výroba plošného spoja

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od stepa »

Jenysi to je jak do dubu...psal jsem ti to na strance 5 dole, cim to ja delam a ze nevim jak presne ve woknech:
Kdyby si to napsal hned, ze ti to staci udelat a nechces se to ucit sam, mohl si to mit hotove vcera/predevcirem Smile

Jakej printscreen? Nato nehraju Wink , staci na to KPDF(ale jedu pod linuxem)...ve Woknech by nato mel stacit snad Foxit Reader(ale to nevim presne). Pulminuta prace.
Na Eagle je na netu vsude plno tutorialu v cestine, takze bez vymluv. Napriklad tady:
http://www.fm.vslib.cz/~kes/zip/profi/des/maneag.html#1

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Jenysi to je jak do dubu...psal jsem ti to na strance 5 dole, cim to ja delam a ze nevim jak presne ve woknech:
Kdyby si to napsal hned, ze ti to staci udelat a nechces se to ucit sam, mohl si to mit hotove vcera/predevcirem Smile

Jakej printscreen? Nato nehraju Wink , staci na to KPDF(ale jedu pod linuxem)...ve Woknech by nato mel stacit snad Foxit Reader(ale to nevim presne). Pulminuta prace.
Na Eagle je na netu vsude plno tutorialu v cestine, takze bez vymluv. Napriklad tady:
http://www.fm.vslib.cz/~kes/zip/profi/des/maneag.html#1
Zkusím kouknout, ale mě to fakt zdržuje od jiných věcí. já chtěl původně osazovat ty polšňáky a místo toho tu sedím a píšu a nic z toho. Ale díky za ten link.
A jsem nasr.. přišla mimořádně faktura za plyn, v největší topné sezoně, což normálně bývá na konci roku a chtějí nekřesťanské doplatky..9500Kč. Kdyby to přišlo na konci roku, měsíční platba to normálně pokryje, přes léto není skoro spotřeba a tak pak je to bez problémů. Tohle je zase nějaká divná akce a ségra to má také a poslala tam meila. Nevím, jak by to platili třeba důchodci s malým příjmem. Tohle musel udělat nějakej fakt dement. :x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem použil Foxit reader a jsem tam kde jsem byl na začátku. Napíše mi to, že nemám práva na operaci se souborem.

Asi jsem úplně blbej a už mě to fakt nebaví. Je to naprostá ztráta času a nevěřím, že by to u mě někdy mohlo fungovat. Možná mám nějaké blbé CD, nebo nevím, ale nepustí mě to dál. Dobrou noc :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od stepa »

Tak ve Foxitu to nejde...nebyl jsem si jisty, psal jsem ti to. Takze to neni tebou, ale programem, nemas zadne blbe CD. Musis vyzkouset nejaky alternativni soft pod woknama, v kterem to pujde. Ja pouzivam linux, takze ti vice nepomuzu...leda zkusit neco vyhrabat na netu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Tak ve Foxitu to nejde...nebyl jsem si jisty, psal jsem ti to. Takze to neni tebou, ale programem, nemas zadne blbe CD. Musis vyzkouset nejaky alternativni soft pod woknama, v kterem to pujde. Ja pouzivam linux, takze ti vice nepomuzu...leda zkusit neco vyhrabat na netu.
Díky za snahu, ale fakt nemám už na to teď sílu ani chuť. Zatím jsem to co jsem potřeboval udělal náhradním způsobem a budu to řešit časem, teď mám spoustu jiných věcí na řešení a už jsem s tím ztratil strašně moc už tak chybějícího času, že už tohle ne :evil: Momentálně píšu stížnost na ten plyn. Ahoj :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od stepa »

Kdyz budes potrebovat neco prevest, tak pisni...za chvili to mas zpatky. Ale na odemykani PDF existuji nejaky softy, tady mas jeden :wink:
http://www.freewarefiles.com/downloads_ ... amid=27137
STAHUJ z druheho linku!!! Je to nejrychlejsi.

Udajne staci pretahnout zamcene PDF na ikonu tohohle softu a automaticky vytvori ve slozce, kde je ulozene "originalni" PDF kopii, ale odemcenou. nezkousel jsem, pouze za minutu vygoogloval.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Kdyz budes potrebovat neco prevest, tak pisni...za chvili to mas zpatky. Ale na odemykani PDF existuji nejaky softy, tady mas jeden :wink:
http://www.freewarefiles.com/downloads_ ... amid=27137
STAHUJ z druheho linku!!! Je to nejrychlejsi.

