Držák DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Oldradio »

Další krok, jak proslavit Merkur ve světě :-)

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#17 Příspěvek od tandel »

krutor píše: Kam jí hodit? Podle mě tam nikde pružina bejt nemusí. Ty tyčky budou upevňovány šroubky. Nebo myslíš ty pružiny jako na ten upevňovací mechanismus?
Přísně vzato nemusí, ale pružné upevnění je dobrá věc, dělá se z jedné strany v tom upevňovacím mechanismu.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#18 Příspěvek od tandel »

Oldradio píše:Další krok, jak proslavit Merkur ve světě :-)
Takový stavebnic je ve světě celá řada. První prý bylo někdy v roce 1901 francouzské Meccano, s nímž je mnohem pozdější Merkur dost kompatibilní (diplomaticky řečeno).

Malý model z Meccana
Obrázek

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenys »

tandel píše:To forbidden:
Z Merkuru ho můžeš mít úplně zadarmo.
Jojo, z Merkuru, zadarmo...ale to ten Merkur nejdřív musíš mít...já doma nemám už ani šroubek, takže by to zadarmo nebylo. Ale vůbec to není problém zbastlit. Mám doma stojánek ani nevím k čemu byl a k němu použité svírací destičky od stolní lampy, dá se to u natáčet v několika směrech a to je zadarmo. Možná to někdy upravím, úplně na mé konkrétní potřeby :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Masob
Příspěvky: 194
Registrován: 27 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Masob »

Přílohy
173104929.jpeg
(14.47 KiB) Staženo 56 x

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jenys »

Jo tak tohle je dobrý, to bych si něco takového udělal, je to lepší než to z těch jeklů, to mi přišlo moc humpolácké i když taky dobré :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#22 Příspěvek od tandel »

Vida, krásné zátiší s držákem v popředí a skvělým scopem v pozadí

http://www.eldos.xf.cz/sekce/pripravky/ ... /img_2.JPG

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

tyhle otočné držáky DPS jsou praktické pro rychlou manipulaci na straně spojů/součástek, pro osazování a snad i měření, ale 4000,- to už je silně přehnané, zámečník to musí mít za odpoledne hotové i jako kusovku...
Ta třetí ruka s lupou je zase univerzálnější, dovoluje třeba zapájení kablíků do konektoru. U ohebného držáku s krokodilkem bych se trochu bál, že bude díky elasticitě spíš na mrtvici než k pomoci :twisted: SMD se při osazování zlehka přilepí a drátové součástky drží za prostrčené dráty.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jenys »

Tak i takhle může vypadat držák na DPS. Už ani nevím k čemu to sloužilo, ale jednou jsem potřeboval uchytit DPSku a z toho co bylo doma vzniklo tohle :wink:

Na velké by to asi nebylo, ale ono je spíš problém s tím maličkým a svůj účel to splní a je to Z A D A R M O :lol:
Přílohy
P1020239.JPG
(65.86 KiB) Staženo 66 x
P1020240.JPG
(65.79 KiB) Staženo 49 x
P1020238.JPG
(60.8 KiB) Staženo 80 x
P1020237.JPG
(64.88 KiB) Staženo 117 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#25 Příspěvek od krutor »

Tak jsem ten držák dodělal, využil jsem při tom všechny stavebnice, který jsem doma našel (Merkur, Cheva a Lego System)
Přílohy
4.JPG
(153.3 KiB) Staženo 50 x
3.JPG
(149.24 KiB) Staženo 56 x
2.JPG
(143.35 KiB) Staženo 71 x
1.JPG
(143.58 KiB) Staženo 67 x

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od workhard »

To je dobrý,z merkura jsem měl udělanej stojánek na vrtačku DPS :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
kaarfii
Příspěvky: 60
Registrován: 12 čer 2008, 02:00
Bydliště: okr. Trutnov

#27 Příspěvek od kaarfii »

forbidden píše:Ja pouzivam maly sveracek s kulovym cepem, takze ho muzu natacet skoro jakkoliv. V podstate umi to co tenhle: http://www.conrad.cz/sverak-spannfix-bernstein+dp60275/ za skoro 4 000,- 8O co byste cekali od Conrada taky. Ja ho koupil v jedne prodejne co prodava vyrobky ucnu za 250,- :twisted:
A máš na ně ještě kontakt, pokud to ještě vyráběj?

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#28 Příspěvek od Devo70 »

kaarfii píše:
forbidden píše:Ja pouzivam maly sveracek s kulovym cepem, takze ho muzu natacet skoro jakkoliv. V podstate umi to co tenhle: http://www.conrad.cz/sverak-spannfix-bernstein+dp60275/ za skoro 4 000,- 8O co byste cekali od Conrada taky. Ja ho koupil v jedne prodejne co prodava vyrobky ucnu za 250,- :twisted:
A máš na ně ještě kontakt, pokud to ještě vyráběj?
Niečo podobné mali v Lídli za 399,-Sk. Ale zdalo sa mi to veľa.

Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od half-life2 »

jop ja drzak nepotrebujem mam dve ruky v jednej pajka snad a v druhej mam plosak :) a setko zaletujem tak isto ako iny

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Jenys »

half-life2 píše:jop ja drzak nepotrebujem mam dve ruky v jednej pajka snad a v druhej mam plosak :) a setko zaletujem tak isto ako iny
Tak bych si dovolil s tebou nesouhlasit. Buď toho moc neděláš, nebo jsi geniálně zručný. Myslím si, že tu každý, kdo píše o držáku DPS, ví o co jde. Malá destička díky svým rozměrům a malé váze se na stole neudrží bez pohybu a tak při doteku pájky uhýbá. Ano, kdyby šlo držet pájku, desku a cín ve dvou rukách, máš pravdu, ale ono to tak nejde. Takže ten držák je právě ta třetí ruka :wink:
Navíc držák se hodí i pro měření, možnost desku otáčet a měřit z obou stran :idea: :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“