výroba stupnice potenciometru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Jenys »

Split píše:no neviem..ja som to skusil aj vypalit ale aj tak mi to na konci instalacie vypise chybu a potom to nejde spustit
No mě to házelo chybu, když jsem to instaloval jen z rozbalené nabídky, to nešlo ani pořádně nainstalovat a ani spustit. Pak jsem to rozbalil do nové složky a pak tyto údaje nechal v Neru vypálit jako Bootovací DVD, stahnul jsem k tomu data z té složky a dal vypálit. Odinstaloval jsem už ten nefunkčí program a pak zkusil instalovat z DVD, to už i byla jiná nabídka instalace a po instalaci to normálně naběhlo už bez chyb. Zkus to vypálit jako Bootovací CD, nebo DVD, u mě chtěla vypalovačka DVD, asi jsem se nekoukl v čem je to zadáno. Ale takhle to funguje :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Sunmay »

Pokud umíte v paintshopu tak stačí nastavit jako měřítko cm a zapnout si mřížku a dělá se v tom parádně a hlavně sem se nemusel učit nic nového.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Jenys »

SOS...nevíte náhodu jak bych dostal v progranu Front Designer značku ohmu na panel. Nějak nevím jak to dostat z fontů? Co mám zmáčknout za kombinaci, aby ten znak šel vložit. Zkoušel jsem to přenést zkopírováním z mapy znaků, ale to mi tam vloží ?

Pls. může mi prosím někdo pomoci :?: Děkuji :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od sambiliong »

Udělej si to jako obrázek a ten tam vlož.
Přílohy
600ohm.jpg
(6.63 KiB) Staženo 50 x

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#35 Příspěvek od tandel »

Já ho sice nepoužívám, ale pokud to nejde přímo napsat, tak je to značná slabina softu. I s vkládáním a zakomponováním obrázků mohou někdy být problémy.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#36 Příspěvek od sambiliong »

Já to dělám takhle, obrázky jdou vložit bez problémů.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Jenys »

sambiliong píše:Já to dělám takhle, obrázky jdou vložit bez problémů.
Děkuji zkusím to. Jak jsi věděl že potřebuji zrovan 600ohmů? Ještě bych mohl zkusit jak je kód v mapě znaků, je tam napsáno U+2126, ale nevím, jak to mám tedy udělat, jestli podržet U a k tomu naspat ty čísla, nebo jak, když tak to zkusím a uvidím. Ale třeba ve wordu to nejde použít, to U se zapisuje za sebou a tak to nejde. Zkusím něco a pak dám vědět :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od jezevec »

Jenys píše:SOS...nevíte náhodu jak bych dostal v progranu Front Designer značku ohmu na panel. Nějak nevím jak to dostat z fontů? Co mám zmáčknout za kombinaci, aby ten znak šel vložit. Zkoušel jsem to přenést zkopírováním z mapy znaků, ale to mi tam vloží ?

Pls. může mi prosím někdo pomoci :?: Děkuji :(
Značku pro ohm vytvoříš fontem symbol a klávesou W. Ale musíš to napsat jako dvě samostatné slova - 600 např v arialu a W v symbolu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Jenys »

jezevec píše:
Jenys píše:SOS...nevíte náhodu jak bych dostal v progranu Front Designer značku ohmu na panel. Nějak nevím jak to dostat z fontů? Co mám zmáčknout za kombinaci, aby ten znak šel vložit. Zkoušel jsem to přenést zkopírováním z mapy znaků, ale to mi tam vloží ?

Pls. může mi prosím někdo pomoci :?: Děkuji :(
Značku pro ohm vytvoříš fontem symbol a klávesou W. Ale musíš to napsat jako dvě samostatné slova - 600 např v arialu a W v symbolu.
Jezevečku, jsi génius, super, už to mám :lol: Strašně moc děkuji a budu tě všude chválit :lol: :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Jenys »

Tak takhle nějak bude vypadat panel Generátoru. Ještě nevím, jakou barvu zvolím, jestli černou a bílé písmo, nebo bílou a černé písmo, uvidím. Ale krabice a boky vedle panelu jsou černé, tak to musím nějak rozvážit, ale asi spíš černý panel :wink: Jo a něco přemýšlím dát do levého horního rohu, je tam místečko :D
Přílohy
Panel Gen.png
(50.84 KiB) Staženo 82 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#41 Příspěvek od Sendyx »

Dej tam vypínač, nebo autodestrukční tlačítko :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Jenys »

Sendyx píše:Dej tam vypínač, nebo autodestrukční tlačítko :D
Vypínač a LED budou na levé straně vedle tohohle panelu. Asi spíš to autodestrukční tlačítko :lol:

Ne, já měl na mysli, že tam udělám nějakou svou značku :wink:

On je to vlastně přizpůsobený panel z té původní stavebnice do té mé krabice. :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#43 Příspěvek od tandel »

Tvoji značku v každém případě! Třeba Philips má značku taky!

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#44 Příspěvek od gepard »

Jenys píše:
Split píše:no neviem..ja som to skusil aj vypalit ale aj tak mi to na konci instalacie vypise chybu a potom to nejde spustit
No mě to házelo chybu, když jsem to instaloval jen z rozbalené nabídky, to nešlo ani pořádně nainstalovat a ani spustit. Pak jsem to rozbalil do nové složky a pak tyto údaje nechal v Neru vypálit jako Bootovací DVD, stahnul jsem k tomu data z té složky a dal vypálit. Odinstaloval jsem už ten nefunkčí program a pak zkusil instalovat z DVD, to už i byla jiná nabídka instalace a po instalaci to normálně naběhlo už bez chyb. Zkus to vypálit jako Bootovací CD, nebo DVD, u mě chtěla vypalovačka DVD, asi jsem se nekoukl v čem je to zadáno. Ale takhle to funguje :D
Zdárec, jest tak. Rozbalit do prázdného adresáře a ty rozbalený data vypálit na CD (v Neru volba "datové CD"). Není podmínkou volba "spouštěcí disk". Ale v tomhle případě to vyjde nastejno. Odzkoušeno, nainstalováno, v poho.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Jenys »

gepard píše:
Jenys píše:
Split píše:no neviem..ja som to skusil aj vypalit ale aj tak mi to na konci instalacie vypise chybu a potom to nejde spustit
No mě to házelo chybu, když jsem to instaloval jen z rozbalené nabídky, to nešlo ani pořádně nainstalovat a ani spustit. Pak jsem to rozbalil do nové složky a pak tyto údaje nechal v Neru vypálit jako Bootovací DVD, stahnul jsem k tomu data z té složky a dal vypálit. Odinstaloval jsem už ten nefunkčí program a pak zkusil instalovat z DVD, to už i byla jiná nabídka instalace a po instalaci to normálně naběhlo už bez chyb. Zkus to vypálit jako Bootovací CD, nebo DVD, u mě chtěla vypalovačka DVD, asi jsem se nekoukl v čem je to zadáno. Ale takhle to funguje :D
Zdárec, jest tak. Rozbalit do prázdného adresáře a ty rozbalený data vypálit na CD (v Neru volba "datové CD"). Není podmínkou volba "spouštěcí disk". Ale v tomhle případě to vyjde nastejno. Odzkoušeno, nainstalováno, v poho.
No jasný, to funguje...pak už se jen poprat s němčinou a zkoušet malovat a jde to v tom dělat. Je dobrý, že to jde vyexportovat i do jiného rormátu :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“