Elektronka "ruská" 6Ž2B

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#16 Příspěvek od Radix »

Ve Střížovi je jen plochá.
Přílohy
6ž.jpeg
(11.16 KiB) Staženo 160 x

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od bobecek »

Placatá, tak tu tam mám vadnou, zkrat g1+g2+k, vytáhl jsem ji mám druhou s označením 6ж2ь-в a ta je kulatá, vývody neznám, jen vlákno, ostatní se mi zdá být nějak přeházené, nejde to zřejmě postupně. Když ji dám na BM tak mi jde krapet do červena, takže to mám zřejmě špatně.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#18 Příspěvek od Radix »

Můžu ti mailem poslat sken jak se určí neznámá elektronka.

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od bobecek »

Dobrá, pošli na SZ díky, už na tom laboruji celý den a celkem bez výsledku. Ono zřejmě nebude ani tak lehké sehnat tu originál placatou.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#20 Příspěvek od Radix »

Do SZ ten sken nevložím.
Že by se ruských stránkách nenašlo zapojení té kulaté?

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od bobecek »

Už tam e-mail je, jinak hledal jsem usilovně, ruštinu jsem měl tak před 25roky, takže už to taky není jako to bývalo, ale taky předtím nebyl net, možná jsem to někde přehlédl? Stará placatá je rok 71 a nová kulatá je 82. Nevím proč v tom dělají takový guláš?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#22 Příspěvek od Radix »

V jakém zařízení je ta elektronka?

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od bobecek »

V osciloskopu C1-16, je to L26, při přepnutí časové základny na 2ms/cm se mi rožhavý polovina elky L25.

Uživatelský avatar
radson
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2008, 01:00

#24 Příspěvek od radson »

já se nějak nemůžu ubránit pocitu, že v tom odkazu, který jsem ti zde uvedl je to nakreslené (http://www.amradio.ru/radio_book/book/b ... 4_495.djvu)
tedy - bez ohledu na uštípnutou nohu a tím i zdánlivý klíč - vlákna jsou vývody 4a5, ostatní je pravidelně dle čísel okolo. U lamp, které nemají verzi s rozmístěním noh do kruhu se nekreslí jejich zapojení kruhovitě - viz např. zde http://www.amradio.ru/radio_book/book/b ... 6_127.djvu

..vyzkoušej to..

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od bobecek »

Zřejmě to tak není, katodu jsem zjistil nyní přesně nad tou uštíplou nohou. Spočítej si teď, ty vývody tak, aby ti vyšli na vývody žhavení postupně podle čísel! To prostě nejde!

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od bobecek »

Zřejmě to mám, Radixi díky, pomohl ten návůdek, ale dá se to i zjistit trochu jednodušeji než třemi zdroji. Stačí dva. Nažhavit, podle návodu najít katodu a potom čím dále se od katody se vzdaluje, tak se snižuje její proud, takže se dají určit mřížky a nejmenší pak má anoda.
Jinak teď to mám na BM, nastaveno je:
Ua=100V, Ug2=100V, Ug1=0V katoda spojená s g3, naměřené hodnoty jsou:
Ia=5,5mA, S=3mA/V.Téměř katalogové, samozřejmě je to orientační ty BM nic moc. Zítra to tam zabastlím a hodím sem to zapojení té elky. Je to teda síla co dokážou vymyslet!

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od bobecek »

Elektronka je vyměněná, je to v pohodě, schématko té elky s kulatým spodkem je tady, snad to tedy někomu pomůže. Jinak tam mám ještě problémy se zobrazením, nevím si stím rady, a sice při přepnutí na 0,2-20ms/cm to zobrazení není stálé, blbě se to popisuje, jako kdyby křivku vykresloval z leva do prava. Neví někdo co by to mohlo způsobovat?
Přílohy
6Ž2B-V.jpg
(33.85 KiB) Staženo 169 x

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“