NC 450 rameno moc rachle padá na desku

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od vombat »

Vizkozita silikonové vazelíny resp. gelu pro NC470 je předepsána výrobcem - 180.000CP.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#32 Příspěvek od SIDTIM »

S padajícím raménkem jsem měl v 80. letech problémy u gramofonu TG 120 od pana Jandy z Elektroniky UV Svazarmu. Zvláště efektní bylo vystřelení raménka při aktivaci autostopu na konečné drážce desky :lol:
Skokanské prkno na plovárně hadra! :lol:
Vyzkoušel jsem všechno možné, vč. A-složky ChS Epoxy 1200, asi 20 druhů silikonových vazelín, ruské tlumící kapaliny pro přístroje MaR .
Bez valného výsledku. Nakonec jsem přes bývalý DOSS (pamětníci vzpomenou) poslal TGéčko přímo do výroby a obratem jsem měl nazpět. K plné spokojenosti. Cpali tam údajně silik vazelinu Watterproof... a jakési číslo. Podstatné bylo, že pouhé natření pístku nemělo efekt. Musela se tam natlačit nějakým udělátkem...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#33 Příspěvek od konosuke »

PCman píše:Myslím že podobné svinsto se používalo i na pomalé otvírání dvířek různých tape decků myslím že to měl i condor.Když jsem ho měl na zahradě a večer se ochladilo tak to tak ztuhlo že jsem ty dvířka musel otevřít rukou.
Vazelínu jenom v létě ! v zimě a za chladnějšího počasí již nemaže, naopak způsobuje tuhnutí mechanismu. To se bralo i na vojně, na samopal či jiný vražedný nástroj - vazelína ano, v létě !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

konosuke píše:Vazelínu jenom v létě ! v zimě a za chladnějšího počasí již nemaže, naopak způsobuje tuhnutí mechanismu. To se bralo i na vojně, na samopal či jiný vražedný nástroj - vazelína ano, v létě !
Kdy jsi sloužil? Jsem nástupní termín 10/89 - a my dávali na běžně užívané zbraně celoročně jen a jen KONKOR, dokonce jsme ho měli láhvovaný, ne ve spreji. Bohužel, nějak jsem zapomněl si odlít "na památku" nějaký ten decák... :lol: :lol: :lol:
Vazelínu jsme patlali jen na kusy určené na dlouhodobější skladování - zakonzervování a to za tepla - milý sampík jsme očesali o "bakelizované" díly a celý sakumprásk potopili do vazelíny rozehřáté na 80°C ve vodní lázni... Vytáhnout, oklepat nadbytečné kapky a balit do SVIKu (antikorozní látkou napuštěného papíru)...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#35 Příspěvek od konosuke »

Kdy jsi sloužil? Jsem nástupní termín 10/89...

já ? VÚ Český Krumlov, motostřelci, OT-64...AVKVŠ, 1986-87. trochu jsme odbočili od támatu olejíček na lift gramofonu , ale jsou to vzpomínky na mládí...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#36 Příspěvek od konosuke »

No, nevím jak u NC450, ten má ramínko P1101/SME, měl jsem kdysi jednodušší NC420+shure a tam byl pístek liftu přenosky prostrčen skrz horní panel a zdola navlíknutá pružinka zajištěná maticí M3. Dotažením nebo uvolněním matice se nastavil odpor pružiny a tím i rýchlost pádu ramínka (přenosky) na desku.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#37 Příspěvek od sambiliong »

konosuke píše:No, nevím jak u NC450, ten má ramínko P1101/SME, měl jsem kdysi jednodušší NC420+shure a tam byl pístek liftu přenosky prostrčen skrz horní panel a zdola navlíknutá pružinka zajištěná maticí M3. Dotažením nebo uvolněním matice se nastavil odpor pružiny a tím i rýchlost pádu ramínka (přenosky) na desku.
Tady to tak není, viz obrázky v tomto vláknu.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#38 Příspěvek od PCman »

Bude to stejně jen se tou matičkou neládí rychlost ta je pro nastavení výšky rámene když se zvedne.Ale na tom pístku je taky ta hustá vazelina která má ztlumit chod toho pístku a ta pružina tam je na to aby když rameno dosedne na LP tak pístek sjem ještě trošku níže než je rameno.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#39 Příspěvek od konosuke »

Kdysi jsem viděl pravý historický veterán - gramofon AKAI AP-004
(řemínkáč) vyrobený tak asi roku 1975-76 a ten měl 2-motorovou mechaniku. Na co ten druhý motorek tam asi byl ? Buď to hejbal ramínkem (auto-return off) - aparát byl byl plně automatický - vollautomatischer Spieler, anebo řízeně pokládal ramínko s přenoskou na desku ? Krásný starý stroj, talíř 300mm / 1.1kg, dřevěný mahagon sokl, plexi kryt. Vzdáleně a tvarem ramínka trochu připomínal náš Litovel NC450.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#40 Příspěvek od SIDTIM »

Jojo, ramínko kop. SME, rád jej pozoruji na své NC450....
Myslím, že je designově zatím nepřekonané...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
striga
Příspěvky: 37
Registrován: 09 zář 2005, 02:00
Bydliště: Sebedražie

#41 Příspěvek od striga »

pekne :lol:
Přílohy
AKAI_AP-004_2.jpg
(114.39 KiB) Staženo 67 x

Uživatelský avatar
striga
Příspěvky: 37
Registrován: 09 zář 2005, 02:00
Bydliště: Sebedražie

#42 Příspěvek od striga »

Asi ho mam
Přílohy
ramienko1.jpg
(253.37 KiB) Staženo 68 x

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#43 Příspěvek od SIDTIM »

to striga:
Také pěkný kousek, ale ty kroužky v uchycení SME se mi líbí víc.. :D

A vůbec, jsou to krásné staré stroje a tak nám kdysi věrně sloužily..!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od durkovic »

zdravíčko na tento problem používam bežnú vazelínu A2 od maditu a stale si jej trochu odoberiem na papier, a z ceruzky VERSATIL obrúsim grafit z tuhy, tak aby odobrate množstvo maziva bolo celkom čirne, potom poriadne rozmiešam a nanesiem na "zvedáček" na mojom NC-čku to funguje a rameno sa spúšta na platnu celkom plynulo.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#45 Příspěvek od mtajovsky »

durkovic píše:zdravíčko na tento problem používam bežnú vazelínu A2 od maditu a stale si jej trochu odoberiem na papier, a z ceruzky VERSATIL obrúsim grafit z tuhy, tak aby odobrate množstvo maziva bolo celkom čirne, potom poriadne rozmiešam a nanesiem na "zvedáček" na mojom NC-čku to funguje a rameno sa spúšta na platnu celkom plynulo.
Tak to jste vyrobil takzvaný "kolomaz" neboli grafitové mazadlo G3 na kola a řetězy. Ještě mě napadl mazací tuk A21 na vodní pumpy na bázi zmýdelněných tuků. Je taky dosti viskózní.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“