brat ho chytil a zavrel do 5l uhorkovej fľaše. Akoby niečo tušil. Po vykonaní vyšetrenia lekári iba krútili hlavami.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#15 Příspěvek od tandel »

...Aj lekári boli toho názoru, že netopier besnotu neprenáša.

Já jsem toho názoru dodnes. Myslím, že pochází původně od vlků. Netopýr se ani pořádně nemá jak nakazit.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“