Hameg 605 zpusobuje moji castecnou zastavu srdce...

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

Hameg 605 zpusobuje moji castecnou zastavu srdce...

#1 Příspěvek od TomasT »

Poridil jsem si starsi osciloskop, na novy nejak nezbyva. Ovsem cestou domu se mu stala velmi neprijemna vec, sere se mi do nej nejaky bordel...Co to je nevim, zdroje vypadaji v poradku, usmernovaci mustky taky. Dokaze mne nekdo na dalku nasmerovat kde by mohl byt problem ? Tlaci se mi to do obou kanalu, prepinac vstupni citlivosti na to nema vliv. Ty nedostatky na obrazovce jsou zpusobene fotakem, kresli perfektne. Jsem z toho docela na nervy...

Po rozkuchani jsem zjistil ze jednou odesel usmernovaci mustek na 12V, byl vymeneny docela hnusnym zpusobem, ten kdo tu vymenu provedl musel byt pekne velke prase, spis teda hovado, asi byl v praci a nebyl to jeho pristroj... Ale je v poradku, tim to neni.Filtracni kapacityx taky ok, vytahnul jsem je a zmeril.

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#2 Příspěvek od TomasT »

prvni obrazek
Přílohy
1.jpg
(111.98 KiB) Staženo 148 x

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#3 Příspěvek od TomasT »

druhy...
Přílohy
2.jpg
(87.02 KiB) Staženo 111 x

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#4 Příspěvek od TomasT »

a treti...
Přílohy
3.jpg
(106.51 KiB) Staženo 115 x

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#5 Příspěvek od TomasT »

Schema je dostupne va www.hameg.com v sekci servicee and support v manualu k HM605. Je ale pouze v nemecke mutaci, v anglicke schemata a desky chybi...

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#6 Příspěvek od TomasT »

Vy jste teda kamaradi, na novacka se vykaslete a nic mu neporadite -))) Pomohl jsem si sam, byl to 🤐 usmernovaci mustek, protahnul jsem je na radu Sendyho skoro 200mA - tvaril se ze je v pohode, presto propoustel...Mit doma druhy skopek, prisel bych na to driv, tak jsem zadrbal cele odpoledne...Ale na druhou stranu mne tesi ze mam alespon pro mne slusny pristroj.

PS: Ty mustky B250C1500 znam z byvaleho zamestnani a i tam mne parkrat tezce vypekly, sem tam se nejaky chova nevyzpytatelne. A ja 🤐 je docela pouzivam ve svych vecech. Slibuju ze v zadne nove se uz neobjevi -))))

A obrazek nakonec -)
Přílohy
Hameg OK.jpg
(279.78 KiB) Staženo 125 x

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#7 Příspěvek od TomasT »

jo a misto smajla co tam je jsem napsal zku y -)))) Musim si ulevit, mam velkou radost ze nebudu muset vyplaznout par tisic za opravu...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

A co odměna za hotline poradenství ? :oops:

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#9 Příspěvek od TomasT »

No, podekovani ti patri, minimalne, protoze jsi mne naved a hodne dobrym smerem, akorat se ta potvora neprojevila podle tvych predpovedi, jinak by mi usetrila spoustu starosti s vytahovanim kyblu...

Neboj, odmena te nemine a budes po zasluze potrestan -))))) Hehehe, uz se mi to smeje, ale okolo poledne mne do smichu moc teda nebylo.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#10 Příspěvek od tandel »

Sendyx píše:A co odměna za hotline poradenství ? :oops:
Měl by ti poslat virtuální flashku.

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#11 Příspěvek od TomasT »

A to zase ne, doufam ze se se Sendym jeste parkrat ozerem -)))I kdyz on toho moc nevydrzi -)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“