výroba plošného spoja

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#106 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Tak ten proces nezabijej pres start, ale dej CTRL+ATL+DEL, tim spustis Task managera a tam ho zabijes.
A co myslíš že jsem dělal, pak už ani on nic nezvládal, prostě počítač jede neplno a vše je zablokované, takže ani nemůžeš nic povypínat, nemůžeš vůbec nic a jediné co spolehlivě funguje je reset :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stanleyv
Příspěvky: 123
Registrován: 21 led 2007, 01:00
Bydliště: Trnava

#107 Příspěvek od stanleyv »

Jenys píše:
stepa píše:Tak ten proces nezabijej pres start, ale dej CTRL+ATL+DEL, tim spustis Task managera a tam ho zabijes.
A co myslíš že jsem dělal, pak už ani on nic nezvládal, prostě počítač jede neplno a vše je zablokované, takže ani nemůžeš nic povypínat, nemůžeš vůbec nic a jediné co spolehlivě funguje je reset :)
No neviem, s takymto problemom som sa este nestretol....

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#108 Příspěvek od Jenys »

stanleyv píše:
Jenys píše:
stepa píše:Tak ten proces nezabijej pres start, ale dej CTRL+ATL+DEL, tim spustis Task managera a tam ho zabijes.
A co myslíš že jsem dělal, pak už ani on nic nezvládal, prostě počítač jede neplno a vše je zablokované, takže ani nemůžeš nic povypínat, nemůžeš vůbec nic a jediné co spolehlivě funguje je reset :)
No neviem, s takymto problemom som sa este nestretol....
Asi tam mám teď zbytečně moc všelijakých free programů a ty můžou způsobovat to zatížení systému a procesoru. Vůbec tam nějak na pozadí pracuje spousta programů., které nechci. Budu muset udělat nějaký select a probírku zbytečností. Ale tyto poslední problémy začaly až s těmito programy na PDF.
Nechápu, proč jsou ty PDfky zamčené, koupím si CD proto abych jej mohl využívat a myslím, že je samozřejmostí že budu potřebovat něco zkopírovat, třeba ten DPS. K čemu je mi potom starší Cd když už to co nabízí jako stavebnici neseženu a musím si tím pádem nějak pomoci. Ano, můžu si DPS objednat u nějaké firmy, ale pokud vím, tak časopisy od Aradia vždy byly pro kutili a ty si přeci spoustu věcí dělali sami a právě podle předloh z něj. Nebo se mýlím :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

míra22

#109 Příspěvek od míra22 »

Jenys píše:Tak nìjak mi stále nejde poøádnì pracovat s DPS v PDF k KTE. Když už dokážu uzamèený soubor zkopírovat do schránky a potom ho vložím do nìjakého grafického programu, je velmi nekvalitní. Zkouším, kde co a výsledek je takový jako na pøíloze. Co dìlám špatnì. V Readeru zobrazím tu stranu co chci, pøes ikonu s fotoapárátem zkopíruji DPS do schránky a pak vložím tøeba do Ifranwievu, a nebo jinam a vždy je to takhle. Zkoušel jsem zvìtšit zobrazení a pak to uložit a poøád je to takovéhle, prostì neumím s tím nic udìlat. Tak co vèíl :?:
nemùžeš používat schránku, protože ta má vždy rozlišení jen 72dpi. jedinì použít pøímo to pdf, nebo vystøihnout a zpracovat jako obrázek bez použití ztrátové komprese

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#110 Příspěvek od Jenys »

míra22 píše:
Jenys píše:Tak nějak mi stále nejde pořádně pracovat s DPS v PDF k KTE. Když už dokážu uzamčený soubor zkopírovat do schránky a potom ho vložím do nějakého grafického programu, je velmi nekvalitní. Zkouším, kde co a výsledek je takový jako na příloze. Co dělám špatně. V Readeru zobrazím tu stranu co chci, přes ikonu s fotoapárátem zkopíruji DPS do schránky a pak vložím třeba do Ifranwievu, a nebo jinam a vždy je to takhle. Zkoušel jsem zvětšit zobrazení a pak to uložit a pořád je to takovéhle, prostě neumím s tím nic udělat. Tak co včíl :?:
nemůžeš používat schránku, protože ta má vždy rozlišení jen 72dpi. jedině použít přímo to pdf, nebo vystřihnout a zpracovat jako obrázek bez použití ztrátové komprese
Ale tady mi radili, abych to dělal přes printscreen, že to jde a prinscreen je snad přes schránku ? Jak myslíš konkrétně vystřihnout a zpracovat jako obrázek, když to vytřihnu, tedy označím, rovnou to jde do schránky a ta je jak píšeš nevhodná?....tak jak to mám tedy udělat :?: V jakém je to nejlepší programu :?: A jak to do něj dostanu z toho pdf? Když nemůžu použít schránku?
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#111 Příspěvek od stepa »

to míra22: alespon Jenyse neplet. Schranku pouzit muzes, proc jsem asi psal zvetsit 2x(nebo vice) a pak zase zmensit? Tim nazenes to rozliseni a o tom to celem je!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#112 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:to míra22: alespon Jenyse neplet. Schranku pouzit muzes, proc jsem asi psal zvetsit 2x(nebo vice) a pak zase zmensit? Tim nazenes to rozliseni a o tom to celem je!
Ale mě to nepomáhá, jakmile to dám do schránky i zvětšené na 400%, výsledek je špatný. Zkoušel jsem to a vůbec to není po vložení do grafického programu zvětšené, je to v normální velikosti. Co tedy dělám špatně :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#113 Příspěvek od stepa »

