NSX-AV85

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

NSX-AV85

#1 Příspěvek od LOYZA »

Zdravím přátelé. Tak tady "bojuji" s Aiwou NSX-AV85 která dělá klasickou závadu, špatně se otáčí talíř na CD. Už jsem to asi jako každý z vás opravoval mnohokrát, ale tento kousek je asi odolný proti všemu co znám. Možná že je vada někde okolo BA5936S, ale to se jen domnívám. Motůrek je v pořádku, ale jeho lenost mě připadá velká. Neřešil to tu někdo z vás? CD funguje normálně, jen to otáčení talíře špatně a nebo jen když mu pomohu popostrčením. Ser. dok. bych uvítal, tu nemám. Nenašel jsem nic podezřelého. Napětí na desku pro CD je 12V, to vypadá normálně. Díky předem za věcné rady. Přeji krásný den.

Uživatelský avatar
kellik
Příspěvky: 154
Registrován: 12 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od kellik »

Skús vymeniť gumičku od motora (určite bude vyťahaná), alebo keď takú nemáš vymeň koliesko na motorčeku za väčšie.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 21:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#4 Příspěvek od LOYZA »

Příteli kelliku, kdybys pozorně četl tak bys vytušil že jsem toto již opravoval mnohokrát a že řemínek je jasná věc a že jsem to taky udělal. Taky si přečti případně že je ten motůrek opravdu dost líný, tedy on je vždy, ale tento o něco víc a tím pádem hledám závadu, tedy příčinu. Fíglíky s kladkou znám taky, Je to tam velmi choulostivé a nedobře podle mého názoru udělané. Děkuji ti za snahu, to je jisté, ale příště prosím pozorněji čti. Loyza.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Ten motorek ovládá obvod LB(číslo si nepamatuju), ale je napájený přes pojistný odpor, ten je tam na delších vývodech. Zkontroluj ho.

Uživatelský avatar
kellik
Příspěvky: 154
Registrován: 12 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od kellik »

LOYZA píše:Příteli kelliku, kdybys pozorně četl tak bys vytušil že jsem toto již opravoval mnohokrát a že řemínek je jasná věc a že jsem to taky udělal. Taky si přečti případně že je ten motůrek opravdu dost líný, tedy on je vždy, ale tento o něco víc a tím pádem hledám závadu, tedy příčinu. Fíglíky s kladkou znám taky, Je to tam velmi choulostivé a nedobře podle mého názoru udělané. Děkuji ti za snahu, to je jisté, ale příště prosím pozorněji čti. Loyza.
Sorry dnes je taký blbý deň, nestíham nič, tak reagujem trochu zbrklo. Na udobrenie ti môžem poslať servisný manuál. Napíš mail.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#7 Příspěvek od LOYZA »

Děkuji za všechny podněty, ten obvod Hille je tam napsán v prvním mé zprávě, ale to co píšeš to tam není! Ale napíši si o ser. dok. Kelikovi, to by napomohlo, tedy doufám. Už jsem takovýchto oprav udělal celou řadu bez přehánění, ale tento kousek je opravdu podivnost sama! Po první opravě vše OK a jak jsem ale poctivost sama, tak jsem to dal testovat opět a po hodině provozu to bylo jako kdybych neudělal nic! Hrůza! Inu i to se stává. Ještě jednou díky za vše přátelé a jdu pokusovat a snad???

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“