Udajne staci pretahnout zamcene PDF na ikonu tohohle softu a automaticky vytvori ve slozce, kde je ulozene "originalni" PDF kopii, ale odemcenou. nezkousel jsem, pouze za minutu vygoogloval.
Ze zvědavosti jsem to zkusil, tak tohle jde a v ifranwievu jsem to zobrazil, ale nevím, jestli je ta kvalita dobrá, chtělo by to vytisknout, tak někdy jindy. Díky :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Petrus2
Příspěvky: 101
Registrován: 05 zář 2005, 02:00
Bydliště: Doubek

#98 Příspěvek od Petrus2 »

Že se vměšuju, co takhle zkusit ScreenFOTO ? Malinkatej prográmek, neinstaluje se. Dokáže vyříznout cokoli co je na obrazovce a uložit. Sice jenom v .BMP ale to se dá dále zpracovat.
Na podobné problémy ideální. Petrus

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#99 Příspěvek od Jenys »

Petrus2 píše:Že se vměšuju, co takhle zkusit ScreenFOTO ? Malinkatej prográmek, neinstaluje se. Dokáže vyříznout cokoli co je na obrazovce a uložit. Sice jenom v .BMP ale to se dá dále zpracovat.
Na podobné problémy ideální. Petrus
Jo, to bude podobné asi jako Print Key, sejme cokoli z obrazovky, o tom jsem se zmiňoval a ale stepa mi psal...na co program? Jo tohle je také řešení, ale lepší jsou programy co umí odemknout zamklé PDFky a pak je to rovnou možné zpracovat beze změny. Už něco mám. Ď
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od Jenys »

Tak nějak mi stále nejde pořádně pracovat s DPS v PDF k KTE. Když už dokážu uzamčený soubor zkopírovat do schránky a potom ho vložím do nějakého grafického programu, je velmi nekvalitní. Zkouším, kde co a výsledek je takový jako na příloze. Co dělám špatně. V Readeru zobrazím tu stranu co chci, přes ikonu s fotoapárátem zkopíruji DPS do schránky a pak vložím třeba do Ifranwievu, a nebo jinam a vždy je to takhle. Zkoušel jsem zvětšit zobrazení a pak to uložit a pořád je to takovéhle, prostě neumím s tím nic udělat. Tak co včíl :?:
Přílohy
Schránka06.png
Schránka06.png (7.7 KiB) Zobrazeno 144 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stanleyv
Příspěvky: 123
Registrován: 21 led 2007, 01:00
Bydliště: Trnava

#101 Příspěvek od stanleyv »

Ked to vyberies, skus dat tlacit vybrane grafiky priamo v tom acrobate.....

Ale neskusal som to, takze neviem, ako to bude....

Kukni na obrazok:
Přílohy
Schránka 01.jpg
(89.88 KiB) Staženo 44 x

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#102 Příspěvek od stepa »

Zkus to udelat to jak jsem ti psal...Zvetsit obrazek na 200-300 procent, udelat pomoci toho fotaku kopii, prenest treba do toho irfanu a tam to zase umerne zmensit, ne lupou, ale transformovat rozliseni...obrazek se ti zostri a nebude to delat takovyhle kostky. A tenhle obrazek DPS co jsi poslal je v originale nejaky maly.

to stanleyv: covece to NENI VUBEC SPATNEJ NAPAD! Tohle me nenapadlo a jde to pekne vytisknout.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#103 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Zkus to udelat to jak jsem ti psal...Zvetsit obrazek na 200-300 procent, udelat pomoci toho fotaku kopii, prenest treba do toho irfanu a tam to zase umerne zmensit, ne lupou, ale transformovat rozliseni...obrazek se ti zostri a nebude to delat takovyhle kostky. A tenhle obrazek DPS co jsi poslal je v originale nejaky maly.

to stanleyv: covece to NENI VUBEC SPATNEJ NAPAD! Tohle me nenapadlo a jde to pekne vytisknout.
Hele, já mám nějaký problém se schránkou, to ona to mrší. Zkoušel jsem to vybrat programem na snímaní obrazovky a je to to samé i když je to větší a musím to zmnšit na rozměr, výsledek je zase kostkovaný. Já to zkoušel zvětšit v Readeru i na 400% a nepomohlo to. Vždy to přijde ze schránky už v to malém rozměru a špatné.Jo v originále je 50 na 35mm, ale když ho pošlu z Ifranwievu do tisku, velikost má dobrou, ale je to kostkované. Zkusím to rovnou vytisknout jak píše stanleyv a uvidím. Štve mě, že mi to nefunguje jak to tu všichni děláte, asi mám PC zakletý :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem to zkusil vytisknout rovnou z Readeru a to je v pohodě, ale mám jiný problém, ten program na odemčení pdf. strašně zatěžuje procesor a pak to nejde zastavit, celé PC se zpomalí a seká, procesor jede naplno a vše jde pomalu a až za dlouhou dobu se něco provede. Jediné co pomůže je tvrdý reset PC, jinak pak už ani klasicky to nejde vypnou přes start. Já pořád hledal co mi to tak zatěžuje a dělá to ten unlocker, ale že se ho pak nemůžu zbavit :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#105 Příspěvek od stepa »

Tak ten proces nezabijej pres start, ale dej CTRL+ATL+DEL, tim spustis Task managera a tam ho zabijes.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“