Jenysi, ted uz nevim co si mam o tobe myslet. Kopirovani do schranky prostym ALT+PRTSRC a ulozeni.
Original:
http://img227.imageshack.us/my.php?image=origzt6.png
A 4x vetsi:
http://img358.imageshack.us/my.php?image=4xvetsiug4.png

A co mi povis na tohle? :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#114 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Jenysi, ted uz nevim co si mam o tobe myslet. Kopirovani do schranky prostym ALT+PRTSRC a ulozeni.
Original:
http://img227.imageshack.us/my.php?image=origzt6.png
A 4x vetsi:
http://img358.imageshack.us/my.php?image=4xvetsiug4.png

A co mi povis na tohle? :)
Tak moment....asi si nerozumíme :roll: Tak od začátku, dám ikonu foťáku, označím obrázek, měl jsem to zvětšené na 400% než jsem označil obrázek a pak se to samo uloží do chránky a pak je to z ní stejně veliké jako když to je jen ve 100% velikosti. Dobře tak tohle je asi špatná metoda. Zkusil jsem program na sejmutí obrazovky Prinkey a výsledek byl stejně špatný.

Dobrá zkusím to ještě tak jak to děláš ty, Alt +printsceen a uvidím,ale nějak mi to ani minule nešlo. Zkusím a pak sem napíšu.
To že je schránka kazí soubory, jsem nevěděl, vždy jsem z ní měl to, co jsem potřeboval dobré :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#115 Příspěvek od stepa »

Odjakziva(od W95) umi vsechny systemy kopirovat pomoci klavesy PRTSCR(printscreen). Pak se nediv ze ti nic nefunguje, kdyz mas pocitac plny nepotrebneho softu, ktery je implementovan(neodebratelne) v OS.

Uplne stejne to funguje pres ten fotak v Readeru...to je akorat lokalni snimek obrazovky. Dela to kopie UPLNE stejne.

Ja uz ale nevim jak ti poradit, protoze ti nic nejde...a jestli ti nepujde ani tohle, tak ten pocitac vem a hod z okna, nebo ho dej nekomu, kdo ti ho da do poradku. To vsechno za predpokladu, ze je zavada v pocitaci, ale uz zacinam pochybovat, nekde to delas blbe, ale to uz nejde.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#116 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Odjakziva(od W95) umi vsechny systemy kopirovat pomoci klavesy PRTSCR(printscreen). Pak se nediv ze ti nic nefunguje, kdyz mas pocitac plny nepotrebneho softu, ktery je implementovan(neodebratelne) v OS.

Uplne stejne to funguje pres ten fotak v Readeru...to je akorat lokalni snimek obrazovky. Dela to kopie UPLNE stejne.

Ja uz ale nevim jak ti poradit, protoze ti nic nejde...a jestli ti nepujde ani tohle, tak ten pocitac vem a hod z okna, nebo ho dej nekomu, kdo ti ho da do poradku. To vsechno za predpokladu, ze je zavada v pocitaci, ale uz zacinam pochybovat, nekde to delas blbe, ale to uz nejde.
Je možné, že něco dělám nějak blbě, ale nevím co. Začalo to až co jsem si potřeboval udělat ty DPS z KTE. Nechápu proč jsou pro nás bastlíře uzamčené a na možné zkopírování musím použít nějaké možná nekompatibilní softy. Možná, že celý problém se stal těmi programy. Budu muset udělat probírku a vyčistit PC. Nemyslím si, že je celý PC špatné. Těch programů tu mám nějak moc a je to tím, že něco potřebuji vyzkoušet a pak to tam zůstane a možná že i po odinstalaci v registrech.
Pokud tě tak rozčiluji..neřeš mě :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#117 Příspěvek od stepa »

Muzes me rict, kde se rozciluju? Akorat mi tohle hlava nebere...uz tyden se ucis kopirovat obsah obrazovky :) , to teda nechapu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Muzes me rict, kde se rozciluju? Akorat mi tohle hlava nebere...uz tyden se ucis kopirovat obsah obrazovky :) , to teda nechapu.
Možná jsem použil nevhodné slovo rozčiluješ... tak jsi ze mě nervózní, to je poznat z tvých reakcí :lol:

Ale já se to neučím týden kopírovat, já to normálně umím,ale ztroskotal jsem na tom DPS z KTE, to přeci víš. Kopírování používám léta ale nikdy jsem s tím neměl problémy až teď . Proto jsem to sem dal. Navíc to dělám jen po chvílích a jen někdy. Jo trvá to dlouho tenhle problém a mě to také sere, ale musím na to přijít. Vydrž, už jsem si udělal čas a zkusím to printscrenovat :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#119 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem to zkusil tvou metodou a takto to vypadá. Asi jsem fakt úplně blbej, ale jinak mi to prostě nejde ať dělám co dělám. Napíšu co jsem dělal. Otevřel jsem Readera, dal otevřít a našel KTE a tam PDFku s tím co chci. Zvětšil na 200% a dal Alt +PrinScreen. Potom otevřel Ifranwiev a vložil ze schránky pomocí Ctrl+V. Vyříznul DPS a dal změnu rozlišení na veliksot 5cm x 3,5cm a uložil v jpg, nebo to je ztrátový? Když tak v jakém (Nevím který je neztrátový)?
Kdybych s tím neměl problémy nepsal bych sem. Jak je vidět tak stejně mi neporadíš, tak mě neřeš a já se s tím nějak popasuju :cry: Holt každej neumí vše :roll:
Přílohy
DPS B.jpg
DPS B.jpg (6.66 KiB) Zobrazeno 70 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#120 Příspěvek od Jenys »

Když jsem to vytiskl, vypadá to celkem dobře, ale kvalita to není. Lepší je tisknout to přímo z readera po vybrání pomocí foťáku :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“